Dünyanın bütün nimetleri elinde bile olsa, onları tadabilecek bir ruh gerekir. Çünkü bizi mutlu eden; bir şeyin sahibi olmak değil, tadına varabilmektir.
••• “Birkaç saat mutlu olmak istiyorsan, balığa çık. Birkaç gün mutlu olmak istiyorsan, tatile çık. Birkaç ay mutlu olmak istiyorsan, evlen. Ömür boyu mutlu olmak istiyorsan, işini çok sev!” •••
Destek Yayınları
Sıradan insan, hayat ne kadar çetin gelse de, en azından fazla düşünmeyerek mutlu olabilir. Hayatı kendi dışında bir şey olarak, kediler köpekler gibi gelişine göre yaşamak – sıradan insanlar böyle yapar ve hiç olmazsa kedilerle köpekler kadar memnun kalacağından emin olmak isteyenler, hayatı işte böyle yaşamalı.
Sayfa 188Kitabı okudu
Bunların hepsi bedava
. "Hayatın amacı mutlu olmak değildir. İşe yarar olmaktır. Onurlu olmaktır. Merhametli olmaktır. Yaşadığın süre boyunca bir fark yaratmaktır. Empatili olmaktır, anlayışlı olmaktır."
Fuhuş! Ne iğrenç kelime!… Yabancı birtakım adamların dostu olmak, nefret ettiğin kimselere en tatlı sözleri söylemek, sevgi göstermek; onları memnun etmek için her türlü üzüntüleri, kederleri unutmaya çalışarak gülmek; ağlamak istediğin zamanlar mutlu görünmek, sevinç göstermek, vücudunu bir yabancının bedensel hazlarının hizmetine vermek; kendi varlığından uzaklaşarak başkası için yaşamak; dünyada her türlü hazdan mahrum olup da başkalarının mutluluğu için çalışmak…
Mutlu olduğun sürece fakir olmak utanılacak bir şey değildir
Birkaç saat mutlu olmak istiyorsan, balığa çık. Birkaç gün mutlu olmak istiyorsan, tatile çık. Birkaç ay mutlu olmak istiyorsan, evlen. Ömür boyu mutlu olmak istiyorsan, işini çok sev!
...Mutlu olduğun sürece fakir olmak utanılacak bir şey değildir...
Sayfa 38 - Jaguar Yayınları
1- Model Olma: Kendisine güvenmeyen bir ebeveyn, özgüveni yüksek çocuk yetiştiremez. Kendisini beğenmeyen bir annenin kızı da kendisini beğenmez. Çünkü çocuk ailesini modeller. Özgüvenli aile, özgüvenli çocuk yetiştirir. Aile çocuğu değil kendisini değiştirmelidir. Onun için özgüvenin
Sayfa 347Kitabı okudu
Bu yüzden kendimize bir şefkat tokatı atıp kendimizi 'kendimize' getirmemiz lazım. Bunun da yolu evvela kendimize merhamet etmekten geçiyor. Kimseyle aşık atmaktan değil. Çünkü asla "en iyisi, en mükemmeli" olmayacağız olamayacağız. Mutlu olmak üstünlük kurmaktan geçmiyor kil En mükemmel düğünü yapınca, dirseğe kadar bilezik dizince 'olmuş' olmuyor, huzur bu şekilde gelmiyor. İnanın gelmiyor.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.