Karen, bir alıntı ekledi.
14 Mar 01:30

"Manipülasyon, üçkağıtçılık, kendini beğenmişlik, duygusuzluk, dürtüleri kontrol edememek ve diğer sosyopat özelliklerini bir araya toplarsanız, karşınıza ya toplum için tehlikeli bir birey ya da büyük düşünen bir girişimci çıkar."

Bir Sosyopatın İtirafları, M. E. ThomasBir Sosyopatın İtirafları, M. E. Thomas
Duygu Uslu, Sosyopat'ı inceledi.
11 Mar 03:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye kitaplara aşık biri olarak, kitap oldukça güzel. Zaman dilimleri olmasına rağmen insanın aklı karışmıyor, güzel bir anlatım şekli var. Kitabın son sayfasında kalan gizem insanın yüzünde bir tebessüm bırakıyor..

Bircikolatabirkitap, Kan ve Gül Bir Kara Dejavu'yu inceledi.
08 Mar 15:35 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitap çevirisi yaparak hayatını geçindiren,on üç yaşında bir kız çocuğuna sahip ve çok sevdiği eski karısı Nergis’den ibaret bir hayatı olan Aziz’in hikayesi anlatılıyor kitapta.
Eski arkadaşı Tülay ile karşılaşması sonucu üniversite döneminde tanışmadığı ama hep çevresinde olan sosyopat Abdül’ün öldürüldüğünü öğrenir. Ve bir gün Aziz gözlerini açtığında 20 yıl öncesine üniversite hayatında uyanıyor. O yıllara geri dönmesi Aziz için,10 yıl sonra Nergis’in onu boşamaması, Abdül cinayetini önleyebilme ve kızının babasıyla gurur duyacağı bir mesleğe sahip olabilme şansını yakaladığı düşünür.
Fakat avantaj gibi görünen bu geçmişe yolculuk Aziz için şimdiye kadar bilmediği,aşkından ızdırap çektiği Nergis’in sırlarını ortaya çıkarıyor.
Aziz ile beraber sırları öğrenince şok etkisi altına girdim. Böyle çarpıcı sayfalar ve olay örgüsü beklemiyordum.
Geçmişe de gitsek geleceği de görsek bazı şeyler sadece yaşanması gerektiği için yaşanıyor dedirten bir kitaptı benim için.
Fantastik polisiye türü bir kitap. Keyifle okuduğumu söyleyebilirim. Tavsiyemdir.

Cagla Sanli, Otomatik Portakal'ı inceledi.
 06 Mar 18:11 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Adı gibi portakal rengi bir kitap içeriği için de mayhoş portakal diyeceğim. Öncelikle söyliyeceğim ; çevirmen bey, acaba sık sık geçen “çakozlamak, zumzuk yemek, ühü ühü yapmak ve (çok afedersiniz) lavuk” kelimesini hangi İngilizce kelimelerden çevirdiniz çok merak ediyorum? Kitap, sosyopat bir genç olan Alex’in serüveni. Eleştirilerde Alex’e başta kızıp sonra üzülenler var.. Ama “Bence hepsini hakettin Alex”. Hiiç üzülmedim sana. Bu kitabın filmini de izledim ve aynı hislerle tekrar söylüyorum “Evet hakettin Alex!”.. Neredeyse tamamı argo, garip bir kitaptı. Sigara kelimesi yerine kanser, polis yerine de aynasız kelimelerini kullanmayı tercih etmek de bu argoya dahil miydiiii? Bilmiyorum.

Serdar Poirot, Sosyopat'ı inceledi.
28 Şub 15:34 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Bir kadın, kredi kartı dolandırıcılığından dolayı hapse girecekken ifadesinde kayıp olan Rebecca Winter olduğunu söyler. İkiz kardeşi gibi benzediği için ona inanırlar ve Perth şehrinden Canberra'ya doğru yolculuk başlar. Anne, baba, ikiz kardeşler Andrew ve Paul ile tanışır. Hiç tanımadığı bir kızı canlandıracaktır. Polis müfettişi Vincent ondan şüphelenmeye başlar. Bu arada Rebecca'nın 11 yıl önceki hayatı da paralel bir şekilde anlatılmaktadır. En yakın arkadaşı Lizzie, sevdiği adam Luke, Lizzie'nin kardeşi Jack, iş yerinden arkadaşları Ellen ve Matty ile yaşadıkları, Luke ile olan hayal kırıklığı detaylıca anlatılır. Ama Rebecca'nın yerine geçen kızın hayatı tehlikededir. Acaba gerçek Rebecca ölmüş müdür? Kızın başına ne gelecektir? Katil kimdir ve cinayetleri neden işlemiştir? Hiç beklenmedik biri veya birileri çıkan katil, esas kızı öldürebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Kızıl Ejder'i inceledi.
28 Şub 15:30 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Hannibal serisinin oldukça güzel ilk romanı. Eski FBI ajanı Will Graham, zamanında meşhur sosyopat Hannibal Lecter'ı yakaladıktan sonra işi bırakmıştır ama iki aile bir kişi tarafından yok edildikten sonra tekrar davet edilir. Karısı Molly ve üvey oğlu Willy'yi bırakıp işe başlar. Öldürdüğü kadınları ısırdığı için Dişli Sapık denilen adamı yakalamak için soruşturma başlar. Zamanında annesinden ve babaannesinden sevgi görmeyen Francis Dolarhyde kendini Kızıl Ejder olarak görmektedir ve Sherman ailesini de yok etmeyi planlamaktadır. Katili bulmak için Lecter'dan yardım isteyen Graham, Tattler gazetesi muhabiri Lounds ile işbirliği yaparak bir plan kurar ve kendisini yem yapar. Ama Francis bu aldatmayı yutmaz ve Lounds'u feci bir şekilde öldürür. İş yerinde ama bir kadın olan Roba ile yakınlaşan Francis'i Graham ve ekibi yakalayabilecek midir? Molly, Willy ve diğerleri tehlikede midir? Herkes kendi gerçeği ile yüzleşebilecek midir? Graham'ın ilişkisi nasıl devam edecektir? Bir solukta okunan bir roman.

**Kitap Kahve**, Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar'ı inceledi.
27 Şub 16:12 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bu kitabı aldığım kitapların arasına yalnızca ciltli olmasından dolayı katmıştım.Ne çıkarsa kısmetime dedim ve iyi ki almışım.Son okuduğum sıkıcı kitabın üstüne ilaç gibi geldi.Kitap okul arkadaşı Cansu ve Emre arasında gelişen aşk hikayesini anlatıyor fakat sanırım devamı var. Emre'nin ev arkadaşının hikayesi ne??Cansunun babası terketmiş ondada bir esrarengizlik var.Mesela Emreyi de annesi terketmiş.Tesadüf bu ya birlikte olabilirler mi?Yazar devamını yazarsa soruların cevabını buluruz sanırım.Kitap güzeldi.

**Kitap Kahve**, bir alıntı ekledi.
27 Şub 11:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Ne yazık ki bazı insanlar böyledir,verdiğin değeri hak etmezler.Boş ver aldırma ona."

Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 239)Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 239)
**Kitap Kahve**, bir alıntı ekledi.
27 Şub 11:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Bak,örnek al biraz arkadaşından kızım,senden ne zaman yardım istesem kayboluyorsun ortalıktan,hele ki konu ev temizliğiyse bir süre haber alamıyorum senden."

Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 231)Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 231)
**Kitap Kahve**, bir alıntı ekledi.
27 Şub 06:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Gözlerimi kıstım."Biliyormusun,eğer telefon numaran bende olsaydı seni telefona 'pislik'diye kaydederdim".

Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 69)Sosyopat Pislik-Karanlık Sırlar, Mihri Mavi (Sayfa 69)