Giriş Yap
İnsan imgelemi bütünü biçimlendirmek, anlamlı kılmak için, sahneyi tamamlamak üzere sıçrar. Bunun anında yapılması, sahnenin artakalan kısmını kurmak için nasıl itildiğimizi gösterir. Sahnenin bir anlamı olacaksa, aslolan boşlukları doldurmaktır. Bunu, bizi yanlış yollara götürecek şekilde yapmamız -nevrotik ve paranoyak halde- işin özünü bozmaz. Biçim için duyduğumuz tutku, dünyayı gereksinim ve arzularımıza elverir kılma özlemimizi ve daha önemlisi, kendimizi önem taşıyor olarak yaşama özlemimizi ifade eder.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Ya da bana öyle gelmişti. Bir şeyin gerçekte öyle mi olduğu yoksa bana mı öyle geldiği konusu her zaman kafamı karıştırırdı. Gerçi sezilerim, bir süre sonra hayat tarafından doğrulanırdı. Ama her defasında ben, aradan geçen süre boyunca, “Doktor, acaba paranoyak mıyım?” başlıklı metinleri yazıp yazıp bozuyordum. Pek keyifli olmuyordu.
Paranoyak dediğimiz kâzip peygamberler, manyak ve isterik kahramanlar tarihte doludur. Belki tarihi yapanlar da onlar!
1 yorumun tümünü gör
1984 paranoyak bir anti-komünist propagandanın parçası:
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Psikoz
Psikoz, gerçeklikle ilişkiyi yitirme şeklinde tanımlanır. Psikotik insanlar halüsinasyon görebilir, yani gerçekte olmayan sesleri duyabilir, görüntüleri görebilirler. Ayrıca kuruntuları yani hatalı birtakım sabit inanışları vardır ki bunlar düşünce izleyen Marslılar gibi paranoyak inanışlardan tutun da ünlü bir rock yıldızı hatta İsa oldukları gibi görkemli fikirlere kadar değişiklik gösterebilen çeşitli kılıklarda ortaya çıkabilir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
255
2.545 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.6