ADNAN

ADNAN
@ADNANBLN
Sıkı Okur
Müşavirlik Hizmetleri
Mali Müşavirlik
Berlin Teknik Üniversitesi
Berlin
Ankara, 5 Ocak
24 kütüphaneci puanı
1520 okur puanı
Ağustos 2022 tarihinde katıldı
Allahım...
Dünyaya nasıl geldiysek, ahirete de öyle gitmeye bizi muvaffak eyle! Bizi, dünyaya acı duymadan, tertemiz, günahsız, getirdin; ahirete de acı duymadan tertemiz ve günahsız gönder. Amin Gecenin son postu...
Reklam
Eskiden daha kolaydı mı?
Artık her şey biraz daha zor sanki. Mesela ♡ sevmek ve sevilmek, ♡ birine güvenmek, ♡ inanmak birine veya ♡ birinden uzak durmak ne kadar zor değil mi? Kullukta bile sebat etmek zor! Aramıza uçurumlar örüldü sanki. Bunun farkındayım ve farkında olmak zor.
Hastaneler hastalık, mektepler cehalet, mahkemeler zulüm, piyasalar yoksulluk üretiyor.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Müminler en küçük fırsatı dahi Allah’a olan imanlarını artırmak için kullanırken, kafirlerse aynı fırsatları küfürlerini artırmak için kullanıyor. Neticede görmek istemeyene hiçbir şey gösteremiyorsunuz. Allah tüm bu olaylara iman ferasetiyle bakıp imanını artıranlardan eylesin . . . (Amin)
Reklam
Son alıntı..
Gece bastırıyor. Printania Otelinin birinci katında, iki pencere aydınlandı. Yeni Garın şantiyesi buram buram ıslak tahta kokuyor. Yarın Bouville'e yağmur yağacak.
Varım ben
Saat beş buçuğu çalıyor şimdi. kalkıyorum; buz gibi gömleğim etime yapışıyor. Çıkıyorum. Niçin? Niçin mi? Çıkmamam için sebep yok da ondan. Kalsam da, bir köşede sessizliğe gömülsem de kendimi unutamayacağım. Burada olacağım, ağırlığım döşemenin üzerine çökecek. Varım ben.
Gümüşlenmiş biraz parlak bir sırt.
Parmak boğumlarında tüyler olamasa bir balık diyeceği geliyor insanın. Elimi hissediyorum. Kollarımın ucunda hareket edip duran bu iki hayvanda benim.
Yengeç öldü..
...bacakları çekilip toplanıyor, elimin karnı üzerinde birleşiyorlar. Tırnakları görüyorum. canlı olmayan tek parçam onlar. Bir kere daha. Elim dönüyor, karnı üstü yayılıyor, sırtını gösteriyor şimdi...
Saat dördü vuruyor...
Bir saattir, kollarım iki yanıma sarkmış, iskemlenin üzerine oturup duruyorum. Karanlık bastırmaya başladı. Bundan başka değişen şey yok ortada: Beyaz kâğıt, yine masanın üzerinde, dolmakalemin ve mürekkep şişesinin yanında duruyor. Ama başladığım bu sayfaya artık bir tek sözcük bile yazmayacağım.
24,4bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.