Giriş Yap
*🤍🌹Veda yokuşundan doğdu dolunay bize,* *😢🤲Allah'a yalvaran oldukça, şükretmek gerekir mes'ud halimize,* *🤍Ey bize gönderilen yüce peygamber, sen,* *😢İtaat etmemiz gereken bir emirle geldin bize.* *🤍Hoş geldin ey sevgili* *🤍Hoş geldin ey Yâr* *🤍Hoş geldin Gönlümün sultanı* *🤍Hoş geldin Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber.* *🌹🤍Hoş geldin Hoş geldin Hoş geldin...*
·
4 yorumun tümünü gör
Reklam
Madem dâr-ı hizmettir ve mahall-i ubudiyettir. Hastalıklar ve musibetler, dinî olmamak ve sabretmek şartıyla, o hizmete ve o ubudiyete çok muvafık oluyor ve kuvvet veriyor. Ve herbir saati bir gün ibadet hükmüne getirdiğinden, şekvâ değil, şükretmek gerektir.
Çünkü geçmiş her bir gün, musibet ise zahmeti gitmiş, rahatı kalmış; elemi gitmiş, zevalindeki lezzet kalmış; sıkıntısı geçmiş, sevabı kalmış. Bundan şekva değil belki mütelezzizane şükretmek lâzım gelir. Onlara küsmek değil, bilakis muhabbet etmek gerektir. Onun o geçmiş fâni ömrü, musibet vasıtasıyla bâki ve mesud bir nevi ömür hükmüne geçer. Onlardaki âlâmı vehim ile düşünüp bir kısım sabrını onlara karşı dağıtmak, divaneliktir.
Şiir
"Yatıp kalkıp şükretmek için de Bağıra çağıra küfretmek için de Çok fazla sebep var Ve biz hiç olmayan bir bardağın Dolu tarafından bakmak da inat eden Her şeyin farkında olan ahmaklarız."
Reklam
H (HER) A (ANIN) M (MUCİZE) D (DOLU) OLSUN. ŞÜKRETMEK = SAHİP OLMAK HAMDETMEK = MUCİZELERİN FARKINDA OLMAK
Reklam
2
561
5,6bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48