1000Kitap Logosu
Mukaddes Koyuncu Çiçek
TAKİP ET
Mukaddes Koyuncu Çiçek
@mukaddes_vuslat
Gavs'a Meftun Mto Talebesi
Konya
Konya
18 okur puanı
05 Oca 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
272 syf.
·
Puan vermedi
Kalbi bir mürşid arayışı içinde olanlara, yolunu bulmaya çalışanlara,yüreği bir doğuşun sancısını çekenlere rehber niteliğinde bir kitap. Tasavvuf yoluna girmeden önce insan sancılı bir süreçten geçiyor. Hakiki manaya erebilmek, yolun güzelliğini görebilmek anında nasip olmayabiliyor insana. Bir eşiğe yüz sürmenin güzelliği o eşiğe yüz sürdükten yıllar sonra anlaşılıyor belki de. Necip Fazıl; kalbindeki,beynindeki, ruhundaki ve yaşamındaki o büyük ve sancılı yolculuğu çok güzel anlatmış. Tasavvuf yolculuğundaki derin hikmetleri okuyucuya çok güzel yansıtmış.Üstad'la aynı zaman ve mekânda yaşamamış olsak bile çıktığı o yolculukta ki çilelerinden, derin ve sızılı sancılarından kendi yaşamınızda bir iz bulduğunuz an daha çok seveceksiniz Necip Fazıl'ı. Hikmetlerle dolu kitabın en vurucu cümlesi; Herşeyimi o türlü kaybettim ki Allah'ı kazandım. Hikmetin özünü arayan tüm herkesin kaybedişleri bir gün Allah'ı kazanmakla son bulsun dileğiyle iyi okumalar...
O ve Ben
9.0/10 · 6,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
185 syf.
·
Puan vermedi
Anne olduğum ilk zamanlar kucağımda küçücük bir canla, kafamda binbir soruyla kalakalmıştım. Anne olmadan önce okuduğum çocuk eğitim kitapları bir anda hafizamdan silinmişti sanki. Bütün yazarların söyledikleri birbirine girmiş, bocalama içinde kalmıştım. Neyi yapsam doğru olur diye günde kırk sefer soru sorarken buluyordum kendimi. İşte tam o kargaşa anında bu kitap benim elimden tuttu ve rehberim oldu. Adem Güneş çocuk eğitimi konusunda çoğu yazardan ayrılır. Eğer çocuk eğitimi hakkında fazlası ile kitap okumuşsaniz bu farkı hemen görürsünüz. Türk kültürüne uygun bir metodu benimser. Bazı kitleler tarafından fazlasıyla eleştiri alsada çocuk eğitimi konusunda rehberlik edecek yazarların başında yer alır. Bu kitaptan sonra tüm setini kitapligima ekledim. Ama özellikle 0-6 yaş arasında bir çocuğun annesiyseniz ilk bu kitaptan başlamanızı, kitabı ara ara okumanızı tavsiye ederim.
Güvenli Bağlanma
8.1/10 · 1.339 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
256 syf.
·
Puan vermedi
Türkiye'de doğru tarihin anlatılmadığı sözde tarihi kitapları okuduk yıllarca. Harem odaları, lüks yaşam, şatavat ve göz kamaştırıcı şeylerle dolu bir yığının arkasından baktık yıllarca tarihe. O koca muhteşem Osmanlı devrini yalan yazan tarihin kıtalarını okuduk yıllarca belkide. İşte böyle bir ortamda Yavuz Bahadıroğlu gibi bir tarihçi bulunmaz bir nimet. Gerçek bir değişim, hakiki bir uyanış istiyorsa eğer bu millet önce geçmişini öğrenmeli. Ama yalan yazılarla değil, gerçek hakikatlerle. Bütün eserleri kitaplıkta mevcut olması gereken bir yazar. Ve bu kitabında yine çok güzel hakikatlerle yazmış tarihi. Yakın zamanda kendisini kaybettik ama yazıları nesiller boyu yol gösterecek bir dava adamının her kelimesi kalite kokan bir eseriydi.
Osmanlı'da Şehzade Katli
Okuyacaklarıma Ekle
272 syf.
·
Puan vermedi
Tasavvuf yoluna ilk adımlarını attığı günleri hiçbir sofi unutamaz. O sevgiyi, tadı, muhabbeti ve şevki. Yeni okuma yazmaya başlamış gibi duyulan heyecanı. Tasavvufun kapısını ilk açtığım günlerde bir gönül dostu vermişti elime. Ve ben Yar'e yolculuk yaparken okumuştum bu kitabı. Kitaplığımda bu kitabı her gördükçe o gün gelir aklıma. Aşk'a ve muhabbete kapısını açmak isteyen önce bu kitaptan başlasın.
Yar İle Şimdi
9.2/10 · 298 okunma
Okuyacaklarıma Ekle