Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Denizde tek bir kıvılcım yeterli olurdu. Çünkü okyanusun böyle bir özelliği vardır. İnsanı delirtir. Karayı unutturur. Ve tabii ki karadaki değerleri de: Ahlak, iyilik, insaniyet gibi. Ve bir canavarlaşma başlar. Gemi içindeki sayı ne kadar çoksa canavarlaşma o kadar şiddetli olur. Kalabalık ölümdür.
Yaşamın değişen durumları bizim düşünme biçimlerimizden sonsuz farklı şekillerde ortaya çıkacak olsa da, olası sayı belirli doğal sınırları asla aşmaz; kendilerini sürekli tekrarlayan üç aşağı beş yukarı aynı tipik kalıplarla karşımıza çıkarlar.
Carl Gustav Jung
Sayfa 30 - Pin Han Yayınevi
hayat bir düşmek kalkmak bilgisidir
47 syf.
6/10
·
18 günde okudu
KafkaOkur yine bildiğimiz gibi :) Şubat ayı dergisinde “Sil Baştan” filmi konu alınmış, onun haricinde okumam gereken yeni kitaplar ve izlemem gereken yeni filmleri keşfettim ve notumu aldım :) Her ay düzenli olarak okunması gerektiğini düşünüyorum uzun zamandır ara vermiştim. Huzur vericiydi :)))))
KafkaOkur - Sayı 75 (Şubat 2023)
KafkaOkur - Sayı 75 (Şubat 2023)
7.9/10 · 172 okunma
Samiha Ayverdi
"Aşk donmuş bir ruhun üzerindeki tuz tabakalarını bir anda eritir, yok eder ve çıplak kalmış bu vücûda kendinden, kendi ateşinden bir kaftan giydirir."
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.