Ozge, Yolun Sonundaki Ev'i inceledi.
 21 May 19:27 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Başucumdaki pek çok kitap arasında beklettigim için pişman olduğum tek kitap oldu.
Coğrafya kaderdir.Bu kitapta yaşadığımız bu toprakların her türlü acısını kader birliğini hala var olmamızı sağlayan ortak yaşamlarımizi bir kere daha fark ettim.

Nihal ALTINIŞIK, bir alıntı ekledi.
20 May 12:23 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gördüğün güzelliklerin gerçeğine ulaşmaya çalışma sakın. Cennet görüntüleri çöplerden de yaratabilir. Seyret, zevk al, mutlu ol.

Kayıp Söz, Oya BaydarKayıp Söz, Oya Baydar
kupa kızı sinek valesi, O Muhteşem Hayatınız'ı inceledi.
20 May 00:27 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İlk başlarda çok akıcı değildi ama sonlara doğru çok hızlı biçimde ilerledi... Yazar dersim olayını farklı açıdan ele almış kitapta bir kaç farklı konu vardı aslında hem dersim olayını kendi penceresinden anlatmış ayrıca fırsat verilirse en yoksul ve ilkel yerlerden çok başarılı dünyaca ünlü insanlar çıkabilir olayını ele almış ... Yer yer abarttigini düşünmekle birlikte objektif olmaya çalışmış olaylarin abartılı farklı şekillerde ortaya atıldığını da anlatmış beni çok rahatsız edecek bir yerine rastlamadım okunabilir ama illa okunması gereken olağanüstü bir kitap diyemem

Halil Demircioğlu, bir alıntı ekledi.
18 May 22:53 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tom Anne çok güzel kurabiyeler yapardı. Kedi kurabiye mi istersin tavşan mı, yoksa ördek kurabiye mi? O kurabiyelerin tadını hiç unutmadım. Ne Oma ne de annem o kadar güzel yapabiliyorlardı. Bir keresinde Tom anneye tarifini sordum anneme anlatmak için. Sevgiyle yoğurmak, bir de hamuruna bir tutam dostluk, bir tutam özlem koymak gerekir, dedi. Eve gidince anneme söyledim, Quatch! Saçma. Yanlış anlamış olmalısın, diye tersledi beni.

Yolun Sonundaki Ev, Oya BaydarYolun Sonundaki Ev, Oya Baydar
Eylem KÖSE, Aziz Bey Hadisesi'ni inceledi.
18 May 12:36 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve ben 2. Ayfer Tunç kitabımla birlikte yeni bir yazarı da okunacaklar ve ihmal edilmeyecekler haneme eklemiş oldum.

Hikayemiz Aziz bey in ölümü ile başlıyor ve, ölümüne götüren sebepleri de kapsayan hayat hikayesi ile devam ediyor.

Hayatı boyunca belki de babasında kınadığı her şeyi kendisi de yaptı, hayat ona çok ders vermek istedi ama o mağrur ve dik başlı adam, ölene kadar hayatla inatlaşmaya devam etti.
Dik başlı bu Aziz Bey’in karakterini pek fazla sevmesem de zaman zaman çok üzüldüm yaptıklarına ve yapılanlara.

Türk melodramı diyeceğimiz bu kitap, okutmuyor olayları size de yaşatıyor gibi. Sanki benimle aynı mahallede olan eski İstanbullu bir Bey’in başından geçenleri okumadım da, ara ara tanık olup, ara ara da oradan buradan anlatılanlar ile yaşamış oldum.

Ben genelde özet değil de inceleme gibi üstünkörü anlatmayı seviyorum o nedenle fazla anlatacak bir şey bulamadım. Ama ama, bu kitabı çok beğendim. Ayfer Tunç kalemi çok güçlü bir yazar bence, okunmalı ve okutulmalı diye düşünüyorum. Adeta kelimelere hayat veriyor, psikolojik değerlendirmeleri çok başarılı, okurken haz alıyorsunuz.

Ayfer Tunç, Oya Baydar, Şebnem İşigüzel, Seray Şahiner, Nermin Yıldırım ve Şule Gürbüz… Bu yazarları bence okuyun, mutlaka tanışın derim.

Meral Ekinci, O Muhteşem Hayatınız'ı inceledi.
12 May 20:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

“Hangisi gerçek hayatım benim? Kendi yaşadığım mı, onun anlattığı mı?”

Ünü dünyayı sarmış Türkiyeli bir primadonna, bir diva... Onunla ilgili her türlü fotoğrafı, ses kaydını, gazete kupürünü toplamayı hayatının amacı edinmiş, tutkulu hayranı bir müzik öğretmeni... Annesinin izini süren genç bir kadın...Eski fotoğrafların ayrıntılarında gizli, derin bir sır: sadece Diva’nın yaşamının değil, Türkiye’nin yakın tarihinin puslu, karanlık bir kesiti...

Hayalden değil hayalsizlikten, umuttan değil umutsuzluktan ölünür.

|Oya Baydar|

Soyuttt, bir alıntı ekledi.
09 May 13:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan bazen de susmalı birşeyler aramalı kendin de

Yolun Sonundaki Ev, Oya Baydar (Sayfa 122)Yolun Sonundaki Ev, Oya Baydar (Sayfa 122)