Elifcan, bir alıntı ekledi.
15 Nis 00:54 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ey şehidimiz... Ey ümmetin yiğit ve kahraman evladı Şamil (Basayev)...
Tarih senin ismini direniş sayfalarına altın harflerle şimdiden yazmıştır.
Dünya döndükçe, mücadele var oldukça, sen her zaman anılacak ve kalplerden hiçbir zaman silinmeyeceksin.

Çeçenistan Günlüğü, Asım Güleryüz (Sayfa 233)Çeçenistan Günlüğü, Asım Güleryüz (Sayfa 233)
., Mavi Kırmızı'ı inceledi.
02 Nis 18:22 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

"Bir şehide şahitliğim" diyor yazar Ramazan Kayan. Okurken biz de o gemideymişiz , yaşanılanlara şahit olmuşuz gibi hissettiriyor. 31 Mayıs 2010'da İsrail'in Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı ablukayı kırmak ve Gazze'ye insani yardım götürmek için İnsanı Yardım Vakfı tarafından "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım " sloganıyla organize edilen yardım filosuna katılan 36 farklı ülkeden yaklaşık 650 gönüllü'nün içinde bulunduğu "Mavi Marmara Gemisi"nde yaşanılanları anlatıyor.
Şimdi neresinden anlatmaya başlanmalı bilemiyorum.
Önyargıları , ezberleri , alışkanlıkları bozan bir uhuvvet ortamı dil, din , ırk farklı ama amaç aynı .(Endonezya , Malezya , İngiltere , Cezayir , Ürdün , Türkiye ! ...)Papaz, mümanlar ile aynı safta namaz kılıyor . Müminler teheccüd için gece kalkarken gayrimüslimler "onlar ibadet ederken biz uyuyamayız"diyip kalkıyorlar. Üç günde Kur'an-ı öğrenip okuyan....Daha sonra müslüman olan...Maddi , manevi Filistin için çabalayan insanlık . Kanaryasını Filistin topraklarında özgürleştirmek için gönderen Yusuf . İskenderun'dan katılan Cengiz Akyuz'ün getirdiği uçurtmalar... Çeyizini gemiye taşıyan nişanlı kızlar ...Verecek bir şeyim yok, kefenim var onu vermek istiyorum kabul eder misiniz diye soran ninemiz...Herkesin kendinden bir şeyler katma çabası...

İsrail ! Maviyi Kırmızı'ya boyatan... Yaralılarımız , Şehitlerimiz...

Ve Furkan Doğan;
19 yaşında en genç gönüllümüz.Okuyun ibret alın dercesine yaşadığı on dokuz yıl.Şehadete uzanan süreç, örnek insan . Edep abidesi. "Şehit olmasam göz doktoru olmak istiyorum.Afrikalı mazlum ve muhtaçlar için katarakt ameliyatı ile onlara ışık olmak arzusundayım." demişti hocasına.
"O göz doktoru olmadı ama ümmetin gözbebeği oldu.Gençlerin kalp gözlerini açtı."
Furkanlaşma yolunda tüm gençlere hitaben yazılmış bir eser.
Furkan Doğan ile birlikte dokuz şehidimiz...
"Şehadetiniz mübarek olsun."

‎Rabbim bizlere de gençliğini O'nun yolunda harcayan gençlerden olabilmeyi nasip etsin.Afrin’de 3, Bitlis’te 1 , Trabzon’da 1 şehidimiz var.. Kutlu tinleriniz şad olsun yiğit adamlar.

Vatan millet
11 şehidimiz var Türkiye uyan bu kadar ananin babanın Ocakları söndü allah sabır versin inşallah allahim sende düşmanın fırsatını kes hiç bir zaman fırsat verme allahım askerimize vatanimiza milletimize zarar ziyan verme allahım bazı insanlar paralı diye peygamber ocağına gondermiyo evladını bu vatanda bu toprakta yer yok biz varız biz yeteriz evel allah kanimizin son damlasina kadar
Allahım sen askerimize milletimize güç guvvet ihsan eyle Yarabbim

İmam-ı Rabbani Risaleleri, İmam-ı Rabbânî (Sayfa 86 - Dua yayın  evj)İmam-ı Rabbani Risaleleri, İmam-ı Rabbânî (Sayfa 86 - Dua yayın evj)

Afrin'de Atak helikopterimiz düşmüş
2 Şehidimiz var
Mekanları cennet olsun
Ailelerine sabırlar dilerim

Şehidimiz var
Savaş hile bile olsa Türk'e hep mertlik ve dürüstlük düştü.
Mert ve dürüst olun.
Kayıplarınız fani, kazançlarınız baki olur.