• Bazı cümleleri okursun önce seni yazın bitişini anlatan rüzgar gibi çarpar, saçlarını karıştırır, duraksarsın. Sonra tekrar okursun bu sefer sonbahar yağmurları gibi hüzünle doldurur içini, camda akan damlacıklar gibi yalnız ve çaresiz hissettirir. Elinde olmadan bir kez daha okursun çünkü seni sana anlatır, yalnız olmadığını aynı duygular karmaşasında tek olmadığını hissettirir.

  Tarık Tufan’ın bana hissettirdiklerinin anlatabildiğim kadarı böyle. Okuduğum ikinci kitabı #şanzelizedüğünsalonu ve kesinlikle son olmayacak. Kabuk bağlayan yaralarını deşmeyi seven ben, bana hüzünlerimi, acılarımı, kafa karışıklıklarımı tekrar anlatan birini bulmuşum nasıl okumam?
 • Şanzelize düğün salonu #okudumbitti

  Okuduğum ilk Tarık Tufan eseriydi Şanzelize düğün salonu... Kitap başladığımdan beri su gibi akıp gitti. Her kelimenin altını çizmek istedim. Içinde bahsedilen romanları tek tek not aldım.

  Kahramanımız bir şeyh efendinin oğlu. Kendiside muhafazakâr bir hayat sürerken aşk ile tanışıyor kalbi. Tüm hayatı alt üst oluyor. Tarık tufan'dan "Hayat bu,herşey olur "diyen bir roman!

  En sevdiğim karakter Baki Semih ti. En sevmediğim sinir olduğum karakter Edaydı.. Kitabın son sayfasına kadar öyle bir heyecanla cevirdim ki sayfaları akıp gitti resmen. Ama hala sinirliyim o son paragrafa Kitabın sonu havada kaldi. Çok sevdiğim bir kitabı en heycanlı yerinde kaybetmiş gibi hissediyorum kendimi

  #okumasenligi
  #tariktufan
  #şanzelizedügünsalonu
  #profilkitap
  #kitap
  #roman
 • "Eda ben evden ayrıldım.Kalacak yer meselesini halletim Burak'la.İş bulmam lazım"
  "Hayda nerden çıktı şimdi bu?"
  "Öyle gerekti."
  "Babanla kavgamı ettiniz?"
  "Öyle bir şey."
  "Düzelir bir kaç güne.Kafana takma."
  "Düzelmez."
  "Düzelir.Ben elli kere kapıyı çektim çıktım.Düzelir."
  "Düzelmez."
  "Baban seni arar zaten.O aramazsa bence sen ara, gurur yapma."
  Bir süre karşılıklı sustuk.Benden laf çıkmayınca Eda devam etti.
  "Baban ne iş yapıyordu?"
  Şeyh benim babam.
  Bir İstanbul asitanesinde mürşid-i kamil.Dervişlerin seyr-i sülukuna vaziyet ediyor.Allah dostu derler.Babam aynı zamanda alim.Hadis ilminde icazeti var.Fıkıh kelamında da epeyce malumat sahibi.
  "Emekli...Şimdilerde bişeyler yazıyor çevirmenlik filan yapıyor."