Göknur Seyhun, bir alıntı ekledi.
14 Mar 00:26 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Atatürk hakkında gerçek hayatında hiçbir şey yapmamış insanlar, her 10 Kasım 'da Atatürk fotoğrafı paylaşırken, kendi ecdadını televizyon dizisinden öğrenenler ise boy boy ecdat resimleri paylaşıyor. Kimisi bir sanatsal etkinliğe gitmediği halde kendini sanatçı ilan ediyor; kimisi namaz bile kılmadığı halde her gün bir ayet 'sallıyor'.

Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)
Göknur Seyhun, bir alıntı ekledi.
14 Mar 00:22 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fakat anne olmadan önce kadın olmak zordu yeryüzünde...Kadınsan ve illa bir değer göreceksen de, bu ancak anne olduğunda oluyordu ve kadının anne olmadan önceki vasıfları toplum tarafından bir bir yok ediliyordu...

Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)
Göknur Seyhun, bir alıntı ekledi.
14 Mar 00:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çöpleri karıştıran adamlara bayılıyordum doğrusu! Bu meslekte kapitalizmin kanunları değil, doğanın kanunları geçerliydi. Doğada zamanı belirli kalıplara koyup o kalıplara da kocaman emeği sığdırmaya çalışmak yoktu. Ne de olsa isleri yapan herkes kendi işinin patronuydu be!

Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)Elma Şekerleriyle Yürüdüm Acıların Üstüne, Murat Gülen (Koyu Kitap)
Öznur, bir alıntı ekledi.
 19 Şub 17:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Düşümüz neyse acımız da oydu.
"İnsan anlatamadığı her şeyin kölesidir. Bu yüzden Sait Faik yalnızlığının, Peyami Safa deliliğinin, Nazım Hikmet sevdalarının, Oğuz Atay düşlerinin, Yusuf Atılgan endişelerinin, Sabahattin Ali merhametinin, Didem Madak hislerinin, Cahit Sıtkı yaşama arzusunun, Atilla İlhan ışığının, Turgut Uyar gökyüzünün, Cemal Süreyya ise kuşların kölesi olmuştur. Hayat, duvarları anlatamadıklarımızla örülü tımarhanenin penceresinden, dünyayı seyredişimizdir."

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 61 - undefined)Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 61 - undefined)
Öznur, bir alıntı ekledi.
13 Şub 00:40 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat, gençliğin belki dağları ile ihtiyarlığın keşke dağları arasında açılan intihar teşebbüslü bir uçurumdu.

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 5)Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 5)
Selma Mertel, Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi'yi inceledi.
10 Şub 20:22 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı idi. O kadar çok beğendim ki, okudugum her satırın altını çizmek, alıntı yapmak geldi içimden. Her cümlesi mi bu kadar derin anlamlar icerir bir kitabın. Ve en sonunu baglama stili ile kalakaldım ortada. Nasıl yani oldum ve yorumu okuyacaklara bırakıyorum.
O yüzden lütfen ama lütfen okuyun bu kitabı diyorum..Keyifli okumalar

Selma Mertel, bir alıntı ekledi.
 09 Şub 22:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sevgiliye söylenen 'günaydın' kelimesi öyle alelade bir kelime değildir. Sevgiliye söylenen günaydın kelimesi, panellerini yeni keşiflere açan her uzay mekiğinin selamladığı güneşi, kendi ateşiyle yanıp tutuşan güneşin yüzünü gösterip, doğmasına yardımcı olduğu çiçekleri, o çiçekleri yavrularına yem olarak vermek için her sabah aynı heyecanla uyanan kuşları, o kuşlara bakıp düşler içinde düşler kuran binlerce şairin duygusunu, hayatın, varoluşun tüm kainata zuhur ediş şeklini, büyük bir incelikle betimlemesidir.

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 147)Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 147)
Selma Mertel, bir alıntı ekledi.
09 Şub 00:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sosyal medya insanlarının çoğu, saatlerce kendilerine efekt katarak beğenilmeyi marifet biliyordu da iki dakika oturup kitap okumayı kendilerine çok görüyorlardı. İster sadece kendi güzelliğini paylaşan kadınlar, ister kendi zenginliklerini gösteren adamlar, hak edene hak ettiği gibi yaklaşmak da her zaman suç kabul ediliyordu.

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 97)Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 97)
Selma Mertel, bir alıntı ekledi.
09 Şub 00:18 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bizim patron hergün sırasıyla tüm şairleri okumuşcasına oradan şiirler paylaşır, bu benim kendi ellerimle monte ettiğim kitaplığın tam önünde fotoğraf çekinir. Gören onu, bir şiirin inceliğini anlamış bir adam olarak görür ama o, tüm tragedyaların kutsanmışlığını günaha ceviren bir şeytandır.

Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 96)Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi, Murat Gülen (Sayfa 96)
DİLEK ŞAHİN, bir alıntı ekledi.
08 Şub 09:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

-“Yalnızlığı soruyorlar, yalnızlık,
Bir ovanın düz oluşu gibi bir şey.
Hiçbir şeyim yok akıp giden sokaktan başka
Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.” Cemal Süreya (syf.197)

Bir Demlik Düş, Murat Gülen (Sayfa 197)Bir Demlik Düş, Murat Gülen (Sayfa 197)