Halime Uçar, Müminlerin Annesi Hz. Fatıma'yı inceledi.
17 Mar 20:02 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Salih Suruç'un üslubunu ilk bu kitapla tanıdım.Hz.Fatıma'nın narin ve merhametli kalbini bizlere anlatıyor.Kitap akışkan bir kitap sıkmıyor.Bitirmeden pek de rahat etmiyorsunuz.

Nur, bir alıntı ekledi.
15 Mar 01:29

Sabır ve sebat ederseniz bu kere dahi Cenâb-ı Hakk size yardımını ihsan eder. Bize düşen,azm ve gayret göstermektir. H.Z. Muhammed (s.a.v.)

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih SuruçAllah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç
Emre AK, Peygamberimizin Hayatı'ı inceledi.
13 Mar 12:15 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · 9/10 puan

Salih Suruç hocamın yazmış olduğu Peygamberimizin Hayatı kitabı gibi bu kitap da gayet akıcı bir üslupla yazılmış,sıkılmadan -ne mümkün- okunan bir eser olmuş.

Selcan Beyazit, Kalbimin Efendisi'yi inceledi.
11 Mar 12:59 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Acaba okurlar okumalı mı? Uygun bir kitap mı? Kitapta ne tür içrikler var?

Şimdi bu sorular ve bu sorulardan daha fazlasına cevap vereceğim. Kitabı büyük küçük ve özellikle de küçüklerin okumasını tavsiye edeceğim neden mi? Salih Suruç çok öz ve net bir şekilde peygamber'imiz (s.a.v) hayatını anlatmış. Bu kitap üç seriden oluşmakta. Ben daha ikincisini bitirdim ama çok uzun sürmedi, çünkü çok güzel anlattığı için insanın okudukça okuması geliyor.

Kitapta peygamber efendimiz (s.a.v)'e vahiy gelmesi, ona ilk (oku!) emrini vermesi ile başlar. Ve yaşadıklarını hz.Hatice (r.a)'a yani hayat arkadaşına anlatması geri kalan kısmı. Ben açıkçası okudum ve çok beğendiğimi anlatmak istedim. Herkes okumalı...

Özgür metin, Peygamberimizin Hayatı'ı inceledi.
06 Mar 16:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Peygamber efendimizin hayatını bir roman tadında anlatan,akademik değilde çok akıcı bir dille yazılmış, muhteşim bir kitap. herkese okumasını tavsiye ederim. siyere başlayacak olanlar bu kitap ile başlayabilir.

Doğan ALTIN, bir alıntı ekledi.
05 Mar 00:52 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şefkati, Yüce Allâh (cc)rahmetinden bir parça olarak insan yüreğine hediye etmiştir. Eşsiz bir hediye idi bu gönül için aşktan da sevgiden de yüce. Sevgi kirlenir, eskir, karşılık bekler, ödün ister ve yücelerde iken bir anda dipsiz kuyuların dibini boylayabilir. Ama şefkat asla. O,karşılık beklemez, saf ve durudur, her zaman temiz, her zaman nezih ve her zaman parlak bir yıldız gibi insan gönlünde ömrü boyunca devam edip durur.

Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 852 - Timaş)Allah'ın Elçisi Hz. Muhammed'in Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 852 - Timaş)
TALHA ESKİKURT, bir alıntı ekledi.
04 Mar 21:16

Herkese olan size ve bana da olacaktır...
"Ey insanlar ! Hani ya babalar dedeler atalar? Nerede soy sop? Hani o süslü saraylar ve mermer binalar yükselten Âd ve Semûd kavimleri? Hani ya , dünya varlığından gururlanıp 'Ben sizin en büyük Rabbiniz değilmiyim 'diyen Firavun'la Nemrud? Onlar , zenginlikçe , kuvvet ve kudretçe sizden çok üstündüler , NE OLDULAR ?

Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 148)Kainatın Efendisi Peygamberimizin Hayatı, Salih Suruç (Sayfa 148)
Cahit Canoğlu, Peygamberimizin Hayatı'ı inceledi.
 02 Mar 00:21 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Ders alacağımiz bir çok nokta. Durup düşünüp ben bunun neresindeyim diyecek kadar güzel bir kitap.
Okurken aslında bildiğin bir çok şey ama hayatımızda biz hangisi uyguluyoruz

Papatyalar, bir alıntı ekledi.
26 Şub 15:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Allah, şiddet ayetinin hemen sonrasında riza ayetini, Rıza ayetinden sonrasinda da şiddet ayetini indirmiştir ki , müminler hem ümitli hem de korku içinde olsunlar.

Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir, Salih Suruç (Sayfa 273 - Timaş)Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir, Salih Suruç (Sayfa 273 - Timaş)
Papatyalar, Sadakatte Zirve Hz. Ebubekir'i inceledi.
26 Şub 14:26 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi

Efendimiz (s.a.v) ," Ashabim yıldızlar gibidir." Buyurarak hepsine değer verdigini ortaya koymustur. Ancak Hz. Ebubekir "Atik "ve "Siddik"tir, " Ümmetimin en merhametlisidir. " , " Sohbetinden ve malindan en çok fayda gördüğü insandır. " Ve yine O'nun mübarek dilinden Kuranin ifadesiyle "ikinin ikincisi " dir.

Hz. Ebubekir ,peygamberimizin en yakın dostu,yol arkadaşı ve kayinpederi olma şerefine layık olmuştur. Kimse ona inanmazken inanmış her daim onun yanında yer almıştır.

İki sene gibi kısa hilafeti döneminde Islamin ve Müslümanların hayatıni hedef alan büyük tehlikeleri bir çırpıda bertaraf ederek, dünyanın iki süper gücüyle aynı anda savaşa kalkmasiyla da davasının devamı iicn ne kadar gerekli biri olduğunu bir kez daha dost ve düşmana göstermiştir.

Yine Kuran - i Kerim onun zamanında Mushaf haline getirilmiş. Onun zamanında ortaya çıkar birçok yalancı peygamber ortadan kaldırılmıştır. Hz. Ebubekir Kurani Kerim de siddik olarak zikredilmistir.

Daha önce de Hz. Ebubekir hakkında bir kaç kitap daha okumama rağmen beni en çok etkileyen bu kitap olmuştur. Zaman zaman ağladığımi da itiraf etmem doğru olur. Sonuna kadar tavsiye ettiğim bir kitap. Herkese keyifli okumalar dilerim..