., bir alıntı ekledi.
17 saat önce

İnsanların duygularında gözle görülebilen ya da görünmese de hayal gücüyle akılda canlandırılan, bir hedefe doğru akan gizli ırmaklar vardır; içindeki bu hareket insan ruhunu, öyle tezcanlı, çılgınca bir istekle hedef alınan nesneyi kucaklamaya iter ki, bu nesnenin yokluğu dayanılmaz bir acı olur.

Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 180 - Karaca Yayınevi)Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 180 - Karaca Yayınevi)
_Meho_, bir alıntı ekledi.
21 Mar 12:42 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yalnızım.
Kendimi çok yalnız hiss etdim,hönkür-hönkür ağladım.

Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 22)Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 22)
_Meho_, bir alıntı ekledi.
21 Mar 00:13 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Baba Nasihati
Atam mənə həyatda həmişə orta yol tutaraq yaşamağı nəsihət edirdi.

Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 5)Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 5)
_Meho_, Robinson Crusoe'yi inceledi.
 21 Mar 00:08 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Mütiş bir kitab .Her kese tavsiye ederdim.Çok heyecanla okdum.Daha doğrusu okuyorum.Rabison Crusoe 'nin başına gelen mareceralar çok heeyceanlı yaa.Robinson Crusoe'nin başına gelen macerelar (felaketler)beni çok korkutuyordu.Kendimi öyle hiss ediyordumki sanki ben de onun yaşadığı korkunc anları yaşıyorum.

İsmail ŞEN, Robinson Crusoe'yi inceledi.
16 Mar 13:16 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Her ne kadar biraz yalınlaştırılmış halini okusam da, seyyahın yola çıkışından adalarda mahsur kalışına, adalarda ki yerli halkla yaşadıklarından, orada kalmaya karar verişe giden yoldaki duygusal geçişlerini çok iyi anlatan bir kitaptı. Seyyahın, yerlilerin uğradıkları haksızliklara ve mezalimlere karşı sessiz kalamayışı ve buna bağlı olarak, vicdanını tüm hayatının karar verici noktasına taşıması etkileyiciydi. Ben bu kitabı, bugün Eduardo Galeano'nun anlattığı ve Latin Amerika'nın sömürge geçmişinin yazıldığı kitapların öncülü olarak görüyorum.

Nurhan ATA, Ateş Yakmak'ı inceledi.
 13 Mar 22:07 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Yazarlar hayatından parçalar sunar yazdıklarında. Hayallerine eşlik eder yaşanmışlıklar. Bu Jack Londan ‘da biraz daha fazla göze çarpıyor. Gerçekten zor ve maceralarla dolu bir hayatı olmuş. Yapı gereğiyle de atılıyor maceraya. Neredeyse öleceğini bile bile donma riskini göze alarak altın arama işine koyuluyor. Dolaşmadığı yer kalmıyor. Ama elleri boş dönüyor ülkesine. Gittiği her ülkede hapse girip çıkmışlığı var. Polislerle başı dertte biri. Yapmadığı iş kalmıyor. Beden gücü gerektiren her işe atılıyor. Yirmili yaşlarda artık beden gücünü satmayı bırakıp beynini satmaya karar veriyor. Okuduğu Robinson Crusoe eseri onun ufkunu açıyor. Kütüphaneden çıkmadan okumlar yapıyor ve kalemini kullanarak hayatını kazanmaya karar veriyor böylece. İşte hayatı maceralarla dolu London Ateş Yakmak adlı eserinde üç okunası hikaye kaleme almış. Bir boksörün hayatı bir aşk hikayeleri hayatından esintilerle dolu. Dili sade ve akıcı. Ben 1953 baskısını okudum bu sebepten biraz bozuktu cümleler fakat o kitap kokusu ve kağıdın dokusu bunu göstermedi bile okurken. Keyifli vakit geçirmek için okunacak eserlerden.

Esra Duman, bir alıntı ekledi.
 12 Mar 21:08 · Kitabı okudu

Kaptan Rob'a der ki:
Dara düşene yardım etmek için insan olmak kafidir!

Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 32 - Gönül Yayıncılık)Robinson Crusoe, Daniel Defoe (Sayfa 32 - Gönül Yayıncılık)