Giriş Yap
206 syf.
·
10/10 puan
Mistır Co'lara karşı Yaban Oğlaklar'ın yanındayız!
Bugün hala Dersim dağlarında soyu tükenmekte olan ve bu yüzden hakkında av yasağı olan yaban keçilerini vurabilmesi için Amerikalılara özel izin veriliyor. "Amerikalı iş insanı Bradley Garrett Van Hoose için Tunceli'de yaban keçisi vurabilmesi adına geçici avcılık belgesi düzenlendi." (2020, Sözcü) Emperyalizmin ülkemize yönelik bağımlılık politikaları, yeni-sömürgecilik ilişkileri işte bu kadar sade, basit ve nettir. Sömürü ve talan politikaları açık seçik ortadadır. Çocuk mu büyütüyorsunuz? Bu dünyadan soyutlayarak, yalıtarak, tecrit ederek yetiştiremezsiniz. Bu sizin subjektif niyetinizin dışında gerçekliliğin kendini dayattığı bir zorunluluktur. Çocuk dünyayı kendi gözleriyle, bir çocuğun bakış açısıyla GÖRECEK, TANIYACAK, TANIMLAYACAK, DOĞRU OLANI VE YANLIŞI AYIRT EDECEK, VE BUNA GÖRE BİR KÜLTÜRLE BİLİNCİ ŞEKİLLENECEKTİR. Bu, iradi bir şekilde örgütlenmelidir. İşte bu kitap, çocuğunuzu büyütürken, onu yetiştirirken, ona üzerinde yaşadığımız dünya gerçekliliğini ve onurlu, namuslu, insanca bir yaşamın ne olduğunu anlatacak bir kitap... Aynı Küçük Kara Balık gibi... Samed Behrengi kitapları gibi... Ya da ölüm orucu gazisi Gökhan Yıldırım'ın Anka Destanı masal kitabı gibi...
Yaban Oğlak Mistır Co'ya Karşı
10.0/10 · 1 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüme gitmek mi yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?
Bilmek
"Ben bilmek istiyorum, hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?"
Her şey saniye saniye değişiyordu. Bu değişimler üstüste gelince ve belirli bir aşamaya varınca artık bunun o eski şey olmadığını, bambaşka bir şey olduğunu hissederiz..
Can cocuk yayınevi / epub
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hep sorardım kendime: "Günün birinde birisi güneşi gücendirirse ve güneş de bize küserse ne olurdu halimiz o zaman?"
Can cocuk yayınevi / epub
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14