Selenay Hızır'ın Kapak Resmi
Selenay Hızır, bir alıntı ekledi.
20 Şub 2017

Evren öyle güzel tasarlanmıştır ki,varmak için çıktığımız yol,gitmek istediğimiz yer neresi olursa olsun,yola çıkma cesaretini gösterebilen ve kendine samimi olan herkesi özüne yaklaştırır.

Aeden, Akilah Azra Kohen (Sayfa 83 - Destek yayınları)Aeden, Akilah Azra Kohen (Sayfa 83 - Destek yayınları)

Yere bir süre paralel gittikten sonra yükselmek yerine,dibe inmeyi tercih eden Başak'ın neden bu seçimi yaptığını kendi hikayesi değil de,hayatına değmiş bir çok karakterin anlattığı hikayeleri dinleyerek karar verebileceğiniz kısa ama doyuran bir kitap..

Selenay Hızır, bir alıntı ekledi.
25 Eyl 2016

Sonra, 'ikili'lerden birine,üçüncü biri katılır ve böylece bazıları anlar ki,asıl olan birdir ve bir esastır.Fakat nedense 'bir'i yarım sayar ve iki yaparak tamamlamaya çalışırlar.İki lanet bir sayıdır,kendine yetmez,hep üçe koşar ve sonrası sil baştan.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, İlhami Algör (Sayfa 55 - İletişim Yayınları)Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, İlhami Algör (Sayfa 55 - İletişim Yayınları)
Selenay Hızır, bir alıntı ekledi.
27 Ağu 2016

Savaşçı,Tanrı'nın yalnızlığı,başkalarıyla nasıl birlikte yaşayacağımızı bize öğretmek amacıyla kullandığını öğrenmiştir.
Gazabı,bize barışın sonsuz değerini göstermek amacıyla kullanır Tanrı.Can sıkıntısını,serüvenin ve içinden geleni yapmanın önemini vurgulamak amacıyla kullanır.
Tanrı sessizliği,sözcükleri sorumluluk duyarak kullanmayı bize öğretmek için kullanır.Yorgunluğu,uyanmanın değerini bilelim,diye kullanır.Sağlıklı olmanın nasıl bir lütuf olduğunu anlayalım,diye hastalığı kullanır.
Tanrı bize suyun anlamını öğretmek amacıyla ateşi kullanır.Havanın değerini bilelim,diye toprağı kullanır.
Hayatın önemini bize göstermek için de ölümü kullanır.

Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 127 - Can Sanat Yayınları)Işığın Savaşçısının El Kitabı, Paulo Coelho (Sayfa 127 - Can Sanat Yayınları)

Kitap seçimlerine çok güvendiğim birinin şiddetli tavsiyesi ile Şule Gürbüz okumaya karar verip yazarı tanımaya Kambur kitabıyla başlamak aldığım en doğru kararlardan biriydi..Henüz 18 yaşında kaleme aldığı bir kitapta bu kadar başarılı olan -kendimce- yazarın diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum..

Selenay Hızır, bir alıntı ekledi.
26 Ağu 2016

..boynunu uzattı,bir zamanlar özgürce uçtuğu gökyüzüne son kez baktı.Baharın insanı sarhoş eden kokusunu içine çekti.Gülümsedi.Dünya tersten çok güzel gözüküyordu.

Karahindiba, Sinan Sülün (*Sel yayıncılık)Karahindiba, Sinan Sülün (*Sel yayıncılık)

15. yaş günlerini dört gözle bekleyen Sofie ve Hilde'nin hayatlarının nasıl birleşeceğini merak edipte bitmesin diye azar azar okuduğum,felsefeyi eğlenerek öğreten muhteşem bir kitaptı benim için. Felsefeye ilgisi olan fakat sıkıcı ders kitabı niteliğindeki felsefe kitaplarından sıkılanlar için okumasını şiddetle tavsiye edebileceğim muhteşem bir kitap.

Dünyaca ünlü yazarların nasıl aşık olduğunu görmek ve "gerçek aşk" okumak isteyenler için herhangi bir kurgu olmaksızın birbirlerine gönderdikleri mektuplar ile saf bir şekilde karşınızda bulacağınız bir kitap..

En sevdiğim yazarlardan olan Paulo Coelho'nun bu kitabını açıkcası gerek konusu gerekse anlatımı açısından pek başarılı bulmadım..Kendimce sırf yazılmak için yazılmış olan bir roman olduğunu düşünmekteyim.Paulo Coelho okurları daha önceki kitaplarındaki tadı aramakta iseler hiç başlamamalarını söylebilirim..

Her istediğini kolaylıkla elde etmeye alışmış güzel Veronika hayatının eksiklerini fark eder ve düzeltmek için tek çaresinin ölüm olduğuna inanır.Fakar farlı bir hayat umuduyla kapadığı gözlerini akıl hastanesi nam-ı diğer Villete de açar.. Gerisi ise Dr. İgor'un yapmakta olduğu araştırmaya konu olur..

Zavallı Santiago Nasar..Öldürüleceğini tüm kasabanın bilmesine rağmen kimsenin engel olmadığı bir cinayet sonucu ölen Nasar..Kitabın sonunda ne olacağını ilk cümlelerinde anlatılmış olmasına rağmen heyecanla okunan bir Nobel Edebiyat Ödülü almış bir roman.. Gabriel Garcia Marquez sevenler bir kez daha hayran olacak.