Tarık Tufan
Dönüp yüreğine bak.Yağmurlar ve güneş yüreğinden süzülür.Gerçek olan yüreğinin mevsimidir, senin mevsimindir. Her sabah uyandığında gözlerinden dünyaya saçılandır mevsim.Güneş senden doğar ve yağmur senin gözlerinden düşer yeryüzüne...

Büşra, bir alıntı ekledi.
 4 saat önce · Kitabı okuyor

"Bir kadın evden gidince, oraya artık ev demek doğru değil.Kadın evden gidince geriye yalnızca duvarlar kalır.Kadının ayrıldığı evi ısıtamazsınız.Kadın evden gidince geriye yalnızca üşümek kalır.Kadının terk edip gittiği evi aydınlatmaya lambalar yetmez.Kadın evden gidince geriye yalnızca karanlık kalır.Kadın gidince yalnızca suskunluk kalır."

Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 74 - Profil Kitap)Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 74 - Profil Kitap)
Büşra, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

"Kuyular var, derin ve fakat ben Yusuf değilim."

Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 54 - Profil Kitap)Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 54 - Profil Kitap)
Büşra, bir alıntı ekledi.
15 saat önce · Kitabı okuyor

"Aşk, evvela aklından başlayıp ne var ne yok her şeyini birer birer terk ettiğin uzunca bir yoldur."

Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 20 - Profil Kitap)Beni Onlara Verme, Tarık Tufan (Sayfa 20 - Profil Kitap)
Mehmet Hüdabi, bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Akıl mı, Hakikat mı?
".... İnsanın bazen akıldan geçmesi gerek. Akıl baştayken hakikatten uzaklaşmakta mümkün. Aklı bir kenara bıraktığında hakikat elinden tutar insanın."

Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık Tufan (Sayfa 110 - Profil Kitap, 18.Baskı)Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık Tufan (Sayfa 110 - Profil Kitap, 18.Baskı)
Mehmet Hüdabi, Ve Sen Kuş Olur Gidersin'i inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Kitabın ismi ve kapak resmi oldukça dikkat çekici. Kitapta güzel noktalar ve düşündüren cümleler oldukça fazla, fakat akıcılık konusunu yeterli bulamadığımdan beni tatmin etmedi. Yazarın okuduğum ilk kitabıydı.

Gökçe, Hayal Meyal'ı inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde

Bana da fazla geldi oysa ki bir gün içinde iki tane hiç beklemediğim sonla karşılaşmak ama Allah sanki bana hâlâ bazı şeylerin cevabını vermeye çalışıyordu da ben alamıyormuşum gibi hissetmeye de devam ediyordum.

Tarık Tufan benim dünyama Bir Adam Girdi Şehre Koşarak kitabıyla girdiğinden beri bendeki yeri de çok önemli olmuştu. Tufan'ın kelimelerini, cümlelerini sevmemek elde değildir bence. Kalemini kullanışı o kadar güzel ki kapılıp gidiyorsunuz. Ve Sen Kuş Olur Gidersin'de ağlamamak benim için oldukça zordu, bu kitap için de öyle oldu. Son sayfaya kadar direndim oysa ki ama bir anda tutamayacağımın farkına vardım.. Etkileyici bir hikaye. Kahramanın adı yok. Ne diyelim diye de düşünmedim çünkü yaşadıkları benim için adından daha önemliydi nasılsa. Mutlu bir hayatı yok kahramanımızın ki hatta oldukça da trajik. Mesela anlatırken pek anlamıyorsunuz ama kitap bittiğinde İlknur'a yani kahramanımızın ayrıldığı nişanlısına değil de kendisine acımamız gerektiğini fark ediyorsunuz. Hastalıkla mücadele etme süreci var kitapta, ölüm korkusu, geçmiş ve geçemeyenler.. Hiç geçmeyecek olanlar. Ne diyordu diğer kitabında Tarık Tufan; "Bir sevgili gittiğinde, ona baktığınız gözlerinizi de alıp gitmiştir.
Bir sevgili gittiğinde, altında onunla dolaştığınız gökyüzünü de alıp gitmiştir.
Bir kuş, bir sevgili...
İnsan kaybettikleriyle insandır.” Bir sevgili giderken neleri alıp götürmez ki sizden? Gökyüzünüzü alır da çıtınız çıkmaz, bilirsiniz oysa gökyüzünüz olmadan yaşayamazsınız. Ama önemli olan gitmesidir, zaten bir insan gidince hayatınızdan gökyüzünüz kalabilir mi sanıyorsunuz, hayatınızın devam edebileceğini mi zannediyorsunuz? Yanılıyorsunuz.