Ceren Demir, bir alıntı ekledi.
03 May 08:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiçbir başarının cezasız kalmadığı topraklarda, her alkış, bir mahkeme davetiyesidir; ama her mahkeme de seni yeni alkışlı agoralara çıkarır.
Zalimin cezası, omzunda bir apolete dönüşürken, iktidarın ödülü, yapıştırılmış para gibi sırıtır alnında..
En iyisi ödülle rehavete, cezayla yılgınlığa kapılmadan, doğru bildiğin yolda yürümektir.

Tutuklandık, Can DündarTutuklandık, Can Dündar
Semrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
23 Nis 21:09 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Tutuklandık, İstiklal Mahkemesi'ne verildik. Milletin bağımsızlığını kurtaranların, bu başarıdan sonra İstiklal Mahkemesi'nde yargılanmaları ne garip cilvelerdir. Buna eskiden olsa "cilve-i Rabbanî" (Allah'ın cilvesi) derlerdi. Şimdi acaba "Cumhuriyet cilvesi" mi demeli?

Kızıl Pençe, Mustafa Armağan (Sayfa 301)Kızıl Pençe, Mustafa Armağan (Sayfa 301)

Can Dündar - Tutuklandık
Hayat, sürprizli bir lunapark hız treni gibi bir kâh zirveye taşır kâh uçuruma bırakır insanı...Bu gelgitlere dayanabilmenin sırrı, zirvedeyken de, uçurumdayken de bunun daimi olmayacağını idrak edebilmektedir. Zirvedeyken uçurumu, uçurumdayken zirveyi unutmazsanız, ne zirve o kadar muhteşem görünür ne uçurum o kadar sefil...İkisi de ömre dahildir.

"Hayat, sürprizli bir lunapark hız treni gibi bir kâh zirveye taşır kâh uçuruma bırakır insanı...Bu gelgitlere dayanabilmenin sırrı, zirvedeyken de, uçurumdayken de bunun daimi olmayacağını idrak edebilmektedir. Zirvedeyken uçurumu, uçurumdayken zirveyi unutmazsanız, ne zirve o kadar muhteşem görünür ne uçurum o kadar sefil...İkisi de ömre dahildir."

Can Dündar/ Tutuklandık

Gamze Özkul, bir alıntı ekledi.
13 Nis 20:02

Hayat, süprizli bir lunapark hız treni gibi bir kâh zirveye taşır kâh uçuruma bırakır insanı...Bu gelgitlere dayanabilmenin sırrı, zirvedeyken de, uçurumdayken de bunun daimi olmayacağını idrak edebilmektedir. Zirvedeyken uçurumu, uçurumdayken zirveyi unutmazsanız, ne zirve o kadar muhteşem görünür ne uçurum o kadar sefil...İkisi de ömre dahildir.

Tutuklandık, Can DündarTutuklandık, Can Dündar
Onur Özkan, bir alıntı ekledi.
12 Nis 12:54

"Hayat, süprizli bir lunapark hız treni gibi
bir kâh zirveye taşır kâh uçuruma
bırakır insanı...
Bu gelgitlere dayanabilmenin sırrı, zirvedeyken de, uçurumdayken de bunun daimi olmayacağını idrak edebilmektedir. Zirvedeyken uçurumu, uçurumdayken zirveyi unutmazsanız, ne zirve o kadar muhteşem görünür ne uçurum o kadar sefil...
İkisi de ömre dahildir."

Tutuklandık, Can DündarTutuklandık, Can Dündar
Şükrü KESKİN, bir alıntı ekledi.
12 Nis 12:09

Hayat, süprizli bir lunapark hız treni gibi bir kâh zirveye taşır kâh uçuruma bırakır insanı...Bu gelgitlere dayanabilmenin sırrı, zirvedeyken de uçurumdayken de bunun daimi olmayacağını idrak edebilmektedir. Zirvedeyken uçurumu, uçurumdayken zirveyi unutmazsanız, ne zirve o kadar muhteşem görünür ne uçurum o kadar sefil...İkisi de ömre dahildir.

Tutuklandık, Can DündarTutuklandık, Can Dündar
Ayse Baykal, Tutuklandık'ı inceledi.
26 Şub 00:45 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Can Dündar, kalemi sağlam ve yazma konusunda gerçekten başarılı yazarlardan biri benim için. Daha önce Birand kitabını okurken de bu kitapta da o akıcılığı çok net hissettim.
Kitap ise Türkiye'nin en belirgin sorununu, basın özgürlüğünü, bağıra bağıra anlatan en iyi kitap. Daha iyisini yazsa yazsa yine Can Dündar yazar.
Kitabın son sayfasında tahliye tarihlerinden bahsediyor. Yani 26 Şubat 2016. Nasıl bir tesadüfse, ben de bugün bitirdim kitabı. Okuyun ve mümkünse okutun!

Ravza Nur Koyuncu, Tutuklandık'ı inceledi.
18 Şub 06:30 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Gece on iki gibi başladım, sonra uyumuşum sabah dört gibi kalktım ve günün ilk ışıklarıyla bitti.
Herkesi anlamaya çalışırken Can Dündar ' ın Mit tırları davası sebebiyle hapise atıldığı süreci okumak kendi stili ile elbette çok güzeldi.
Ki üslubu her zaman çok etkili ve akıcıdır benim için.
Hepinizi anlamaya (çalışmaya) devam edeceğim. 18|02|2018