Kübra Yılmaz, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

Görmeyi bilen gözler için,herşeyin aramızda en tabii kıyafetleriyle seyran ettiği ne muhteşem bir gün!
Sıradan her anın içine hayret verici mucizeler bırakana şükretmek için ne güzel bir gün !

Gözağrısı, Gökhan ÖzcanGözağrısı, Gökhan Özcan

Yardım Et ALLAH’ım...
ALLAH’ım!
Seni hakkıyla zikretmek,
Sana hakkıyla şükretmek,
Sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et

Songül Turan, bir alıntı ekledi.
 22 Mar 17:03 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Gülten, dedesiyle babasının sohbetine kulak kesti dedesi "şükret oğlum"dedi, Gülten Şükretmek ha, Şükretmek! Hangi acınası halimize şükredeceğiz. Şükretmek var olanla yetin demektir, çok şey isteme demektir, senin çok şey istemeye hakkın yok verilene razı gel, sen bu kadarını hak ediyorsun, bu kadarına müstehaksın haddini bil demektir.Şükretmek yetinmektir yetinmek ilerlememektir, gelişmemektir, çoğalmamaktır, çagdaşlaşmamaktır, bilimin gerisinde kalmaktır. Şükretmek aydınlanmaya gelişime düşmandır.

İşgal, Muhittin Çoban (Sayfa 39)İşgal, Muhittin Çoban (Sayfa 39)
Rabia Polatbilek, bir alıntı ekledi.
22 Mar 01:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Talaal bedrü aleynâ seniyyâti'l-vedâ..
Seniyyetü'l-veda tarafından on dördündeki ay doğdu. Allah'a davet eden bulununca bize de şükretmek vazife oldu. Ey Allah'ın Peygamberi, sen bizim aramıza, itâat edilmesi gerekli olan bir din ile katılmış bulunuyorsun.

Aydınlıklara Doğru, Ahmet Lütfi Kazancı (Sayfa 419)Aydınlıklara Doğru, Ahmet Lütfi Kazancı (Sayfa 419)

Duygu yüklü, hüzün dolu bir kitap. bazı insanlar ne kadar zor bir hayat yaşıyorlar, bizlerse en ufak şeyleri kendimize dert ediniyor, şımarıklık ediyoruz, şükretmek nedir bilmiyoruz. okunmalı ve ders alınmalı. geç okuduğuma üzüldüğüm bir kitap oldu...

Resul, bir alıntı ekledi.
19 Mar 00:15 · Kitabı okuyor

.. ibadet, şükürdür.
Şükür, Mün'ime edilir; yani ni'metleri veren Zâta şükretmek vâcibdir.

İşaratü-l İ'caz, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 85 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş)İşaratü-l İ'caz, Bediüzzaman Said Nursî (Sayfa 85 - Sözler Neşriyat. San. Tic. A.Ş)
Neşe, bir alıntı ekledi.
17 Mar 01:55

O’nun en sevdiği kulu da yalnız kaldı. Taşlandı. Sürüldü. Yaralandı. Aç susuz kaldı. Yuvasına uzaktan gözleri yaşlar içinde baktı. Mağarada yapayalnız ve korunmasızdı. Senin gibi üzülen yol arkadaşına sonsuz müjdeler veren tebessümüyle fısıldadı: “Lâ tahzen, innAllahe meânâ.”

Üzülme!

Şükretmek İçin 100 Küçücük Neden, Senai DemirciŞükretmek İçin 100 Küçücük Neden, Senai Demirci
Neşe, bir alıntı ekledi.
17 Mar 01:51

Seni bir “İşiten” var. Seni senin kendini bile sevmenden önce O sevdi seni. Senin kendini bile bilmediğin unutuş kuyularından çekip çıkardı seni. Çektiğin acılara habire meşgul çalan telefonlar gibi kör ve sağır değil O. Yüreğinin her yangınına O yetişiyor. Ayrılıklarına ve sıkıntılarına metal soğukluğundaki plazalar gibi umursamaz değil O. Yitirdiklerinin hepsini sana iade edeceğine söz veriyor. Sevdalarına ve özlemlerine çok seçenekli sınav kâğıtları gibi tatsız ve tuzsuz formüller sunmuyor. Seni herkesten çok anlıyor, seni senin kendini düşündüğünden çok düşünüyor. Gözyaşlarınla imzalayasın istiyor yakarışlarını. Bir ebedî çerçevenin içinde, gösterişsiz bir kullukla fotoğraflamak istiyor seni. Dağılıp giden ömür kırıntılarının arasından sıcacık bir kardelen ümidi devşiresin istiyor. Keyfinin çatlak kabuklarının arasından sonsuz teselli pınarları akıtmak istiyor.

Üzülme!

Şükretmek İçin 100 Küçücük Neden, Senai DemirciŞükretmek İçin 100 Küçücük Neden, Senai Demirci