Pınar Balcı, Angel - Perili Ev'i inceledi.
13 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu aralar takip ettiğim Teen Wolf ile bağlantılı çıkması beni sevindirdi :). Gayet güzel ve betimleyici ifadelerden kaçınılmamış. Biraz klişe kaçsa da ayrı tarzını yaratmış gibi, kendşme çekiyor.

Günaydın Pazartesi sabahları ben:D
+Yaşıyor musun?
_Hayır
+Okula gitmeye hazır değil misin?
_Hayır
+Evde birgün daha mı kalmak istiyorsun?
_Hayır

_Teen Wolf_

Hiç iyi niyetli olup da hata üstüne hata yapmışsın gibi hissettiğin oldu mu?

Teen Wolf

- Her zamanki iğnelemen olmadan birkaç soruya cevap verir misin?
+ Eğer soruları herzamanki aptallığınla sormazsan.
~Teen Wolf~

"Hiç iyi niyetli olup da,hata üstüne hata yapmışsın
gibi hissettiğin oldu mu?”


Teen Wolf

Ufuk Bilgin, Pençe'yi inceledi.
17 Oca 15:14 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sonundan pek de haz etmediğim, ikincisi de gelirse tatmin olacağım bir eserdi. Teen wolf tadında sadece daha gerçekçi bir hayat öyküsünün üstüne kurulmuş.

Okur bir Penguen, Labirent: Ölümcül Kaçış'ı inceledi.
19 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Teen Wolf da oynarken gördüğüm, oyunculuğunu takdir ettiğim Dylan O'Brien filmlerini araştırırken internette filmini bulup izlemiştim. Filmini o kadar çok beğenmiştim ki kitabı alasıya kadar tekrar ve tekrar izlemiştim. Bu kitap sayesinde seri okuma alışkanlığı oluştu ondan sonra kitap kurdu olup çıktım. Seri de en çok bu kitabın anısı var ben de...

Unutulmak..
Romalılar bunun ölümden de beter bir ceza olduğuna inanırlardı.

Teen Wolf

Tuba Paçacı, Hayalet Kalp'ı inceledi.
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ali Benjamin - Hayalet Kalp
Sayfa sayısı:312
Tür:Roman
▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
Suzy kendini, her şeye yabancı hissediyordu. Çünkü tek yakın arkadaşı Franny'yi bir kazada kaybetmişti. Franny boğulmuştu ve Suzy'nin kötü biten arkadaşlıklarını telafi etmek için başka bir şansı olmayacaktı. Suzy, bu trajedinin sebebinin nadir gerçekleşen bir denizanası sokması vakası olduğuna ve bazı şeylerin durup dururken olamayacağına ikna olmuştu. Bunun üzerine hayal dünyasında sessiz bir inzivaya çekilerek teorisini kanıtlamak için bir plan hazırlamıştı.

Bu plan Suzy'nin o güne kadar beslediği tüm korkularından sıyrılmasını ve önüne çıkan tüm engellere karşı koymasını sağlayacaktı. Önünde denizanalarıyla, evrene dair mucizelerle, yeni arkadaşlıklarla ve umutla dolu, kalpleri sızlatacak kadar içten bir yolculuk vardı.

Hayatı, ölümü ve evrenin hayret verici harikalarını… ve hemen yanı başınızdaki sevgi ve umut olasılıklarını fark etmek sandığımız kadar kolay olmayabilir mi?
▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
Bu aralar okuduğum en iyi kitaptı diyebilirim öncelikle, bildiğim bilgileri tazelememe yardımcı olduğu için ve yenilerini öğrettiği için. İşte bu tarz kitaplara bayılıyorum, dedikodu gibi hissettirmeyen, içinden bir şeyler alıp ilerde bir muhabbette kullanabileceğim bilgiler içeren kitaplara.

Kitapta Suzy, arkadaşını kaybediyor, alelade bir boğulma belki ancak o yaşta ve aklı pırıl pırıl bir çocuk bunu öylece kabul edemeyeceği için kendince bir sebep buluyor ve bunun peşinden koşuyor. Bu sebep Denizanaları. Zombi Karıncalar'dan tutun da, Ölümsüz Denizanalarına kadar ufacık tadımlık bilgiler serpiştirmiş yazar kitaba, çok güzeldi. Çocukluğun acımasızlığı, yalnızlık hissi, birini kaybedişin beyine dalga dalga yavaşça ulaşması hepsini hissederek, hatırlayarak okudum. Bazı yorumlarda Suzy'nin yaşına göre çok fazla bilmiş davrandığını yazmışlardı, bana göre Suzy'nin konuşmaları okumayı söktüğünden beri Bilim Çocuk okuyan bir çocukla eşitti. Bir de Suzy ve abisi Aaron'un Rocco ile olan ilişkisinden yakınmışlar o yaşta bir çocuk bunu normal karşılamamalı diye. Bu tamamen yetiştirme tarzıyla alakalı eğer biz de eşcinselliğin normal olduğunu kavrayabilmiş olarak yetişseydik bu bize normal gelecekti. Teen Wolf'u veya o tarz dizileri izleyen 12-13 yaşında çocuklar var o dizide bunu normal karşılayabiliyorlar ama kitapta karşılayamamışlar. Bu homofobikliktir.
Boşverin, iki üç kere adları geçiyor zaten kitap dolu doluydu, o onu öpmüş, o ona sarılmış hop bitti değildi, fırsatınız varsa bulun okuyun tavsiyemdir.

#book #books #bookstagram #bookish #bookie #booking #kitap #read #hayaletkalp #alibenjamin #yabancıyayınları #denizanası