1000Kitap Logosu

Özgüven

Diğdem Abşin
bir alıntı ekledi.
Göz alıcı bir kadın değildi. Dönüp bakılacak bir kadın değildi. Gençken de o tür bir kadın olmamıştı. Ama Gregorius o güne dek bu kadar dikkat çekmeyen, yine de mutlak bir özgüven ve özgürlük saçan bir kadın görmemişti.
1
Melankolinin ruhsal olarak ayırıcı özelliği, acı veren derin bir keyifsizlik, dış dünyaya yönelik ilginin kaybolması, sevme becerisinin yitirilmesi, her türlü etkinliğin ketlenmesi ve benlik saygısının, özgüvenin zayıflamasıdır; bu zayıflama kendini suçlama, kötüleme ve azarlama şeklinde dışa vurulur ve hezeyanlı cezalandırılma beklentisine kadar varır. Yasın aynı özellikleri gösterdiğini düşünürsek bu tabloyu daha kolay anlarız. Bir özellik dışında: Yasta benlik saygısı ve özgüven bozulmaz, diğer özellikler ise aynıdır.
Mihrice
Benim Zürafam Uçabilir'i inceledi.
64 syf.
·
Puan vermedi
Moni bizim zürafamız hiçbir zürafaya benzemek zorunda değil. O da bizim gibi biricik. Herkes birbirinden farklıdır. " Harika bir kitap. Her yaştan okuyucuya hitap eden türden bir eser. Öyle muazzam mesajlar veriyor ki günlük yaşantımızdaki bam tellerimize dokunuyor adeta satır aralarında yazar. ️ Çizimleri olay örgüsünü zihinde somutlaştırılmasında çocuklara büyük katkılar sunuyor, kitabın daha da ilgi çekici olmasını sağlıyor. Her yönüyle çocuklar için çok güzel bir kitap. ⏳ Çocukların kelime hazinesine, bilgi birikimine, hayal dünyasına yeni kapılar aralıyor eser. Hayallere sarılmanın, pes etmeyi bir kenara bırakıp içimizdeki gücü keşfetmenin önemini anlatıyor Benim Zürafam Uçabilir. "Hayal ederken insan yaşadığı zamandan ve yerden uzaklaşır. Hayal ederek yaşamadığımız zamanlara gidebiliriz." ‍ Bir öğretmenin çocukların hayatındaki en büyük rollerden biri olduğunu bir kez daha görüyoruz bu eser sayesinde. Öğrencisine destek olan ve öğrencisine özgüven kazanmasında rehberlik eden bir öğretmen ile Moni'nin eğlenceli ve keyifli hikayesini okumaya sizler de davetlisiniz.
Benim Zürafam Uçabilir
Okuyacaklarıma Ekle
2
Melek
Mutlu Prens'i inceledi.
56 syf.
·
Beğendi
çok güzel çiçeklerim var ama en güzel çiçekler çocuklar.
Oscar Wilde ... Hayatımda ilk defa bir havai fişeğin yerine kendimi koydum... Bencillik ,kendini beğenmişlik,vefa,vefasızlık muntazam işlenmiş.
Mutlu Prens
8.4/10
· 12,3bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6