"Bak bu son perde Oyun yok bundan sonra Işık yok, hiçbir şey yok. "
Neden gerçekler hayaller kadar mükemmel değil... Neden acıdan bu kadar korkuyoruz... Neden seçim yapmak zorundayız...
535 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
23 saatte okudu
Merhaba Sizlere Twisted serisinin üçüncü kitabı ile geldim. Evet biliyorsunuz ki seri de favori kitabım ‘Çarpık Yalanlar’ ve hala da öyle maalesef. Favorim çiftim de hala Alex ve Ava ( özellikle Alex) Şimdi sevdim diye soracak olursanız yani gibi gibi. İkilinin atışmaları çok iyiydi. Birde her şey sanki birden oldu gibi. İlk başka tabi amaçları farklıydı ama sonra da olan oldu işte. Sonrası klasik oldu biraz. Yalanlar ortaya çıkar ve bummm ikili ayrılır. Sonra oğlan kızı affeder ama kız bu defa nazlanır. Çok aşırı sarmadı beni bu yüzden. Şunu da söyleyeyim Josh çok romantik ve düşünceli biri. Özellikle Jules’e çıkma teklif ederken ayarladığı küçük oyun fazla iyiydi. Jules, hukuk bölümü son sınıf öğrencisi. Bu yıl önünde sınavlar ve iş bulma engelleri var. Onun için aşk en son sırada. Josh, asistan doktor olarak acilde çalışmaktadır. Aşka asla sıcak bakmayan bir adamdır. İkili Josh’un kız kardeşi Ava sayesin de yedi yıldır birbirlerini tanımakta ve nefret etmektedirler. Hemde ne nefret. Ama bir gün beraber çalışmak zorunda kalırlar ve o zaman ikili aralarında işyeri sınırları içinde bir barış anlaşması yaparlar. Sonrasın da aralarında ki çekime ikisi de karşı koyamaz. Jules’in ona anlatamadığı geçmişi yakasını bırakmaz. Sırları ve yalanları yüzünden bu ilişkiliye nasıl yaklaşacağını bilemez. Peki mutlu oldular mı dersiniz ??
Çarpık Nefret
Çarpık NefretAna Huang · Martı Yayınları · 2023975 okunma
136 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
15 saatte okudu
Merhaba arkadaşlar. Bir şeyleri değiştirme şansınız gerçekten olsaydı neyi değiştirirdiniz? Bu soruyu sorarak başlamak istedim çünkü adeta çocuk kitabı havasında ilerleyen bu kitapta pek çok meseleyi göz ardı ederek bu soruyu sorabileceğimi düşündüm. Bu arada çocuk kitabı değildir yalnızca anlatım
Gwendy'nin Düğme Kutusu
Gwendy'nin Düğme KutusuStephen King · İnkılap Kitabevi Yayınları · 2019393 okunma
" Kukla devletin, kukla Şah'ın oyunu bu. Her oyun gibi kartondan suretleri, görünmez ipleri, perde gerisinde oyunu yöneten görünmezleri var. Oyuna dahil olduğunun farkında bile olmayan oyuncuları, kendisini yönetici sanan kuklaları var. Buyurun, son on yılın kukla oyununa."..
Oyun içinde oyun kurmazsan, oyunu kazananın gücü tükenmemiş olur ve son hırsını senden alır.
Yalnızlığımı hep çok sevdim. Mutluluğa ihtiyaç duymadım.
Fal!
Şimdiki aklım olsaydı asla annemin peşine takılıp gitmezdim oralara. Asla öğrenmek istemezdim geleceğimi. Geleceğini öğrenmek yaşamla yapılan bir sözleşmeymiş aslında. Onu öğrenmek istediğin andan itibaren başlayan bir sözleşme. Bir oyun gibi başlayıp seni saran, seni tutsak alan, ne kadar çırpınırsan çırpın bir daha asla kurtulamayacağın, ne kadar istersen iste kesinlikle bozamayacağın bir sözleşme. Geri dönüşü yok. Sana gerçekliğini kanıtlamak istercesine kanla yazılmış, kızıl bir sözleşme o. Kızgın demirlerle ruhuna vurulan bir damga. Her seferinde ürpererek, "Bu da oldu işte," dediğinde hissettiğin; bir sonrasında olacak olanlardan haberdar ve emin olduğun; gürül gürül içine akan bir korku şelalesi Son sürat içine çekildiğin dipsiz, zifiri karanlık bir kuyu Sırtına saplanan buzdan bir bıçak gibi. Dahası sen bir köşeye sinmiş çaresiz titrerken, o oralarda bir yerlerde sana bakıp kıs kis gülmekte. Çünkü onun varlığı ancak sende sürer. Bilen de, hükmeden de odur. Sense çok geçmeden, oyun diye başladığın şeyin oyuncağı olmuşsundur.
296 syf.
6/10 puan verdi
·
Beğendi
·
32 saatte okudu
Merhaba arkadaşlar. Hepimize iyi akşamlar. En son ne zaman eğlendiniz veya daha azı, gülümsediniz? Kitabın henüz adıyla beraber dikkatimi çeken bir konu oldu ve sorarak başlamak istedim. Ayrıca kitabın daha adını görür görmez harika bir ütopya bizi bekliyor diye düşünmeden edemedim. Kim bilir nasıl
Eğlence Parkı
Eğlence ParkıStephen King · Sayfa6 Yayınları · 2013532 okunma
80 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Oyun | Jack London
Jack London'ın
Bir Dilim Biftek
Bir Dilim Biftek
kitabını okuyanlarınız varsa onun boksa olan düşkünlüğünü ve bu tarz hikayeleri nasıl ustalıkla kaleme aldığını bilirsiniz. Yirmi yaşındaki boksör Joe Flemming, on sekiz yaşındaki sevgilisi Genevieve'den, evlilikleri öncesi son kez boks maçına çıkmak için müsaade ister. Genevieve her ne kadar Joe'nun boksa olan açlığını onaylamasa da o dönem boks maçlarına kadınlar alınmadığından o son maçı Joe'nun ısrarıyla gizliden gizliye izlemeyi kabul eder. Joe, güçlü rakibi karşısında maçı alacağından ve sevgilisinin takdirini kazanacağından emin bir şekilde Genevieve'i gizlice içeri sokar. Fakat olaylar ikisininde beklemediği şekilde sonuçlanır. Benim için aktı gitti, Jack London'ın külliyatını tamamlamaya çalışıyorum. O yüzden her kitabı değerli. Severek okudum ve sonu beni bir tık üzdü ama gerçekler göz önüne serildi. Kitap arkasında yer alan çevirmenin notlarını da mutlaka okuyun. Genellikle Jack London'ın eserlerinde bu notlar kitabı okurken fazlasıyla yardımcı oluyor.
Oyun
Oyun
Jack London
Jack London
Detaylı inceleme için bloguma göz atabilirsiniz. instagram.com/p/CzEWQ6Vt-wk/?...
Oyun
OyunJack London · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 2023797 okunma
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.