Oku, bir alıntı ekledi.
11 May 21:08 · Kitabı okudu · Puan vermedi

...çünkü önce erkeklerin kadınlar, sonra kadınların erkekler hakkında yazdıklarının tümünü okumam gerekseydi, yüz yılda bir çiçek açan sarısabır, ben kalemi kağıda değdirene kadar iki kez çiçek verirdi...

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf
Esra D., bir alıntı ekledi.
04 May 22:55 · İnceledi

Kadınlar, erkekler hakkında kitap yazmıyorlar
– bu gerçek elimde olmadan içimi ferahlattı, çünkü önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını, sonra da kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, ben kalemimi kâğıda değdirene kadar yüzyılda bir çiçek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 29)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 29)
RA, bir alıntı ekledi.
06 Nis 00:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

...önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını, sonra da kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, ben kalemimi kâğıda değdirene kadar yüzyılda bir çiçek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Kırmızı Kedi)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Kırmızı Kedi)
ms.toprak, bir alıntı ekledi.
31 Mar 02:26 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

…,bodur şimşir bodur çamlarla çevrelenmiş bahçede, kimileri başlarını gökyüzüne uzatmış, kimileri boynunu bükmüş, kimileri birbirleriyle dolaşarak büyümüş gülleri, karanfilleri, menekşeleri, herdemtazeleri; unutmabeni, akşamsefası, buhurumeryem, sümbül, horozibiği, petunya, sardunya, acemlalesi, muhabbet çiçeği, dokunmabana, nergis, çançiçeği, şebboy, pemgamber çiçeği, filnahar, hançer çiçeği, aslanağzı, kahkahaçiçeği, ateşçiçeği, hüsnüyusuf, çuhaçiçeği, saraypatı, acemborusu, kelebek çiçeği, yıldızpemgamberi, medineçiçeği, arap papatyası, hezeran, zeren, zülfüaruz, sakızküpesi, yürek sarmaşığı, hasekiküpesi, inciçiçeği, gülhatmi, japongülü, sarısalkım, kuşçiçeği, çobançiçeği, fesleğen, yıldızçiçeği, gündüsefası, ful, fulya, mine, hünkârçiçeği, yazpapatyası, hedera, gayretçiçeği, manisalalesi, yasemin, kadifegülü, meryemasması, çobansakalı, zambak, ketençiçeği, portakalmenekşesi, günçiçeği, kayaçiçeği, pembepire, japonsorgucu, kasımpatı, şepkatçiçeği, tesbihçiçeği, vapurdumanı, ateşfeneri, sarıkız, kirlihanım, bahçeyoncası, altınbaşak, kandilliminare, çinşakıyı, mavisalkım, ortanca, kolyos, saksıgüzeli, çarkıfelek, beşparmak, latinçiçeği, kızgözü, mumçiçeği, manolya, akuntus, leylak, hintkaranfili, margarit, kıma, sarısabır, gardenya, siklamen, begonya, camgüzeli, kurdeleçiçeği, küpeçiçeği…

Taş - Kağıt - Makas, Ayfer Tunç (Sayfa 28 - 1001 çiçek)Taş - Kağıt - Makas, Ayfer Tunç (Sayfa 28 - 1001 çiçek)
xx.eilyiu.xx, bir alıntı ekledi.
18 Mar 22:42 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Önce erkeklerin kadınlar, sonra kadınların erkekler hakkında yazdıklarının tümünü okumam gerekseydi, yüz yılda bir çiçek açan sarisabir, ben kalemi kağıda degdirene kadar iki kez çiçek verirdi...

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 41)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 41)
Fadime Karabulut, bir alıntı ekledi.
28 Şub 23:46 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bir sene içerisinde kadınlarla alakalı kaç tane kitap yazıldığını biliyor musunuz? Peki ya bunların kaç tanesinin erkekler tarafından yazıldığını biliyor musunuz? Evrende hakkında en çok konuşulan canlı olduğunuzun farkında mısınız?

Kadınlar, erkekler hakkında kitap yazmıyorlar. Bu gerçek istemsiz bir biçimde içimi ferahlatmıştı, çünkü önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını okuduktan sonra kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, kalemimi kağıda dokundurana kadar yüz senelik bir sürede çiçeğini açan sarısabır bitkisi iki kez çiçek açmış olabilirdi.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 46)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 46)

Sarısabır
Zambakgiller (Liliaceae) familyasından, yaprakları etli, sarı çiçekli, yapraklarından elde edilen sıvı müshil olarak kullanılan, ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetişen, çok yıllık bir tür.

Sıdıka Nur Aykut, bir alıntı ekledi.
 26 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" ...ben kalemimi kağıda değdirene kadar yüzyılda bir çiçek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu."

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31 - Çağdaş Yayınları)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31 - Çağdaş Yayınları)
Derya Karakaş, bir alıntı ekledi.
27 Eyl 2016 · Kitabı okuyor

Kadınlar, erkekler hakkında kitap yazmıyorlar- bu gerçek elimde olmadan içimi ferahlattı, çünkü önce erkeklerin kadınlar hakkında yazdıklarını, sonra da kadınların erkekler hakkında yazdıklarını okuyacak olsaydım, ben kalemimi kağıda değdirene kadar yüzyılda bir çicek açan sarısabır, iki kez çiçek açmış olurdu.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 31)