Emine irge, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 28 Nis 2017 · Kitabı okudu · 31 günde · Puan vermedi

Çok kötüydü. 1000kitap' ta beğenilmesine şaşırdım. Berbattı. Eskiden şiir okuyamama kabuslarımdan biriydi böyle şiirlerle karşılaşmak. Aklıma gelen başıma geldi. En azından iki kitap çıkarmayarak bana bir iyilik etmiş oldu şiirin sadece aşk la mı yazılabilir olduğunu söyleyen kadın :)

Yazarın Kitap Ayracı, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap okumak bir hobimdir. Roman, hikaye, şiir vs. Okuduğum her kitap beni başka diyarlara, farklı duygulara, yeni hayatlara götürüyor... Şiirin bende başka bir yeri vardır. Okuduğum bu şiir kitabınında benim için ayrı yeri var. İki yazarın iki kitabını okumaktan zevk duydum. Okuduğumda beni farklı duygularla sardı her iki kitap . Yazarların mürekkebi ancak bu kadar güzel akar dedim kendi kendime ve kitapların imzalı olması bambaşka bir duygu ve heyecan verdi. Herkesin okuması gereken bir kitaplar diye düşünüyorum. Yazarların emeğine sağlık diyorum dua ve selametle ...

Mehmet Aldemir, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
 09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

İki ayrı şiir kitabı birleştirilmiş; ama isim olarak güzel bir uyum sağlanmış "Yar Hüznüyle Geldi, Vedasız Gitti…"
"Yakınlar uzaklaştıkça", "olmayan sevgiliye gelme" diyecek kırgınlıklar yaşandığında, "dil sessizlik mührüne vurulduğunda", "akıldaki kelimeler gönle ağır geldiğinde" bu şiirler dökülüyor demek ki yürekten... Ayrılık, yalnızlık, hüzün ve bazen mutluluk içeren şiirleriyle Demet Delikanlı'ya; ve hayat üzerine kısa - öz nasihatler içeren, aşk, özlem, sevgi duygularını yürekten bize yansıtan Sevil Kıran Arslanoğlu'na bir okur olarak teşekkür ediyorum. Tüm şiir severlere tavsiye edebileceğim eserlerinin devamının gelmesi dileklerimle...

Enes Sezer İslamoğlu, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
08 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kitap iki bölümden oluşmakta. Demet Hanımın şiirlerini okurken onun duygularına kapılıp gidiyorsunuz. Ne demek istediğini anlamaktan çok hissediyorsunuz sanırım. Bu yüzden tebrik ediyor ve kaleminin, yüreğinin sesine kulak vererek devamının geleceğini ümit ediyorum.

EMRE YAMAN, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
06 Nis 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

Tek kitap,iki yazar.Aşk,özlem ve acı dolu şiirler.Bazı şiirler gerçekten yüreğime dokundu ama bazısı beni etkilemedi.İki yazarın özelliği ile kitabı şöyle anlatmak gerekirse genç ve yaşlı iki kişinin aşka bakış tarzları diyebilirim.

Şiir kitaplarında sevmediğim bir konu bu kitapta da var.4 satırlık şiiri tek sayfaya yaymak.Belki şiirin özelliği budur,bilemedim. :)

Elvan Mahmut, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
05 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nakış nakış işlenmiş kağıda yazılar . Yağmur gibi yağıyor yüreğinize kelimeler ..
Bunları söylerken içtenlikle aktarıyorum beğendiğim şiirler olduğu gibi zorlama gördüklerim de oldu ama hiçbiri duygusuz değil en kıymetli tarafı bu şiirlerin .

Muharrem Okumuş, bir alıntı ekledi.
 31 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Senli duygularımın katiliyim artık ben.
Ve bir avuç toprağı bile çok gördüm
Onları hırçın dalgalara gömdüm.

Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Sevil Kıran Arslanoğlu (Sayfa 16 - Tilki Kitap)Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Sevil Kıran Arslanoğlu (Sayfa 16 - Tilki Kitap)
Muharrem Okumuş, bir alıntı ekledi.
 31 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Her mutluluk ardından
Gözyaşı döktürensin
İçimdeki özlemi
Bir anda söndürensin.

Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Sevil Kıran Arslanoğlu (Sayfa 8 - Tilki Kitap)Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti, Sevil Kıran Arslanoğlu (Sayfa 8 - Tilki Kitap)
Muharrem Okumuş, Yar Hüznüyle Geldi - Vedasız Gitti'yi inceledi.
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Öncelikle bu güzel kitabın daha doğrusu aynı kapak içindeki bu birbirinden güzel iki kitabın, güzel bir etkinlikle elime, kitaplığımın en güzide köşesine ve şiirlerinin gönlüme ulaşmasını sağlayan Demet Delikanlı Hanım’a çok teşekkür ederim. Doğrusu, kitaplar demişken iki yazarımız da (Demet Delikanlı ve Sevil Kıran Arslanoğlu) kitaplarını özel olarak imzalamışlar ve bunun için de tekrar ayrı ayrı teşekkür ederim.

Efendim içeriğe gelince, sizi, her şeyiyle bir içtenlik karşılıyor. Ve bu içtenlik sayfalar boyunca bir yoldaş misali kitabı okuyup bitirinceye kadar sizi, hiç ama hiç yalnız bırakmıyor. Dizelerde anlatılanlar, gönülden kaleme dökülenler olsa da asıl olanın o satırlara yazılamayanlar olduğu âşikâr. Çünkü bir olaydan ziyade bir duygunun etrafında pervane misali dönüyormuşçasına ve ona en yakın olunduğu düşünülen bir anda yine, yeniden uzak mesafeler araya girmişçesine bir hisle okudum şiirleri. Tarifi olmayan hisler şiirdir ve ancak o hisler şiirleşir. Gönle sığmayan, söylenenden ziyade söylenemeyen; görünenden ziyade görünmeyene dokunmak değil midir zaten şiir? Bu satırları okurken, dilimin ucuna gelir gibi olup kelama dökemediğim hislerime, onların bir hecesine, bir harfini anımsamaya yaklaşır gibi olmak, kendimden bir değil binlerce parça bulmak ve ya dökülen parçalarımı bu satırların arasında bir nebze de olsa toplamak gibiydi. Ve de bu, bence bu okumayı güzel kılmaya, bu kitapları güzel kılmaya yeter de artar bir sebep…

Hâsılı, bu satırların yüreğime dokunduğunu; bu satırları okurken keyif aldığımı tüm içtenliğimle söyleyebilirim. Yazanların yüreğine sağlık…

Vesselam.