Lola Lux, Lola ve Komşu Çocuk'u inceledi.
Dün 16:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Lola ve Komşu Çocuk, tereddütsüz Anna ve Fransız Öpücüğü'nden sonraki favori romantizm/gençlik romanım olabilir. Öncelikle bu kitaptan size bir şey katmasını beklemeden okursanız, eminim bu kitaba aşık olursunuz.
Bu kitaptaki karakterlerimiz Lola ve Cricket. Bu iki karakterin geçmişte yaşadıklarını ve şimdi yaşadıklarını, bu eğlenceli ve romantik anlarını okuyoruz kitapta, ve açıkçası çok beğendim. Rahat bir kitap okumak isteyenler için harika bir kitap.

Otezer, bir alıntı ekledi.
Dün 11:30

Hayatta en berbat şey romantizmdir. Romantizm insanın yaşama gücünü azaltır.

Sarmaşık, Şebnem İşigüzelSarmaşık, Şebnem İşigüzel

Alıntı
NURETTİN HOCAYI TAŞLAMAK, ASIL GÜNDEMİ SAKLAMAK

Fatih’te, Fatih camiinin avlusunda bir süre oturun…

En az iki-üç ayakkabısız çocuk, yarım saat geçmeden yanınıza gelip para ister sizden.

5 lira için her şeyi yapabilecek, bunlar gibi yüzbinlerce çocuk yaşıyor sokaklarda…

İnin Beyazıt’a, Aksaray’a…

15-16 yaşında gencecik kızların ışıklarda para dilendiğini görürsünüz.

Bir süre sonra zorla fuhuş sektörünün içine sokuluyor bu kızlar.

Minicik bedenler sermaye yapılıyor, bundan rahatsız olmuyorsunuz ama Nurettin Yıldız Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oluyorsunuz.

***

Adnan Oktar yarı çıplak kadınlarla, canlı yayında, dini sohbet programları yaptı.

Reşit olmayan kızların programlara katıldığı ortaya çıktı.

Yetmedi, İslam birliğinden bahsederken kalkıp kadınlarla karşılıklı dans etti.

Yetmedi “Dinde bu yaptığımıza bir mani yok. ” dedi.

Erotik danslı vaazlardan rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Amcasının evinde yengesiyle aşk yaşayan bir mahlukun hikayesi Aşk’ı Memnu adıyla dizi yapıldı. Üçüncü kez gösterildiğinde bile reyting rekorları kırdı.

Aile içi yasak aşkı normalleştiren bu diziden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Bir grup tımarhanelik kadın 8 Mart’ta Taksim’de yürüdü.

Normal bir kadının hicabından telaffuz dahi edemeyeceği küfürlerle kendilerini tarif ettiler.

Bütün toplumu bu ahlaksızlığa destek olmaya davet edip, olmayanları da suçladılar.

Kadınlar adına yapılan ahlaksızlıktan rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Bir kadın doktoru kaçıran kiralık katilin hikayesi Siyah Beyaz Aşk adıyla dizi yapıldı.

Adam doktoru zorla alıkoydu ve ardından evlendi.

Kadını “dövmek” ne ki, kadına hayvan muamelesi yapıldı.

“Hayvanlık” romantizm diye sunuldu.

“Kadına şiddet” reytingle onurlandırıldı.

Kadının bu kadar aşağılanmasından rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Kadının tecavüze uğramasını, parmaklarının kırılmasını alenen gösteren Sen Anlat Karadeniz adında bir dizi yapıldı.

Şiddet mağduru kadınlara Karadenizli bir erkek bularak şiddetten kurtulabilecekleri tembih edildi. Kadınların aptal yerine konulduğu, şiddetin pompalandığı diziden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Çukur’da kötülük bir ders gibi öğretildi. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’la mafya babaları sempatikleştirildi. Fazilet Hanım ve Kızları’nda genç kızlar yalılara satıldı.

Bu iğrençliklerden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden rahatsız oldunuz.

Gençliğe kültür namına Aleyna Tilki, Survivor ve Cumali Ceber layık görüldü. Boş kültür önce ruhen, sonra da bedenen gençleri öldürmeye başladı. Son iki günde Samsun ve Gaziantep’te yaşları 17 bile olmayan iki öğrenci kafalarına sıkarak intihar ettiler. Gençleri öldüren yoz kültürden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Survivor, Yetenek Sizsiniz, O Ses Türkiye, İşte Benim Stilim, Ben Bilmem Eşim Bilir yarışmalarıyla her akşam televizyonlarda resmen bir APTALLIK OKULU KURULDU.

On yıldır devam eden bu aptallık okulundan rahatsızlık duymadınız da Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Camideki vaazında Tahrim Suresi’ni okuyan İhsan Şenocak Hoca’ya Birce Akalay“Bu yobazları kaynar kazana atmalı” dedi. Doğan medyası Hoca’yı linç etti. Üstüne Hoca açığa alındı. Hakkında soruşturma açıldı. Neticede Hoca istifa ettirildi. Vaaz veren Hoca’ya “kaynar kazan” gösterilmesinden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***
Hürriyet yazarlarının tamamına yakını eşcinselliği öven yazılar yazdı. Kerimcan ile ilgili “Türk halkına kendini sevdirerek yaptığı misyon çok değerli.” diye güzellemeler yapıldı. Eşcinsellik propagandasından rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***
Her akşam dizilerle Türk toplumunun zihnine cinsellik, entrika, ihanet, yalan, cinayet, gayri meşru çocuklar, haksız kazanç ve şiddet zerk edildi. Değil Türkiye, Türk dizilerinin izlendiği yabancı ülkelerde bile aile kurumu çatırdadı. İnsanlar eşlerini dizideki kişiliğe benzemediği için boşamaya başladı. Kadın ve aile düşmanı bu dizilerden rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Bırakın “ketçabı”, “battaniyeyi” de açın twitterı Türkiye’nin en çok izlenen dizisindeki oyuncuların kulak memelerinden tahrik olan kadınların yazdıklarını okuyun…

“Kulak memesi” mesajlarından rahatsız olmadınız ama Nurettin Hoca’nın söylediklerinden çok rahatsız oldunuz.

***

Köşelerinizde, programlarınızda, demeçlerinizde toplumu tam kalbinden çürüten asıl virüse değindiğinizi hiç duymadık, görmedik, okumadık ama günlerdir Hoca’yı acımasızca yerden yere vurmanızı görüyor, duyuyor ve okuyoruz…

Hani, hem kadın hakları savunucusu hem de ahlakçısınız ya…

Nurettin Hoca’nın üstüne gittiğiniz gibi, bu toplumsal hastalıkların da üzerine gidin, görelim…

Ancak o zaman inandırıcı olabilirsiniz…

nihal baysal, bir alıntı ekledi.
19 Mar 11:57 · Kitabı okuyor

Gençlerin ideal uğruna kendilerini feda etme duygusu, büyük umutları, varlıklarını kanıtlama çabaları, bunlara bir de romantizm eklenince senaryosunu başkalarının yazdığı bu kanlı serüvenin gönüllü oyuncuları oluyorlardı.

Kukla, Ahmet Ümit (Sayfa 146 - Everest)Kukla, Ahmet Ümit (Sayfa 146 - Everest)
İrem Berfin Tekir, bir alıntı ekledi.
19 Mar 11:40 · Kitabı okudu

Tıp, hukuk, işletme, mühendislik… Bunlar hayatı sürdürmek için gereklidir. Peki ya şiir, romantizm, aşk, güzellik..? Bunlar ise uğruna hayatta kaldığımız şeylerdir.

Ölü Ozanlar Derneği, N. H. KleinbaumÖlü Ozanlar Derneği, N. H. Kleinbaum
Miray Duruay, O'yu inceledi.
18 Mar 02:48 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Kitap vadettiği her duyguyu size yansitan bir eser. Güçlü bağlar mi istiyorsunuz O'da var. Peki ya romantizm tabi ki var. Gerilim iste en çok ondan var. 3 hafta önce başladım hala okumaktayim. Geceleri okuyamiyorum bu sebepten uzadi. Olay korku ise Stephen King bu isin ustasi. Herşeyi en ince detayina kadar anlatip hala daha karanlik noktalar bırakabiliyor. Kitabin geneli korkulardan beslenen bir varlığın dehşeti denilse belki yerinde olabilir. Merak ettiğim nokta da kitabın kac kelime olduğu. Gerçekten bir destan.

Elif G., Yıldızlara Sarılı Kraliçe'yi inceledi.
 16 Mar 19:44 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu yaz kapağına inanılmaz bayıldığım ve bakmaya doyamadığım için almıştım bu kitabı. Kalın kapaklı kitabın üstündeki kağıttan kısmı geçince masmavi bir gövde üzerinde altın sarısı güzel bir kraliçe tasviriyle karşılaşıyorsunuz. Gittiğim her yere büyük bir mutlulukla taşıdım.
İçeriğine gelince ismi dikkatimi çekmişti ve arka kapağı okuduğum zaman kendimle bağdaştırdım, zira kendinizi lanetlenmiş hissettiğiniz anlar olur hayatta. Ben de öyle bir dönemde karşılaştım zaten kendisiyle. Bu açıdan kitap bana adeta "Beni okumalısın." dedi. Yazarın yarı hint tarafından iyi araştırılmış eski inançlarını etkin tuttuğu bu kitapta hint kültürüne dair bir şeyler tadıyorsunuz. Kitap acı, tatlı ve bolca romantizm içeren bir masal gibi. Bundan daha fazla konuşmaya da gerek yok aslında. Goodreads'da ayın en iyi kitabı seçilmişti. Kendinizi hüzünlü bir mutluluk içinde buluyorsunuz bitirince.
Tek tavsiyem sıcak günlerde kumsalda otururken tadı daha iyi çıkıyor.

Ebru Daşdöğen, bir alıntı ekledi.
16 Mar 19:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Zavallı Nevzat! Hiç tanımıyor beni. Piraye'ye yapılacak evlenme teklifinin asla böyle olmaması gerektiğini nereden bilecek? Ölçülü, bicili, kalıplara hapsedilmiş... Romantizm içermeyen... Kupkuru, yavan bir sözcük kümesi!

Körkütük âşık bile olsam kabul etmezdim böyle bir teklifi.

Hem, başkaları tarafından yazılmış senaryoların oyuncusu olmak yakışır mı bana?

Piraye, Canan Tan (Sayfa 58)Piraye, Canan Tan (Sayfa 58)
Lola Lux, Dikenler ve Güller Sarayı'ı inceledi.
16 Mar 17:33 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı ilk aldığımdan beri seveceğimi biliyordum. Fantastik/romantizm kitapları okumayı cidden seviyorum, bu kitap da isteklerimi yeterince karşıladı. Yetmedi o kadar güzel yerler vardı ki -sonlarından bahsediyorum- gerilim ve heyecan da eksik olmadı. Sarah J. Maas'ın yarattığı bu evreni okuyun, hayal gücü ürünü perileri görün ve Feyre ile Tamlin'in aşkını görün. Bu kitap, fantastik/romantizm kategorisinde, Hava Uyanıyor'dan sonraki favori kitabım oldu. (Henüz ikinci ve üçüncü kitaplarını okumadım) Kitabı bu kadar sevmemin sebebi, çok rahat bir şekilde Feyre. Feyre, gördüğüm en güçlü ve en harika kadın karakterlerden birisi. Feyre, ana karakterimiz olduğuna göre illa bir şeyler yapacak, başaracak, düşecek ve kalkacak. Ama bu olayları okurken, yazar her zaman Feyre'in bir insan olduğunu. Kafa tutsa da içinden eksik olmayan korkuyu hep bize canlı tuttu. Bu da periler ile insanların arasındaki farkı kavramamda büyük bir rol oynadı.
Ayrıca Lucien favori karakterim oldu. O ortamın eğlenceli perisiydi gözümde. Lucien olmasaydı, kitap bence çekilmez bir şeye dönüşürdü.
Uzun lafın kısası, gidin okuyun. Sarah J. Maas olmadıkça, bu kitabın mükemmelliğini anlatamıyorum çünkü.