Belki elektrik yoktu, şofben yoktu, bilgisayar yoktu, elektrokardiyografi yoktu, oşinografi yoktu, zıplayan genler yoktu, tasmalı köpekler yoktu, pire ilaçları yoktu, teletext yoktu, Reha Muhtar yoktu ve derin dondurucu yoktu o günlerde! Ama insanlık vardı!
Sayfa 147Kitabı okudu
Günaydın Türkiye, her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan.. (Biraz Reha Muhtar gibi oldu ama idare edin artık :)
248 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kitap dört bölümden oluşuyor. Kitabın akıcı olan kısımları Sıdıka'nın olduğu bölümler. Nostalji kuşağı olan, 90'larda Show TV de yayınlanan "Sıdıka" dizisini izlemişseniz yabancılık çekmezsiniz okurken. Sesli kitap olarak da dinlenilebilir. O zamanki Türkiye ile şimdiki Türkiye arasında anlatılan olaylar değişmemiş, mizansen bir şekilde dile getirilmiş. İzahı olmayan şeylerin mizahı oluyor işte!.. Bazı bölümlerde Reha Muhtar'a oldukça atıfta bulunmuş mizah yazarı. "İyi akşamlar Türkiye. Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsan!" Kız anne, sen başka bi gezegende yaşıyosun da buraya taş örneği almaya mı geldin? Etrafta olup bitenleri görmüyormusun? Depremler, felaketler, üç saniyede enkaz haline gelmiş, üçkağıtçılık ve rüşvet anıtları, yollara dökülmüş dar gelirli insanlar... Kağıt, şeker, kara borsa, hükümet yok, meclis başkanı yok, hepsi dandikten birbirlerine küsüyo, olan insanlara oluyo... Syf: 27 Kitabı PDF olarak okumak isterseniz linki buraya bırakıyorum. Keyifli okumalar dilerim. acrobat.adobe.com/link/track?uri=...
Menekşe İstasyonu
Menekşe İstasyonuAtilla Atalay · İletişim Yayıncılık · 2006168 okunma
654 syf.
6/10 puan verdi
Hayatımda çevirisi bu kadar berbat bir kitap okumadım.Anlatım bozukluğunda Reha Muhtar'ı bile geçmiş cidden şaşkınım.Kitap çok uzun ve diyaloglar artık uyku getirici boyuta ulaştı bende.Anladık en kültür mantarı karakterler sizsiniz ama belli bir süre sonra edebi olması bile beni darladı.Dante ve Beatrice ayrıntıları güzeldi.Baya bilgi şöleni yaşattı kitap.Julia beni biraz itti kendisinden.Çok sevdiğim bir karakter olmadı.Gabriel ise şaşırttı ne yalan söyleyeyim.Normalde kitaplar karizmasından ödün vermeyen doğaüstü,sert ,r'si bol erkek adam olarak yazıldığı için ağlayabilen Gabriel bana kendisini insan hissettirdi.Değişik ve ağır bir kitap olmuş.Ama içinde Danteler,klasik müzikler,araştırmacı kişiler var diye ayrı bir katagoriye girmiyor bence.Son derce toksik bile diyebilirim.Grinin Elli Tonu ile niye karşılaştırılmış onu anlamadım.Kitap erotik değil.Halbu ki Grinin Elli Tonu kırbaçlar geçidi mubarek.Bu kitap yanında ahlak masası gibi kalır.Diğer kitapları okurmuyum bilmiyorum.Bu çeviri ile sıkıntı bereket versin falan:)(okuyanlar anladı)
Gabriel'in Cehennemi
Gabriel'in CehennemiSylvain Reynard · Optimum Kitap · 2012468 okunma
//.kiminle olduğun./) kiminle yaşlandığın./) ömrünü nasıl ve nerede geçirdiğin önemli değildi.. Yüreğinde kim kalıyorsa./) tenin kimi istiyorsa./) kimin boynundaki koku sana en güzel geliyorsa./) alın yazın odur..//..... alıntı Günaydın dostlarım her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsansız ...😊 (Reha muhtar beni andı galiba)😄 💙💙
Teletext, Reha Muhtar..
Belki elektrik yoktu, şofben yoktu, bilgisayar yoktu, elektrokardiyografi yoktu, oşinografi yoktu, zıplayan genler yoktu, tasmalı köpekler yoktu, pire ilaçları yoktu, teletext yoktu, Reha Muhtar yoktu ve derin dondurucu yoktu o günlerde! Ama insanlık vardı! Peki şimdi ne oldu? Tarih bitti! İnsanlık öldü!
Vay anasını sayın seyirciler!
( Bu arada Reha Muhtar, eşini bilmem kaç yerinden bıçaklayıp öldürmüş bir cani ile haberde telefon görüşmesi yapıyor. Giriş cümlesi şu: "Başınız sağ olsun efenim!")
Sayfa 58 - ElmaKitabı okudu
88 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.