Abdulkadir Binbaşıoğlu, Gurur ve Önyargı'ı inceledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · 27 günde · 8/10 puan

Kitabı okudum, kitaba dair aldığım notları, incelememi daha sonra buraya ekleyeceğim. Kitap; özet olarak, kızlarını evlendirmek isteyen bir ailenin bu yönde yaşadıklarını konu ediniyor. Hayatında hiç evlenmemiş bir yazar olan Jane Austen tarafından kaleme alınması açısından, 18. yy İngiltere'sinde evliliklerin nasıl olduğunu bu kadar detaylı anlatması hikayeyi daha ilginç kılıyor.

Fatma Cansu Emir, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

.
.
Birkaç dakikalık bir sessizlikten sonra, genç adam tedirgin bir şekilde onun yanına geldi ve konuşmaya başladı:
.
.
"Kendime karşı koyabilmek için boşuna mücadele ettim. Ama başaramadım. Duygularımı bastırmam mümkün değil. Size ne kadar hayran olduğumu ve sizi ne kadar sevdiğimi söylememe lütfen izin verin."
.
.

Elizabeth'in o anda yaşadığı şaşkınlık anlatılabilecek türden değildi. Önce bakakaldı, sonra kızardı ve doğru mu duydum diye kuşkuya düştü ve ardından da dilini yutmuş gibi sessizliğe gömüldü. Darcy bu sessizlikten umutlanmıştı.

Gurur ve Önyargı, Jane AustenGurur ve Önyargı, Jane Austen
Guernica, bir alıntı ekledi.
Dün 15:27 · Kitabı okuyor

Eğer bir gün bu önyargı kelimeleri, yani Avrupa dillerindeki barbar, Japon dilindeki gaijin, Müslümanlardaki kâfir, Almanlardaki Ari olmayan gibi önyargı sıfatlarını kaldırabilirsek, amacımıza ulaşabiliriz. Amaç nedir derseniz, bence tam olarak şudur: İnsanın değerinin sadece insan oluşundan geldiği; din, milliyet, cinsiyet, renk, cinsel tercih, siyaset gibi birtakım ön sıfatlarla ayrımcılığa uğratılmadığı bir hümanizm anlayışı.”

Serenad, Zülfü LivaneliSerenad, Zülfü Livaneli
Raskolnikov, bir alıntı ekledi.
22 Mar 22:10 · Kitabı okudu

Hiç bu kadar iyi anlamamıştı yanlış hedeflere yönelmiş yeteneklerin ne kötülüklere yol açtığını...

Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 241 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 241 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Raskolnikov, bir alıntı ekledi.
22 Mar 22:06 · Kitabı okudu

Söz ettikleri şeylere ilgi duyuyormuş gibi görünemiyorum.

Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 181 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 181 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
Raskolnikov, bir alıntı ekledi.
22 Mar 22:04 · Kitabı okudu

Bir insanın bugünkü duygularını bilmeden geçmişteki hatalarını ortaya dökmek adaletsizlik görünebilirdi.

Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 294 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Gurur ve Önyargı, Jane Austen (Sayfa 294 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)

Bağımlılıklar
*Sigara bağımlılığı
*Alkol bağımlılığı
*Oyun bağımlılığı
*Önyargı bağımlılığı
* Like bağımlılığı
*Çoraptan çok telefon değiştirme bağımlılığı :)

Nazlı işte, Ayçöreği'yi inceledi.
 22 Mar 18:27 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitap internette karşıma çıktı ve açıkçası wattpad kitabı olduğunu öğrenince biraz önyargı ile yaklaştım ama o kadar beğeni aldığını görünce bir şey kaybetmem dedim Ayçöreği ve Elmalı turta olmak
üzere iki kitabı da ekledim sepetime. Sınav haftasında olmama rağmen o kadar çok sevdim ki , 2 buçuk günde bitirdim. Kitaptaki alıntılar sayesinde bir sürü güzel sözler öğrendim özellikle Romeo ve Juliet kısımlarında kendimi kaptırıp sanki ben yaşıyormuşum gibi heyecanlandım. Ayrıca her Wattpad kitabının saçma sapan şeylerden oluşmadığını öğrenmiş oldum. Gidin, alın ve içinizi ısıtacak bu tatlı kitabı okuyun.)