Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Ben ilk defa bu işe başladığım zaman, çok akıllı geçinen bazı kişiler bana sordular: "Paramız var mıdır? Silahımız var mıdır?" "Yoktur" dedim. O zaman, "O hâlde ne yapacaksın?" dediler. "Para olacak, ordu olacak ve bu ulus bağımsızlığını kurtaracaktır!" dedim. Görüyorsunuz ki, hepsi oldu ve olacaktır.Sayfa 443
Vatan için
Neler yapmadık şu vatan için! Kimimiz öldük; Kimimiz nutuk söyledik. Orhan Veli Varlık, 1946
Şiir
Hilafet Meselesi...Başkalarına verebilecek bir zerresi kalmamıştır!
Millete anlattım ki, bütün Müslümanları kapsayan bir devlet tesis etmek vazifesiyle mükellef tahayyül edilen bir halifenin vazifesini yapabilmesi için, Türkiye Devleti ve onun bir avuç nüfusu, halifenin emrine tabi tutulamaz. Millet, buna razı olamaz! Türkiye halkı bu kadar... Sayfa 542 - Kaynak Y.
Din Oyunu Aktörleri......Yaaa ne kadar da tanıdık
Muhterem efendiler, bu kadar cahil ve cihanın ahval ve hakikatlerinden bu derece habersiz Şükrü Hoca ve benzerlerinin milletimizi aldatmak için İslam hükümleri diye yayımladıkları safsataların esasen tekrara değeri yoktur. Fakat, bunca asırlarda olduğu gibi, bugün dahi... Sayfa 541 - Kaynak Y.
Osmanlı Devleti'nin dünya nazarında hiçbir kıymeti kalmamıştı
Efendiler, varisi olduğumuz Osmanlı Devleti'nin dünya nazarında hiçbir kıymeti, fazileti ve haysiyeti kalmamıştı. Milletlerarası haklardan hariç tanınmış, adeta himaye ve vesayet altına alınmış bir mahiyette farz olunuyordu . Maziye ait müsamahaların, hataların faili biz...devamını okuSayfa 535 - Kaynak Y.
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.