İnsan yüzyıllar boyu, elinde harp, yüzünde mutlu bir gülümsemeyle buluttan buluta dolaşarak sonsuza dek yaşayabileceği, ölümsüzlük dediği şu göklerdeki cenneti aradı.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander

Bekleyenler için..
Ve şu saat geldiğin anda
Durabilir sevincinden
Zaman çıldırabilir
Çünkü benim dünyamda
Ölümsüzlük, seni sevmek demektir.
* Ümit Yaşar Oğuzcan

Necip Gerboğa, bir alıntı ekledi.
18 Mar 23:47 · Kitabı okuyor

“Oysa birlikte çalışmaya kalkan kişiler çoğunlukla beceriksiz insanlardır. Gerçek daima yalnız başına aranmalıdır. Gerçeği sevmeyen, onu aramayan kişilerle bütün ilgi kesilmelidir. Dünyada bağlanmaya değer ne vardır? Çok az şey elbette! İnsan bence ölümsüzlüğe bağlanmalıdır. Çünkü ölümsüzlük, daha geniş anlamda yaşamın ta kendisidir.”

Doktor Jivago, Boris Pasternak (Sayfa 17 - Altın Kitaplar Yayınevi, 1982 Basım, Ç: Özay Süsoy)Doktor Jivago, Boris Pasternak (Sayfa 17 - Altın Kitaplar Yayınevi, 1982 Basım, Ç: Özay Süsoy)
Emin, bir alıntı ekledi.
18 Mar 11:13 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onun tuhaf ölümüne Fransa’ da gösterilen ilgi uzun sürmemiş ,unutulmaz bir komedi oynamak için gösterdiği çaba boşa gitmişti.Özlemini duyduğu şan, ölümüyle zorla elde etmek istediği ölümsüzlük ,adının dumanının altında kalmıştı.Çünkü insanlık tarihi davetsiz misafirleri sevmezdi ; kahramanlarını kendi seçer ,ne kadar usandırıcı bir çabaya girerlerse girsinler hakkı olmayanları acımasızca geri çevirirdi ; talihin ilerlemekte olan arabasından bir kez düşen kişi ,arabaya bir daha yetişemezdi.

Bir Çöküşün Öyküsü, Stefan Zweig (Sayfa 48)Bir Çöküşün Öyküsü, Stefan Zweig (Sayfa 48)
Yener TAN, bir alıntı ekledi.
18 Mar 01:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şuna derinden inanıyorum ki, ölümsüzlük olmasa bile yüksek insan aklı ölümsüzlüğü er ya da geç icat edecektir.

Altıncı Koğuş, Anton Çehov (Sayfa 32)Altıncı Koğuş, Anton Çehov (Sayfa 32)

Neydi o Palto, neydi o burun, neydi o fayton

Gogol , Gogol içimi paramparça ettin benim . Gogol için;
"Dostoyevski: Hepimiz Gogol'un Paltosundan çıktık." Demesi boşuna mı
—Hayıııır
O palto bu eseri büyük yönden etkileyen o palto varya
Aslında ben Gogol'u biraz Dostoyevski'nin konularına benzer sanırdım biraz yani o zaman ki yaşam koşullarını eleştiri olsun , yönetimi eleştiri olsun kısaca olumsuzluk okuyacağım sanmıştım ama o Palto, o burun kitabı okurken o kadar eğlendim ki bu haz'ı tarif etmek gerçekten çok zor ve bu şaheser'i okuyup kendime iyilik yaptığım için çok ayrı mutluyum . Ve Gogol'un tüm kitaplarını okumak dileği ile
Sağlıklıcakla :)

CaNSeL 1⃣ 9⃣ 0⃣ 7⃣ KIRAÇ, Ölüm Bir Varmış Bir Yokmuş'u inceledi.
17 Mar 01:02 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

#kitapyorum
#ölümbirvarmışbiryokmuş

José Saramago'nun hayal gücü bana hitap ediyor: İlk sayfadan itibaren Ölüm'ü yaşıyorsunuz. Bu sadece yazarın inanılmaz yaratıcılığı ya da ustaca yazmasından dolayı değil, aynı zamanda burada tüm insanlara çok yakın bir şeye değinmesinin gerçeğiydi: ölüm. Sonuçta, hayatın bir noktasında kim, neden ölmek zorunda olduğumuzu sormadı mı? Ölümsüzlük hayali sonsuza kadar insanlığı büyülemiştir. açıklanmayan küçük bir Avrupa ülkesinde, herhangi bir mantık ya da habercisi olmadan, insanlar aniden ölmeyi bırakırlar. Gerisini kitabı okuyunca öğrenirsiniz.
Saramago'nun düz yazısının olduğu yerde, kitap büyüleyici bir dönüşüme uğrar kesinlikle. sağlam metin blokları, dolambaçlı başakları ve sonsuz garip noktalanmış cümleleri var. Kalemini çok seviyorum. Kesinlikle tavsiye edeceğim çok güzel bir kitap.

Elif, bir alıntı ekledi.
16 Mar 02:03

Yaşamında olduğu gibi ölümünden sonra da estetiğin tüm kurallarının absürd olduğunu göstererek ahlakın ders kitabını fırlatıp atmışır, çünkü bıraktığı etkinin bu kadar uzun sürmesi, edebi ölümsüzlüğün kutsal dehlizlerine girebilmek için özel yetenekli, çalışkan, ahlaklı, soylu ve yüce olmak gerekmediğini kanıtlamıştır. Casanova dünyanın en eğlenceli romanını yazmak için yazmış, çağın kroniğini yazmak için tarihçi olmak gerekmediğini göstermiştir; çünkü o son merci nasıl bir yol izlediğini sormaz asla, ahlaka değil etkiye bakar; güce bakar. Her tam duygu üretken olabilir, utanç kadar utanmazlık da, karakter kadar karaktersizlik de, iyilik kadar kötülük, ahlak kadar ahlaksızlık da üretken olabilir. Ölümsüzlük için önemli olan, ruhun biçimi değil, bir insanın sahip olduğu çeşitlilik ve zenginliktir. Bir insanı edebi kılan sadece yoğunluktur ve insan ne kadar güçlü, ne kadar canlı, ne kadar birlik ve tutarlılık içinde yaşarsa, o kadar mükemmel ortaya koyabilir kendini. Çünkü ölümsüzlük ahlak ve ahlaksızlıktan, iyi ve kötüden anlamaz; sadece esere ve gücüne bakar, bütünlük arar, insanın temizliği, saflığı, emsal olması, varlık olması önemli değildir. Ölümsüzlük için ahlak hiçbir şey değildir, yoğunluk ise her şeydir.

Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy, Stefan Zweig (Sayfa 129)Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy, Stefan Zweig (Sayfa 129)
instagrmkahvecisi, Herkes İçin NLP'i inceledi.
13 Mar 22:15 · Kitabı okudu · 4 günde

Pozitif düşünün pozitif yaşayın... Düşüncelerimiz hayatımızı şekillendirir. Ne düşünüyorsak oyuz. gibi temel kavramları bize empoze eden bir kitap. Bir yaşam şekli. NLP tekniği ülkemizde 15 yıldır falan bayağı populer durumda. Geri bildirimler iyi ya da kötü bizi biz yapan şeyler. kitaba göre olumsuzluk başarısızlık yok. Temel olarak bize eğitim ile ilgili konulları vermiş ama bir kitap ile hayata uygulamak biraz zor diye düşünüyorum.

Oguzhan GüNDEM, Falcı'ı inceledi.
11 Mar 23:01 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Bir insan 125 kiloyken zayiflarsa sevinmez mi? Sevinemeyecegini anlatan bir kitap... 58 kiloya kadar indi... Fakat bu normal yollardan degil. Farkinda olmadan bulastigi trafik kazasinda, bir cingeneyi öldürmesi sonucu cingenenin babasinin kendisi ve olayda sucu olanlara bulaştırdığı lanetle oldu bu. Peki bu lanet ortadan kalkacak mi yoksa Halleck'i oldurene kadar devam mi edecek???

Çok akıcı bir romandı. Tek olumsuzluk inkılap yayinevinin düzeltmekle bitmeyen yazım hatalarıydı.