Mem'in Kapak Resmi
Mem tekrar paylaştı. 4 saat önce

Kitap Bağış Kampanyası
İyi günler Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Türkçe Öğretmenliği okumaktayım.Topluma hizmet uygulamları kapsamında bir köy okuluna kütüphane kuracağız. Projemizi destekler misiniz?

Mem, Deniz Feneri'yi inceledi.
 Dün 01:23

Virginia Woolf'un bilinç akışı tekniğini ustalıkla kullandığı bir başyapıt. Başlarda afalladığım zorlandığım bir kitap oldu. Neden böyle oldu anlayamamıştım biraz araştırma yaptım internette okuyan bazı kişilerde benim gibi zorlanmıştı. Araştırmalarım sonucunda bu kitabın "The Millions" adlı internet sitesinin 2009 da başlayıp 2016 da bitirdiği araştırma sonucu "Okunması En Zor 10 Kitap" listesine giren kitap olduğunu fark ettim. Her ne kadar başlarda kitaba konsantre olamasam da kitabın benden dikkatle ve yoğunlaşarak okumamı istediğini anladığım an kitap daha anlamlı olmaya başladı ve en sonunda HAYRAN kaldım. Araştırırken yazar hakkında çok farklı bilgilere denk geldim. Kendisinin eşcinsel olduğunu, Vita Sackville-West ile ilişkisinin olduğunu öğrendim. Hatta Orlando adlı kitabı bu ilişkiye konu olmuştur. Yaşadığı psikolojik sorunlar sonucunda intihar etmiştir.

Kitabın içeriğine gelirsek Virginia Woolf kitaptaki Lily adlı kişiyle bir bakıma kendisini anlatmıştır. Feminist görüşlerini o karakter üzerine yüklemiştir. Mrs. ve Mrs. Ramsey anne ve babasının kitapta canlanmış halidir. Bir nevi otobiyografik bir eser sayılır. Kitapta bir olay veya olay örgüsü yok. Genelde kişilerin zihinlerinde geçen fikir ve duygularını aktarır. Bazen öyle bir daldan dala atlar ki,bu kim ? kimden bahsediyor ? diyeceğiniz yerler oluyor. Kitabı okumak isteyenlere tavsiyem öyle alıp okuyayım aksın gitsin derseniz çok zorlanırsınız. Bu kitabı tam anlamıyla anlamak için sakin bir kafayla, konsantrasyonunuzun üst seviyede olması gerekir yoksa kitaptan zevk almazsınız ve bir işkence haline gelir

Mem, bir alıntı ekledi.
20 Eki 14:20 · İnceledi

Çünkü insanın bazen ne düşündüğü ne de bir şey hissettiği anlar vardı.

Deniz Feneri, Virginia Woolf (Sayfa 199 - İş Bankası Kültür Yayınları)Deniz Feneri, Virginia Woolf (Sayfa 199 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Mem, bir alıntı ekledi.
20 Eki 13:49 · İnceledi

Dünyanın nasıl işlediğini ezberden öğrenemez miydi insan ?

Deniz Feneri, Virginia Woolf (Sayfa 186 - İş Bankası Kültür Yayınları)Deniz Feneri, Virginia Woolf (Sayfa 186 - İş Bankası Kültür Yayınları)