Hayat dediğin başka nedir zaten? Ben şuna inanıyorum ki üç buçuk günlük ömrümüzü kendimize zehir etmek için ne mazideki hayatımıza ve kaçırdığımız fırsatları ne de istikbalin olmayacak hülyalarına kulak asmayarak bugünümüze hapsolup yaşamalıyız…
Sürekli değişen, hiç kalıcı ve samimi olmayan insan ilişkileri şeytan görsün hepsinin yüzünü !
Reklam
Kaybettiğin yerde bekleme, güçsüzler öyle yapar. Sana kapanan kapıyı bir daha çalma, Kapanan kapıyı acizler çalar. Unutma ki bu aşağılık dünyadasın; Kötülüğü baştacı edip iyiliği çılgınlık sayan dünyada. Şunu iyi bil ki; şeytan da kutsal kitaplardan örnekler verebilir. Ve cehennem boş, şeytanların hepsi burada… Her düşünceni dile getirme, Sana
Bir insanı kendisi kadar, kendi düşünceleri, dertleri, korkuları ve noksanları kadar ne meşgul edebilirdi?
Cüneyd Bağdadi der ki: “İhlas kul ile Allah arasında bir sırdır. Melek onu bilmez ki sevap yazsın. Şeytan ona muttali olamaz ki ifsad etsin. Heva ve heves onu fark edemez ki kendine meylettirsin.”
Resûlullah Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem, .... وَمَنْ أَصْلَحَ سَرِيرَتَهُ أَصْلَحَ اللَّهُ عَلَانِيَتَهُ. "İçini ıslâh edenin, dışını da Allâhü Teâlâ ıslah eder, düzeltir." buyurmuşlardır.
Sayfa 111Kitabı okudu
Reklam
Her ne zaman kalpte zikrullâhın nuru hâsıl olsa, şeytan o kalpten uzaklaştığı için şeytana "hannâs" denilmiştir. Bu sırr-ı ilâhî sebebiyle Peygamber Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem iki omzu arasından hacâmât olur ve olunmasını tavsiye ederdi. Cebrail aleyhisselâm da şeytanın vesvesesini zayıflatmak ve yuvasını daraltmak için bu şekilde yapmayı tavsiye etmiştir. Çünkü şeytanın vesvesesi, damarlardan kanın aktığı gibi akar. Bu sebeple nübüvvet mührü iki omzu arasında idi ki şeytanın vesvesesinden emin olduğuna işarettir.
Alimler şöyle beyân etmişlerdir: Şeytan, yardımcılarına der ki:" Ümmet-i Muhammed'den bir kimse namaz kılarken dördünüz ona gidin. Biriniz önünden, biriniz ardından ve biriniz sağından ve diğeriniz de solundan onu acele ettirmeye çalışın." Eğer o namaz kılan, şeytana uymayıp ibadetinde acele etmezse, Cenâb-ı Hak bu kimsenin namazı için yüz şehit sevabı ihsân eder. O dört şeytanın şerrini de ondan def eder.
Bəlkə sevgi şeytan əməlidir, o bizi dəliliklər, ağılsız hərəkətlər etməyə vadar edir? Bəlkə də biz taleyimizlə qarşılaşırıq? Bəlkə sevgi heç yoxdur. Sadəcə o qədər hamı danışıb ki, biz də inanmışıq ki, doğurdan da belə bir şey var?
"Herhangi bir şey, sırf görülmediğinden dolayı inkâr edilemez; nitekim ruh ve vicdan da görülemediği hâlde inkâr edilemezler.
Reklam
Herkes ne diyecek?... Fakat bu ana kadar herkesten ne gördüm ki... Bana en yakın olanlar dahil olmak üzere, bu herkes dedikleri şey beni üzmekten, hayatımı manasız bir hale sokmaktan başka ne yaptı?
Olympia yayınlarıKitabı okudu
"Bir daha teşekkür ederim. Beni boş hayallerle avunmaktan, yaptığıma pişman olmaktan kurtardın."
Şeytan bir kere girmeyegörsün insanın içine Yaptırmayacağı iş yoktur sahibine...
“Suiniyeti esas olarak kabul eden ve bir insanın dürüst, samimi ve namuslu olabileceğine ihtimal vermeyen bir kimseye karşı kendini müdafaa edebilmenin hazin imkansizligi onun elini kolunu bağlamıştı.” *suiniyet: kötü niyet
Sayfa 36
Yay Burcu
Ciddi ortamlarda Yay burcu ve ekürilerim Aslan ve Koç :)) Şeytan gıdıklamasa aslında çok ciddi biriyim :)
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.