• Bu ülkede artık neye üzüleceğimizi şaştık.

  Her yeni haber eski haberin acısını örter oldu ne yazık ki. Acımızı paylaşmak bazen ayıp oldu , yeri geldi prim yapıyor olduk. Bu gibi konulara duyarlı olan kesim bile artık sıradan bakar oldu vahşetlere.


  Kuşun kafese konmasına gönlümüz razı değilken küçücük bedenleri toprağa verdik.Gündelik hayatta bir lokma yemek, çamursuz su bulmak için yaşam mücadelesi veren köpeğe tecavüz edilmesi ve buna karşılık olarak sınırları içinde yaşadığımız Türkiye’de, sadece 546 liralık idarî para cezası verilmesi karşısında toplumun, özellikle muhalif kesimlerin tavrı nedir, bir tavrı var mıdır ya da?


  Mide kaldıran vahşi katliamlar gördük ve bu katliamlar pedofili hastalığı adı altında hafifletilmeye çalışılsada içimizde acı feryatlar koptu ."Bedeni ve ruhu örselenmiş bir çocuğun geleceği de yaralıdır" 2014 yılında Türkiye’de bin 377’si erkek, 9 bin 718’i kız çocuğu olmak üzere toplam 11 bin 95 çocuk cinsel suçlara maruz kaldı. Tertemiz küçük bedenlerine kirlenmiş duygusu yaşattılar.


  Şehitler verdik , kanayan yaramız kapanmadı hâlâ. Terör olaylarının başladığı 1994 yılından günümüze kadar 6 bin 105 askerimiz, 805 polisimiz, bin 440 güvenlik korucumuz olmak üzere toplam 8 bin 350 şehidimiz için "Şehitler ölmez Vatan bölünmez dedik "

  Kadınlarımız öldü . Dünya nüfusunun yarısını oluşturan ve hepsini doğuran kadınlarımız
  "yemeğe salça koydu / koymadı"
  "telefon şifresini vermedi "
  "erkekligime laf etti "
  Gibi saçma sapan bahanelerle 2010'dan günümüze tamı tamına 1915 kadın öldürüldü.
  En az 237 cinayet, kadınların güvenlik endişesiyle resmi bir başvuruda bulunduğu halde işlendi.

  Lütfen herkes kendi cümleleriyle baş kaldırsın . Çünkü henüz düşünmek yasaklanmadı.
  Düşün , haykır , yanlışın karşısında dur , korkma !!!
  Ben bir kelimenin çok şey değiştirebileceğine inanıyorum , sende inan 🌙🌹
 • Bugün yine şehidimiz var artık o kadar alıştık ki bizlere sıradan bir olaymış gibi geliyor Allah bildiği gibi yapsın bu son olsun artık😏😞
 • Bundan 10 yıl önce şehit haberi aldığımızda sokaklara çıkar teröre isyan eder şehit için tekbirler eşliğinde yürüyüşler yapılırdı... şimdi haberlerde 1 dk bile yer verilmiyor ve sıradanlaştı, acınacak haldeyiz ...
  Bugün 1 şehidimiz var
 • Ey şehidimiz... Ey ümmetin yiğit ve kahraman evladı Şamil (Basayev)...
  Tarih senin ismini direniş sayfalarına altın harflerle şimdiden yazmıştır.
  Dünya döndükçe, mücadele var oldukça, sen her zaman anılacak ve kalplerden hiçbir zaman silinmeyeceksin.
 • "Bir şehide şahitliğim" diyor yazar Ramazan Kayan. Okurken biz de o gemideymişiz , yaşanılanlara şahit olmuşuz gibi hissettiriyor. 31 Mayıs 2010'da İsrail'in Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı ablukayı kırmak ve Gazze'ye insani yardım götürmek için İnsanı Yardım Vakfı tarafından "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım " sloganıyla organize edilen yardım filosuna katılan 36 farklı ülkeden yaklaşık 650 gönüllü'nün içinde bulunduğu "Mavi Marmara Gemisi"nde yaşanılanları anlatıyor.
  Şimdi neresinden anlatmaya başlanmalı bilemiyorum.
  Önyargıları , ezberleri , alışkanlıkları bozan bir uhuvvet ortamı dil, din , ırk farklı ama amaç aynı .(Endonezya , Malezya , İngiltere , Cezayir , Ürdün , Türkiye ! ...)Papaz, mümanlar ile aynı safta namaz kılıyor . Müminler teheccüd için gece kalkarken gayrimüslimler "onlar ibadet ederken biz uyuyamayız"diyip kalkıyorlar. Üç günde Kur'an-ı öğrenip okuyan....Daha sonra müslüman olan...Maddi , manevi Filistin için çabalayan insanlık . Kanaryasını Filistin topraklarında özgürleştirmek için gönderen Yusuf . İskenderun'dan katılan Cengiz Akyuz'ün getirdiği uçurtmalar... Çeyizini gemiye taşıyan nişanlı kızlar ...Verecek bir şeyim yok, kefenim var onu vermek istiyorum kabul eder misiniz diye soran ninemiz...Herkesin kendinden bir şeyler katma çabası...

  İsrail ! Maviyi Kırmızı'ya boyatan... Yaralılarımız , Şehitlerimiz...

  Ve Furkan Doğan;
  19 yaşında en genç gönüllümüz.Okuyun ibret alın dercesine yaşadığı on dokuz yıl.Şehadete uzanan süreç, örnek insan . Edep abidesi. "Şehit olmasam göz doktoru olmak istiyorum.Afrikalı mazlum ve muhtaçlar için katarakt ameliyatı ile onlara ışık olmak arzusundayım." demişti hocasına.
  "O göz doktoru olmadı ama ümmetin gözbebeği oldu.Gençlerin kalp gözlerini açtı."
  Furkanlaşma yolunda tüm gençlere hitaben yazılmış bir eser.
  Furkan Doğan ile birlikte dokuz şehidimiz...
  "Şehadetiniz mübarek olsun."

  ‎Rabbim bizlere de gençliğini O'nun yolunda harcayan gençlerden olabilmeyi nasip etsin.