Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda o sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredendir. Şems-i Tebrizi
Sadece sevgi ve saygı yetmez, edeb ve ahlak da verilmeli. Çocuğa vakti zamanında edeb ahlak verilezse her türlü pisliğe bulaşır. Zina, uyuşturucu, fuhuş bunlardan sadece bazıları. Aynı zamanda iman ve islamî şuur da verilmeli. Nimetlere şükretmek, zorluklara karşı sabretmek öğretilmeli. "Yaratılıştan nimetlere nail oluşa kadar her şeyin Allah Azze ve Celle'nin bir lütfu olduğuna inanan bir çocukta, Rabbine karşı ibadet aşkı oluşur." (
İslam Evinde Çocuk Terbiyesi
İslam Evinde Çocuk Terbiyesi
) Anne baba, çocuğu fıtratını bozmadan yetiştirir, onda doğuştan olan Allah inancını doğru bir şekilde geliştirirse o çocuk, gelecek İsmailleri korumak için putları kıracak İbrahim olur, o İsmailleri yetiştirecek Hacer olur. Ama bunların hiç biri verilmezse esfel-i sâfilîn, sefillerin en sefili olur... Vesselam.
Rainflake

Rainflake

@Rainflake
·
01 Mart 23:59
Dogurmakla anne para vermekle baba olunmadığını öğrendiğim günlerden birindeyim onun için sizlerden ricam şayet bir gün anne yahut baba olmaya karar verirseniz çocuğunuza gerekli sevgi ve saygıyı verebilecek misinz öncelikle buna bakın zira anne ve babasından sevgi görmeyen bir gencin yaraları kabuk bağlamaz...
Reklam
"şükretmek mümkün değil ... şükretmek mümkün değil sevmenin birazına"
Sayfa 161 - dergâhKitabı okudu
Yaşım ilerledikçe
Yaşım ilerledikçe daha çok anlıyorum Ne büyük nimet olduğunu ah ey güzel gün! Boş yere üzülmekte mana yok anlıyorum, Kadrini bilmek lâzım artık her açan gülün; Şükretmek türküsüne daldaki her bülbülün! Yanmak da olsa artık aşk ile yaşıyorum.
Allahumme Einni Ala Zikrike Ve Şükrike Ve Hüsni İbadetike (ALLAH'ım Seni anıp zikretmek ve sana Şükretmek için Bana Yardım et)
"Başına ve gelirse gelsin karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır. Dileğin gerçekleşmediğinde de şükret" diyor Şems-i Tebrizi.
Reklam
Şükretmek, Allah'a kulluğun, namaz da şükretmenin nişanesidir.
Uzmanlar, doğa vergisi yeteneklerimizi kullandığımızda ve üretken olduğumuzda çok daha mutlu olmamızın yanı sıra sorumluluklarımızı da üstlendiğimizi söylerler. Başarısızlık korkusunu yenmek için çalışmak, spor yapmak, öğrenmek, dua etmek, elimizdekileri kullanmak ve şükretmek gerekir. Yeni ve zor olan bir şey denerken hepimiz korkarız. İnsan korkusuyla yüzleşmediği için değil, elinden gelenin en iyisini yapmadığı için cezalandırılır.
Arkadaşlığın yasını tutmaktansa o arkadaşlık için şükretmek en iyisi olacaktır.
Sayfa 88 - Anna FreudKitabı okudu
Ben artık insanlarla yarışmak değil, insanca yaşamak istiyorum Ayşe hanım. Biri iki yapmak, ikiyi dört yapmak yerine, bir ile yetinmek, bire şükretmek ve biri yaşamak istiyorum.
Reklam
"Dört unsurdan ateş ve toprağı galip gelenler şükretmek isterler hep. Hava ve su tabiatından olanlarsa sabır ehlidir. Krallar, demirciler ve çiftçiler, ateş ve toprak burcundandır. Zakirler, nöbetçiler ve talip olanlarsa hava ve su burcundan. İnsanlar kısım kısımdır efendimiz. 'Çoğu hem sabreden hem de şükredenlerdendir'.
Sayfa 100Kitabı okudu
"Şükretmek bencillik değildir. Aksine, şükrederken diğerlerinin yarasını görür ve sadece kendinle meşgul olduğun zamanlar için utanırsın. Dünyanın senin ve yaranın etrafında dönmediğini anlarsın. Bencillik arıyorsan ben sana söyleyeyim bak. Asıl bencilce olan depresyondur. Bencilcedir, çünkü sahibini ve yaşadıklarını evrenin merkezine koyar. Açlar, hastalar, savaşlar, depremler, tufanlar bile önemini kaybediverir. Sevgilinin gidişini düşünürken, korkunç facialardan sağ çıkmış ve yaşamak zorunda kalmış insanları mesela, görmezden gelirsin. Onlar inatla ayakta kalmaya uğraşırken, sen yıkılmaktan medet umacak kadar körleşirsin. Ama şükretmeyi öğrenirsen, sadece hayata karşı nankörlükten değil, bencillikten de kurtulursun. Sahip olduklarına minnet duymak, seni yıkıcı hırstan, şımarık tatminsizlikten, dinmeyen açgözlülükten korur."
Sayfa 221Kitabı okudu
Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile, sonunda O sana kimsenin bilmediği gizli bir patika açar. Sen şu anda göremesen de, dar geçitler ardında nice cennet bahçeleri var. Şükret! İstediğini elde edince şükretmek kolaydır. Sufi, dileği gerçekleşmediğinde de şükredebilendir.
Doğan Kitap
Yemek yedikten sonra şükretmek ayrıdır, yemeği şükür niyetiyle yemek ayrıdır. Lezzet alıp şükretmekten öte bir şeydir, şükür için lezzete yönelmek…
Şükretmek diye bir sihir var her şeyi çözüyor
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.