Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Hatalı olduğunu anlamak ve özür dilemek, sadece beynini kullanabilen insanlara özgüdür. - Sigmund Freud
Nasıl davrandıkları için özür dilemek yerine, nasıl tepki gösterdiğin için özür dilemeni bekleyen insanlar tanıyacaksınız. Bu insanlardan uzaklaş... Robin Sharma
Özür dilemek erdemdir, illa özür dileyecek sözü sarf etmemek daha büyük bir erdemdir.
Bir de kavgadan sonra barışmak, sevgiliden özür dilemek ya da onu affetmek ne zevktir! Bunun verdiği saadet ve zevkle genç çift kendilerini yeniden evlenmiş gibi hissederler.
özür dilemek, teşekkür etmek, ilk adımı atmak, gerektiğinde alttan almak, anlayışlı olmak sizi ezik biri yapmaz, egosuz sevip değer verebilen güzel bir insan yapar hatırlatayım bunu.
"İnsan geçmişini düşününce bazı yerlerde kendinden özür dilemek istiyor..."
Osmanlı Devrinden Tarihi Fıkralardan Alıntılar - 7
Yavuz’la İbni Kemal Mısır’dan gelirken yolda yanyana ve at üstünde gidiyorlardı. Bir aralık Ibni Kemal’in atı çamurlu bir su birikintisine bastı ve pis suları etrafa sıçrattı; Yavuz’un elbisesi boydanboya kirlendi. Böyle bir dikkatsizlik onu yapanın hayatına mal olurdu. Bunun için İbni Kemal telâş etti ve özür dilemek istedi. Yavuz onun sözünü kesti ve gayet saygılı bir tavırla: — Hocam, dedi, ülema atının ayağından sıçrayan çamur bizim için süstür. Vasiyet ediyorum; bu elbiseyi öldüğüm zaman tabutumun üstüne örtsünler! Öyle yapıldı ve hâlâ türbesinde bulunduğu rivayet edilir.
"İnsan geçmişini düşününce bazı yerlerde kendinden özür dilemek istiyor.."
Hatalı olduğunu anlamak ve özür dilemek, sadece beynini kullanabilen insanlara özgüdür.
Sigmund Freud
Sigmund Freud
Bilmiyor ki özür dilemek de bir bağımlılık olabilir; yerli yersiz durmadan etrafındakilere "kusura bakmayın" dedikçe, bakılacak kusurları artar insanın.
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.