xx.eilyiu.xx, bir alıntı ekledi.
18 Mar 22:42

Önce erkeklerin kadınlar, sonra kadınların erkekler hakkında yazdıklarının tümünü okumam gerekseydi, yüz yılda bir çiçek açan sarisabir, ben kalemi kağıda degdirene kadar iki kez çiçek verirdi...

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 41)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 41)
Fadime Karabulut, bir alıntı ekledi.
28 Şub 23:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir sene içerisinde kadınlarla alakalı kaç tane kitap yazıldığını biliyor musunuz? Peki ya bunların kaç tanesinin erkekler tarafından yazıldığını biliyor musunuz? Evrende hakkında en çok konuşulan canlı olduğunuzun farkında mısınız?

Kadınlar, erkekler hakkında kitap yazmıyorlar. Bu gerçek istemsiz bir biçimde içimi ferahlatmıştı, çünkü önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını okuduktan sonra kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, kalemimi kağıda dokundurana kadar yüz senelik bir sürede çiçeğini açan sarısabır bitkisi iki kez çiçek açmış olabilirdi.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 46)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 46)

Sarısabır
Zambakgiller (Liliaceae) familyasından, yaprakları etli, sarı çiçekli, yapraklarından elde edilen sıvı müshil olarak kullanılan, ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetişen, çok yıllık bir tür.

Sıdıka Nur Aykut, bir alıntı ekledi.
 26 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" ...ben kalemimi kağıda değdirene kadar yüzyılda bir çiçek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu."

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31 - Çağdaş Yayınları)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31 - Çağdaş Yayınları)
Derya Karakaş, bir alıntı ekledi.
27 Eyl 2016 · Kitabı okuyor

Kadınlar, erkekler hakkında kitap yazmıyorlar- bu gerçek elimde olmadan içimi ferahlattı, çünkü önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını, sonra da kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, ben kalemimi kağıda değdirene kadar yüzyılda bir çicek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31)