Beyza Alkoç

Beyza Alkoç

Yazar
8.7/10
1.835 Kişi
·
4.256
Okunma
·
341
Beğeni
·
12.479
Gösterim
Adı:
Beyza Alkoç
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
15 Şubat 1996
15 Şubat 1996 tarihinde dünyaya gelen Beyza Alkoç bir İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisidir. Küçük yaşlardan beri romanlar, senaryolar ve tiyatro oyunları yazan Beyza Alkoç'un ilk kitabı 2015 yılında yayınlanmıştır.
yürüyoruz,ama bacaklarımızı hissetmiyoruz.Sesler geliyor,duymuyoruz.Yağmur yağıyor,ıslanmıyoruz.
Korkuyoruz,kabullenmiyoruz.Mahvolduk,göremiyoruz
“İnsanın en büyük şanssızlığı birlikte eğlenebileceği insanların yanı başında değil kilometrelerce uzağında oluşuydu.”
"Juliet'im olmaya hazır mısın?"
Doruk'un sorusuyla birlikte şaşkınlıkla başımı kaldırdığım sırada,garip bir şey oldu. Ben daha cevap verecek kadar bile düşünmemişken diğer yanımdan kusursuz bir ses geldi. Onur'un sesi
"Çok heveslenme" diye mırıldandı."juliet, Romeo'nundur
448 syf.
·4 günde·7/10
Zeynep Akay, kendini yürüyen felaket olarak adlandıran, gittiği her yere bela getirdiğine inanan hatta doğduğu andan itibaren lanetli olduğunu düşünen biri ve haksızda sayılmıyor. Zeynep yeni okuluna daha adımını attığı ilk gününde okul karantinaya alınıyor, bu da yetmiyor gibi genç kızımız bir de cinayete tanık oluyor. Yani cesedi buluyor. Tabii tek başına değil.

Ve konumuz da bu kısımda başlıyor. Zeynep'in kazara tanık olduğu ölen kız o ve onunla beraber cesedi gören soğuk ve duygusuz Onur'un bir anlaşma yapmalarına sebep oluyor.Mahşerin üç atlısıyla tanısmıs oluyor.Macera dolu bir kitap, okumanızı tavsiye ederim.
448 syf.
·Beğendi·10/10
Mahşerin dört atlısı
1 günde aşkla okudum resmen. Akıcı olması eğlendirmesi üzüntüyü hissettirmesi muazzam bir şeydi. Abartmiyorum bayıldım. Resmen Onur ve Zeynep i iki adım öteden izliyor gibi kitabı yaşadım.
472 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Hayatım boyunca okuduğum en güzel sayılı kitaplardan birisi. Abartmıyorum gerçekten efsane bir kitap. Bir mesafe aşkı hikayesi... Bu cümleyi şu an okuduğunuzda size basit gelebilir fakat kitabı elinize aldığınızda bu yazdığım cümle sizin için bir çok anlam ifade edecek. Kitapta okuduğum her yer o kadar güzeldi ki her yerin altını çizmek istedim. Kesinlikle okumalısınız... :)
400 syf.
·1 günde·5/10
Aslında nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kitabı aldığıma pişman gibi hissediyorum kendimi diğer wattpad hikayelerinden çok da farkı yoktu. Daha da iyi anlıyorum ki çok acemice cümleler olduğunu.. Ama yazar genç tabiki ilerleyebilir bu konuda. Güzel etkiliyici cümleler yok değildi tabiki ama olay açısından çok toyca yazılmış buldum ve biraz da bu kitaplar arasında özentilik hissediyorum. Umarım çok daha farklı bir wattpad kitabıyla karşılaşırım.
384 syf.
·4/10
Edebi bir değeri olmayan çok basit bir kitap. İnandırıcılığı da bir o kadar az buldum. Cümle içinde aynı kelime aynı görevde birden fazla kullanılmış. Muhtemelen bu da yazarın dikkatsizliğinden kaynaklanıyor. Yani dil bilgisi hataları da cabası...
472 syf.
·2 günde·8/10
Arkadaş zoruyla wattpad' de yarısını okumuştum, çıkınca yarısını da okudum. Beyza Alkoç, Karantina ve Asansör'ün kapaklarıyla ilgi çeken bir yazar. Bu kapak da gerçekten güzeldi.

Klasik bir wattpad kitabı değil. Yazarın dili de kuvvetlenmiş ve yazarın heyecanı size de yansıyor.

Konusu, Tumblr da gezinen İzmir 'Artık uyu' mesajı alır mesajı atan kişiyle konuşur. Bu kişi Ege! Ege Fransa'da yaşıyor. İzmir ve Ege'nin mesafe aşkını okuyoruz. İzmir'in Ege'sine kavuşma hikayesi.

Kitapta alıntı yapılabilecek cümle çok fazla var. Mesafe aşkı anlatılıyor ve güzel yansıtılmış. İki karakteri de çok fazla sevdim. Hem üstüne çok konuşulabilecek hem de az konuşulabilecek bir kitap.

Not; Eğer sosyal medyaya ara vermeyi düşünüyorsanız bence okumayın çünkü Tumblr hesabı açıp aktif olmak isteyebilirsiniz :)
400 syf.
·6/10
Yazarının yaşını, deneyimi, göz onunde bulundurarak, pek başarısız saylmaz. Kitap okumayı başladığım zaman devam edemeyeceğimi hissettim, ama kitap çok değerli insanıdan gelen hediye olduğu için biraz zorladım kendimi, sonlara doğru merak etmeyi başladım son 150 sayıda bir solukta okuduğumu hatırlıyorum.
Genç yazarımıza burdan başarılar diliyorum.
472 syf.
·5 günde·Puan vermedi
3391 Kilometre, çok uzun zamandır merak ettiğim bir kitaptı ve hakkında hiç kötü yorum duymamıştım. Kendisi bir wattpad kitabı ve çok uzun zamandır bu tarz kitaplar okumuyordum. Kitabın ilk çeyreği bittiğinde wattpad kitabı olduğunu bana pek hissettirmedi ama sonraki bölümlerde hissettirdi.

İlk öncelikle şunu söylemeliyim, kitap kesinlikle klişe değildi. Oldukça farklı bir şekilde başlıyor. İzmir isimli kız karakterimiz İzmir'de yaşıyor ve bir gece Fransa'da yaşayan Ege'den ona bir mesaj geliyor. Her şey bu şekilde başlıyor. Kitap bir mesafe ilişkisini konu alıyor. Kitapta en çok sevdiğim şey, karakterlerin birbirlerini hiç görmeden birbirlerine âşık olmalarıydı. Dolayısıyla kitabımızda koşulsuz âşk var ki bu benim hoşuma gitti. Ege karakterini çok sevdim. Kitap başta çok güzel ilerliyordu ama sonra bir olay yaşandı ve artık çok güzel gitmemeye başladı.

Güzel miydi? Yani, evet.
Çok mu güzeldi? Hayır.
Dedikleri kadar var mıymış? Hayır.
Gerçekçi miydi? Hayır. İçinde çok fazla tesadüf vardı.
Okunur mu? Tabii ki evet. Okurken çok keyif aldım, bayağı akıcıydı.

Aynı zamanda her bölüm başında masal vardı ve bence çok tatlıydı yazarın araya böyle bir şey sıkıştırması. Keyifli okumalar:)

"İnsan susarak da konuşabiliyormuş ve bunu öğrendim."
448 syf.
·6/10
Kitabın arka kapağını okuduğum an almam gerektiğini düşünmüştüm. Mahşerin Beş Atlısı'yla bir macera. Kılağa cazip geliyordu. Olaylar bir düğüm gibi başladı ve sonunda çözüldü gibi göründü, ancak ikinci kitap için bir boşluk bırakıldı. Açıkçası kitapta beğenmediğim bazı gereksiz yerler vardı. Onur'un karakteri bazı yerlerde fazla abartılmış gibi geldi, arada bir kötü çocuk havası katmadı desem yalan olur. Onun dışında kitap hoştu, gizem konusunda bir başarı yakalanmış. Fakat beni ikinci kitaba çekmedi. İkinci kitap hala wattpadde yayınlanıyor bildiğim kadarıyla ama okumaya bir hevesim yok. Sanırım bu da bir kitapta benim için eksi bir yön.
384 syf.
·1/10
Bazı yerlerde çok güzel yorumlar görüp almıştım bu kitabı ve merakımdan hemen başladım. Ancak gerçekten bana göre değil. İnsanlar nasıl bu kadar sevmişler anlayamadım.
Bazen önyargılarımı kırıp genç yazarların kitabını okumaya çalışıyorum. Sanırım bu üçüncü yanılışım oldu. Tekrar deneyeceğimi sanmıyorum.
Kitabın konusunu anlatmam gerekmez ancak şu şekilde özetleyebilirim. Asansörde kalma ve tanışma. Birinin yalan söyleyip kendini geri çekmesi, sonra diğerinin aynı şeyi yapması. Sonra birinin başına kötü şey gelmesi sonra diğerinin başına kötü şey gelmesi... Bu şekilde sürüp gidiyor.
Eski türk filmlerinden halliceydi.
22yaş üstü sevmeyecektir diye düşünüyorum. Altındakiler ise bayılacaktır.
Üzgünüm bunu söyleyeceğim; tam bir ergen romanı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Beyza Alkoç
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
15 Şubat 1996
15 Şubat 1996 tarihinde dünyaya gelen Beyza Alkoç bir İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisidir. Küçük yaşlardan beri romanlar, senaryolar ve tiyatro oyunları yazan Beyza Alkoç'un ilk kitabı 2015 yılında yayınlanmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 341 okur beğendi.
  • 4.256 okur okudu.
  • 188 okur okuyor.
  • 2.191 okur okuyacak.
  • 46 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları