Ferhat Tan, bir alıntı ekledi.
Dün 10:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İçkinci bir dünya görüşüne sahip olmak, verili bir zamanda insan zihnini aşan, o sırada insan zihninin bilemeyeceği herhangi bir şeyin olamayacağını söylemek değildir. Bilgi teorisi( epistemoloji) açısından her zaman bilgilerimizin bir sınırı olabilir ve vardır; ama insanın bilebileceklerinin bir sınırı olduğunu söylemekle, o sınırın öbür yanında olanın "doğaüstü" (supernatural) olduğunu söylemek aynı şey değildir. İyi bir içkinci, epistemolojik sınırları kabul etmekle birlikte, o sınırların diğer yanında -o sırada bilinemez her ne varsa- yine "doğal" olacağını, Doğa ya da Tanrı'yı aşan bir şeyle karşılaşamayacağını ileri sürer.

Spinoza'nın Sevinci Nereden Geliyor?, Çetin Balanuye (Sayfa 35 - Ayrıntı Yayınları (2. Baskı))Spinoza'nın Sevinci Nereden Geliyor?, Çetin Balanuye (Sayfa 35 - Ayrıntı Yayınları (2. Baskı))

Güçlü insanlar affeder, affetmek istemeseler bile.
Güçlü insanlar pes etmezler, yorgun olsalar bile.
Ve güçlü insanlar kırılmamış gibi yaparlar, paramparça olsalar bile.
Supernatural *

Gamze Sel, Anna - Kan Giyinmiş Kız'ı inceledi.
09 Şub 22:01 · Kitabı okudu · 10/10 puan

5 üzerine 10 diyerek başlıyorum kitabın yorumuna. Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşüp, onları avlayan bir hayalet avcısıdır. Bir gün kan giyinmiş bir kız ile ilgili bir ihbar alır. Ve bu durumla ilgili ilginç hislerle yola koyulur. Görevi, evine adım atan herkesi vahşice öldüren Anna Korlov'u öldürmektir. Ama Anna diğer hayaletlerden çok daha farklıdır. Öldüğünün farkındadır ve aslında insanları öldürmek istemez, ama bununla ne kadar savaşsa da karşı koyamaz. O'nu buraya bağlayan kara büyüdür. Yazarı tebrik ediyorum, son sayfaya kadar gerilimi ve heyecanı en üst seviyede tuttu.
Anna'nın hikayesi yürek burkan cinstendi. Supernatural hayranı olarak kitapta o esintileri hissetmek keyifliydi. İyisi mi Sam ve Dean atlasınlar impalalarına Cas'e yardım etmeye gitsinler ki Anna'yı canlı kanlı birine dönüştürsünler. Cennet ve Cehennemle o kadar içli dışlılar bari bir işe yarasın ama değil mi ;) Kesinlikle tavsiye ederim.

Gamze Sel, Üç'ü inceledi.
05 Şub 23:23 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap ile ilgili beni hayal kırıklığına uğratmayan tek şeyin sadece kapak olduğunu söylesem çok mu acımasız olurum acaba?
Kitabın olay örgüsü birkaç saat arayla düşen 4 uçak ve bunlardan sağ kurtulan 3 çocuk ve onlardan sorumlu insanların etrafında geçiyor.
Konuyu bilmeyen yoktur, o nedenle direk görüşlerimi belirtmek isterim.
Büyük bir Supernatural fanı olaraktan ilk başta tanıtımı yapılırken "mahşerin dört atlısı" gibi cümlelerin beni kitaba çektiğini itiraf etmeliyim.
O nedenle haliyle beklenti fazlaydı.
Yazarın kalemi çok tuhaftı. Açıkçası ilk 60 sayfalar kitaba adapte olamadım, aklımın ucundan acaba yarım bıraksam sonra mı devam etsem diye geçmedi de değil hani..
Sonra sardı ortalarda büyük keyif aldım. Gerçi maalesef 200lerde falan sanırsam olayların gidişatının sonunun nasıl olacağını öğrenmiş oluyorsunuz, hiçbir süprize yer bırakmıyor kitap..
Kitap benim için biraz "görüntü var ses yok" gibiydi.
Hele son. İnanın yıkıldım. Hay dedim böyle yazara yazıklar olsun. Bu son oldu mu hiç, dedim.. Seri olsa falan anlarım o şekilde noktalamasını kitabı. Ama seri falan değil, tek kitapta böyle saçma sapan son mu olur!
Kesin okuyun veya asla tavsiye etmem diyemiyorum. Karar sizin..

Eray Erdoğan, Supernatural - Cadı Kanyonu'yu inceledi.
09 Oca 06:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitaplara söylenebilecek pek bir şey yok aslında,tabi ki edebi yönü yok fakat dizisini izleyip beğenenler kitabını da kesinlikle severek okuyacaktır.Hatta fantastik severlerin birçoğu da okursa sevebilir,diziyi izlemeleri şart değilv.Güzel bir fantastik,ben dizisini çok sevdiğimden alıp okudum fakat beklentimi karsılamadı.

Eray Erdoğan, Supernatural'ı inceledi.
09 Oca 06:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitaplara söylenebilecek pek bir şey yok aslında,tabi ki edebi yönü yok fakat dizisini izleyip beğenenler kitabını da kesinlikle severek okuyacaktır.Hatta fantastik severlerin birçoğu da okursa sevebilir,diziyi izlemeleri şart değilv.Güzel bir fantastik,ben dizisini çok sevdiğimden alıp okudum fakat beklentimi karsılamadı.

Eray Erdoğan, Supernatural'ı inceledi.
 09 Oca 06:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitaplara söylenebilecek pek bir şey yok aslında,tabi ki edebi yönü yok fakat dizisini izleyip beğenenler kitabını da kesinlikle severek okuyacaktır.Hatta fantastik severlerin birçoğu da okursa sevebilir,diziyi izlemeleri şart değil.Güzel bir fantastik,ben dizisini çok sevdiğimden alıp okudum fakat beklentimi karsılamadı.

ozakiabi, Ortaçağda Büyü'ü inceledi.
 17 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10 günde · Puan vermedi

Supernatural'i 13 sezondur izleyen biri olarak bu tarz kitaplar almayı ve okumayı hep düşünmüşümdür. Nihayet okuma fırsatını buldum. Daha bitirmedim ama kapsamlı bir kitaba benziyor. Sadece Supernatural'de değil çok iyi olmasa sa Sahipli dizisi ve acayip önyargılı olduğum Dabbe serisini de izledim. Dabbe fena değilmiş hatta bazı filmleri çok iyiymiş.