1000Kitap Logosu
Mantıksal hiçbir gerekçesi olmayan inançlar barındıran insanlara taktığımız isimler vardır. İnançları oldukça yay­ gın olduğundaysa bu insanları “dindar” olarak adlandırırız; aksi takdirde bu insanlar “deli” , “psikopat” ya da “kuruntu­ lu” olarak adlandırılacaktı... Açıkça, sayılarının çok olması bu insanları aklı başında gösterir. Ve Yaratıcının, yağmur damlalarını yatak odası pencerenize Mors alfabesiyle çarp­ tırarak sizinle iletişim kurduğuna inanmak zihinsel bir hastalığın göstergesiyken, bu yaratıcının düşüncelerinizi duyabildiğine inanmanın toplumumuzda normal olduğu­ nun düşünülmesi aslında basit bir tarihsel kazadır. Ve din­ darların genellikle deli olmayıp, inançlarının özünün delice olması da öyledir.
Sınıftakiler bana psikopat gibi davranıyorsun diyor Konuşmayı sevmemem,sinirli olmam ,insanları sevmemem ... Beni psikopat yapar mı ?
bilgisi olan ya da bi' önerisi olan bakabilir mi?
komşumuzun çocuğu şiddet görüyor kız 8. sınıf babası da psikopat annesi de kıza durduk yere şiddet uyguluyorlar. her gece yarısı evden kavga sesleri geliyor adam kıza bıçak çekip tehtit etmiş durup durduğu yerde kız bir şey bile yapsa bunu yapmaya falan da hakkı yok. kız şikayet etmeye korkuyor. benimde elimden hiçbir şey gelmiyor, ne yapabilirim?
1
...
6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.