Fatma Ay, Aşk Fırtınası 2'ı inceledi.
 11 dk. · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Açıkçası çok beğendim bütün kitaplarını okuduğum ve çok sevdiğim yazarın kitabı . Aşk Fırtınası Hüzün okumak lazım İpek ve Doruk aşkını anlamak için . Birde Savaş ve Rüya ' nın dertleri ne anlamadım bir türlü . Ben de kendime şaşırıyorum akşam 6 da başladım şimdi bitirdim . :)

Hatice ayan, Kar Kurdu'yu inceledi.
38 dk. · Kitabı okudu · 15 günde · 9/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı, takip ettiğim ve okuduğu kitapları nitelikli bulduğum arkadaşların paylasimlarinda gezinirken gözüme çarpan ve okumak için sabırsızlanıyorum dediğim kitaplardan biriydi Kar Kurdu.
Kitap yaklaşık 100-150 sayfa karmakarışık gitti benim için, karakterler çok fazla hele rus isimleri akılda tutmak... kim kimdi? Bağlantısı neydi bu karakterle? Kim kgb ? Kim ss subayı? Vs vs... içine giremedim bir türlü, fakat öyle bir yerde kişiler birleşip karşımıza çıkıyor ki sonra aksiyon filmi tadında, okurken sayfaları nasıl geçtiğinizi bile anlamıyorsunuz.
Ölümünün üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hitler gibi ölümünün üzerindeki sır, sorular hala cevaplanmamış, açığa çıkmamış bir cani!!! stalinin ölümü üzerine yazılmış mükemmel bir kitap. Milyonlarca insanın hayatına malolmuş ve milyonlarcasinin da hayatını etkilemiş bir caninin gerçekten doğal yollardan olmemesini diledim kitabı okurken, gerçekten bunu bir insanın başarmış olduğunu umuyorum.
Kitabı okurken ne kadarı kurgu ne kadarı gerçek kestirmemiz mümkün değil, yazar bunu okuyucuya o kadar güzel aktarmış ki bazen kendimi google girip karakter isimlerini , yer isimlerini ararken buldum.
Tavsiye edebileceğim bir kitap, herkese keyifli okumalar diliyorum.

ENK, İki Sela Arası'ı inceledi.
48 dk. · Kitabı okudu · 26 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sultanların gölgesinde kalmış bir yiğit, Orhan Bey'in oğlu Süleyman Paşa...
İsmi tarih kitaplarında pek geçmese de, Orhan Bey zamanında bir çok fetihler yapmış, düşünceli, zeki ve iman dolu bir yiğit.

Kitabın başlarında okumak zor gelmişti, pek anlayarak okuduğumu düşünmüyordum. Osmanlı Devleti konusunu "Ramazan Yetgin" den dinledikten sonra, sanırım bilgilerim arttığı için, kitabı daha iyi anlamaya başladım ve açıkçası çok zevk aldım.

Tarihte bilinen kahramanlar vardır. Herkes bilir. Ama tarihte unutulan kahramanları bilmek bir ayrıcalık bence. Süleyman Paşa' yi tanıdığım için kendimi özel hissediyorum.

Nazmi Yaşar ve özellikle Ramazan Yetgin Hocamizdan Allah razı olsun. Yaptığı iyilikleri bilen bilir zaten;)

inci, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

Dokuz yaşındaydı, daha çocuktu; ama kendi ruhunu tanıyordu, ruhu onun için değerliydi, gözkapağının gözü koruduğu gibi onu koruyordu ve elinde sevgi anahtarı olmayan hiç kimsenin ruhuna girmesine izin vermiyordu. Öğretmenleri okumak istemediği için ondan yakınıyordu, oysa onun ruhu öğrenme hırsıyla doluydu. Öğretmenlerinden değil, Kapitonıç’ten, dadısından, Nadenka’dan, Vasiliy Lukiç’ten öğreniyordu. Babasının ve pedagogun kendi değirmenlerinin çarkına akmasını bekledikleri su çoktan sızıp gitmiş, çalışmasını başka bir yerde sürdürüyordu.

Anna Karenina, Lev Tolstoy (Sayfa 897 - Is bankasi)Anna Karenina, Lev Tolstoy (Sayfa 897 - Is bankasi)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

Gerçekten çok okumak, meşakkatli bir iş olup ona ancak ilmi ganimet, cehaleti rezalet bilen kimseler katlanır.

Edeb'üd-Dünya Ve'd-Din, İmam Maverdi (Sayfa 70 - Temel Neşriyat)Edeb'üd-Dünya Ve'd-Din, İmam Maverdi (Sayfa 70 - Temel Neşriyat)
Furkan İşlen, Yabancı'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 10/10 puan

Başlangıcı sarmayabilir. Ancak bir kaç sayfa çevirdikten sonra bırakmak istemiyorsunuz. Çook severek okuduğum ve hayatın anlamsız olduğunu anladığım bir kitap. Zaten okuduktan sonra, Camus'un diğer kitaplarını da okumak isteyeceksiniz.

Benim gibi kpss ye hazırlanıp kitap okumaya az zaman ayırmak zorunda olan kaç kişiyiz? Delicesine okumak istiyorum ama imkanlar el vermiyor :)

Okumakbirnefes, İnsan Olmak'ı inceledi.
 2 saat önce · Kitabı okudu · 10 günde · 10/10 puan

Psikoloji üzerine okumalar yapmayı oldum olası seviyorum, bu kitabı da geçtiğimiz hafta fuardan almak nasip olmuştu. Çoğunlukla yabancı yazarlardan okuduğumuz kavramları bir Türk’ün kaleminden okumak beni mutlu etti. Zira genelde -doğal olarak- her yazar kendi toplumu üzerinden örnek verdiğinden mütevellit, tam bir bağdaşım kurmak ister istemez zor oluyor. Bu bağlamda kitap “bizden” oluşuyla 1-0 öne geçiyor denebilir. İçeriğe gelirsek; İnsan Olmak, temel düzeyde bir kitap. İçinde teorik bilgilerden çok günlük hayatın pratiklerini barındırıyor. Bize bazen göremediğimiz, çoğu zamansa görmezden geldiğimiz, kendimizi anlatıyor diyebilirim. Bilhassa yaşadığımız bazı marazların temelinde nasıl “çocukluk” döneminin yattığını, klişe olan “çocukluğa inmek” tabirinin aslında ne kadar yerinde olduğunu inceden inceye düşündürüyor. Bu noktada okurken hem kendi çocukluğunu sorgulatıyor insana hem çocuk yetiştirmenin ne denli “ince” bir iş olduğunu. Son bölümlere kadar genel manada sorunları incelerken “Kendini Yaşamak” bölümüyle bize bu marazlardan nasıl sıyrılabileceğimizin ipuçlarını veriyor. İpucu diyorum zira bunu tam manada başarabilmenin her zaman mümkün olamayacağının kendisi de farkında görünüyor ki daha çok sorunların kaynağını ön planda tutuyor. Bu bağlamda “çözüm” önerilerinin azlığı bir eksiklik olmaktan çıkıp, insanı kendi kaynaklarını ıslah etmeye itiyor. Son olarak, yazarın üslubunu çok sevdiğimi söylemeden geçemeyeceğim. Zaten kendisinin roman türünde eserleri de varmış, bakmak gerek.
Velhasıl, bence her insanın alıp okuması gereken bir eser. Son sayfalara yaklaşmışken yazarın geçtiğimiz günlerde vefat ettiğini öğrenmek üzse de, arkasında bize kıymetli eserler bıraktığından bir Fatiha’yı üzerimize borç biliyorum.

Seyide Oruç, Paris'te Balayı'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Farklı zamanlarda yaşayan 2 evli kadın, iş adamları(birinin eşi ressam) olan eşleriyle, aşk dolu hayatları.
Sormak istediğim 2 soru var.
1. Neden hep böyle romanlar peri masalları gibi başlayıp kadınların kuruntularıyla devam edip mutlu sonla bitiyor?
2. Zengin adam fakir kadın hikayesi ve bu adamı karısının elinden almaya çalışan hırslı (çoğu zaman da başarılı) kadınlar ne zaman bitecek?
Başka bir romanın ilk bölümü olması itibariyle güzel denilebilir. 1-2 saatte rahatça bitebilecek bir roman. Genç ve orta yaşlı kadınlara daha çok hitap ettiği söylenebilir, aşk romanı okumak isteyenlere tavsiyedir

Çetin Ünal Bayazıt, Liderlik Bilgeliği'yi inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 8/10 puan

Liderlik ve yönetim konusunda okuyucusuna birşeyler katacağını düşündüğüm bir eserdir. Vaktinizi okumak için harcayabileceginiz kitaplardan biridir.