Pazartesi sendromu, trafik sendromu, erken kalkmak, kalabalık, sesler, ve kirlilikler sahiden buna alışabilecekmiydik yoksa alışmış gibi mi yapacaktık.

Pazartesi sendromu yoktur. Pazartesi günü doğduğu için oruçlu geçiren Peygamber’in ümmeti, o günde sendromlu olmaz. Hayırlı Pazartesiler olsun...

Günaydınlar Efendim...!

Pazartesi sendromu falanını filanını duyar gibiyim..!

Kahvenizi hazır edin...! {Ç News} yayında..!

Tyler Durden'ın size iki çift sözü var..! ;

"Sizler özel değilsiniz, sizler güzel yada eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler her şey gibi çürüyen birer organik maddesiniz... Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden yeri geldiğinde dalga geçen yeri geldiğinde gülüp geçen pislikleriyiz."

Var mı itirazınız? Yok sanırım... Devam edelim..!

Bugün işe gidenler ne için işe gittiniz? Öğrenciler? Neden okuyorsunuz? Gelecek için mi!? İş için mi yoksa? Sizlere iki çift sözümüz var....!

Tyler Durden'a kulak verin...

"Her gün işe gidiyorsun. Akşamları erken uyuyorsun. Ve bunun karşılığında aldığın tek şey koltuk takımı. Gerçekten acınası bir durumdasın."

Sert mi oldu..!?

O zaman günün incelemelerini hemen verelim...

inci 'nin #28258396

https://1000kitap.com/deligoz 'ün #28645636

Esther. Sema 'nın #28645965

"Özenle ve emek harcanarak yazılmış bu incelemeleri öneriyoruz... Her gün üç inceleme diyoruz.. Bu incelemeler kişisel beğenim karşılığında eklenmiştir..! İyi okumalar...!"

Küçük bir soru sorup, anketörlük görevimizi ihlal etmeyelim..! Aman ha..!

1-Şuan okuduğunuz kitabın adı nedir?
2-Ve neden o kitabı okuyorsunuz?
3-Başka kitap mı yoktu yahu...!

Bizden bu günlükte bu kadar efendim...

Bugünün şarkısını hemen iliştirelim;
https://youtu.be/UK9Sb5eOb6E
(Kulübe üye olanlar zevkle izlesin ve dinlesin..!)

İyi bir gün diliyoruz sizlere..!

Sağlıcakla ve kitaplarla kalın...!

{Ç News}

Pazartesi
Cahit Zarifoğluca konuşursak: 'Pazartesi sendromu şımarıklıktır. Ekmeğinin peşinde olanlar için Pazartesi; 'Besmele'dir.'

Duygu şanlı, Kutudaki Eller'i inceledi.
13 Mar 21:41 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Kitabın ismi ve kapağından dolayı 'polisiye' türünde sanıp başladıgım bu kitap, tür konusunda beni ters köşe yaptı. Bununla başa çıkmaya çalışırken bir de 'Alan' isimli karaktere sinir oldum. Kitabın bir yarısı "haftasonu" gibi geçerken diğer yarısı 'pazartesi sendromu' yaşattı.. Bu arada kahrol Alan:)

Cahit Zarifoğlu
Pazartesi sendromu sosyete şımarıklığıdır, ekmeğini kazananlar için Besmeledir.