Giriş Yap
Demek ki insanların verdikleri statülere güvenmeyecektin: alçaklar verdikleri gibi alıyorlardı da! İsterler ise sınıf birincisi yapıyorlar, isterlerse 'tembeller' sırasına oturtuyorlardı. Ben aynı bendim... Değişen neydi peki?
Bir Yobazın Günlüğü, Ömer Faruk DönmezSayfa 176 - İz yayıncılık
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hem edebiyat niçin vardır? Biz neden hayattan kaçıp kitaplara sığınırız? Çünkü dünya sahtekarlarla doludur azizim; insanlar samimi değildir, herkes birbirini kırar, incitir. Bizim o koca koca kitapları devirmemiz, iki satır samimiyet bulabilmek içindir arkadaşlar. İki satır samimiyet.
Bir Kitap Bir Balta, Ömer Faruk DönmezSayfa 140 - İz Yayınları
İnsan denen bu acayip mahlûk, ömrü boyunca, fazla değil, toplam iki dakika doğru dürüst düşünmeyi becerebilse; hadi atalarımızdan kalma bir ifadeyle söyleyelim: iki dakika 'tefekkür etmeyi' başarabilse, hayatını nasıl bir yanılsamanın içine hapsettiğini fark edecektir.
Bir Kitap Bir Balta, Ömer Faruk DönmezSayfa 77 - İz Yayınları
Kılık kıyafet devrimi, dil devrimi derken işler karışmaya başlıyor. Türk modernleşmesi. Yurttan daha dün kovmuş olduğumuz adamlara benzeyebilmek için, bir telaştır alıyor milleti. İstiklal Mahkemeleri var sonra. Dün meclis Islami usullerle açılırken, bugün îslami usulleri uygulamak isteyenler, asılıyor. İskilipli Atıf Hoca ve şapka kanununa muhalefet. O da başka bir fasıl. Kaç kelle gitmiş. Bir de ihtilaller...
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Çocuklarınızı çağa kurban ediyorsunuz efendiler; koyunlarınızı da Allah'a!
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30