Zeynep Erdemir, Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları'ı inceledi.
17 Mar 02:03 · Kitabı okudu · 10/10 puan

eveeet, kahramanımız Jacop un büyükbabasının ona küçükken anlattığı ve kanıt olarak sakladığı fotoğraflarla dolu olan tuhaf çocukların dunyasi! Gerçekten bu çocukların hepsi çok tuhaftı. küçükken bize anlatılan herşeye inandigimiz gibi Jacop da buyukbabasina inanıyordu. Tabi ki de büyüyene kadar... annesi ve babası , büyükbabasının akıl sağlığını kaybettiğini dusunmesiyle ve Jacop un kendini büyümüş hissetmesiyle buyukbabaya inanan kimseler kalmadığında isler sarpa sarıyor. Büyükbabanın ölümünden sonra Jacop da kendini pek normal hissetmemeye başlıyor. Sanki tuhaf bir cocuk-mus gibi!

Jacop doktorunun önerisiyle büyükbabasının tuhaf çocuklarla yaşadığı yeri ziyaret etmesiyle tüm gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Uçabilen kiz, görünmez cocuk, ellerinden ateş çıkaran kiz, tonlarca ağırlığı taşıyabilen çocuk ve Jacop. Tabi birde Bayan Peregrine bunaltmadan, surukleyici, kendini kolayca okutan bir kitapti, devam serisi de bulunmakta okudum okuyun.

Düzensiz Şiir, Uçabilen Kız'ı inceledi.
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Küçük yaşlarda okumuştum bu kitabı. Etkilenmişim ki hala hatırlıyorum. Sürükleyi ve oldukça akıcı bir kitap. Her yaştan okur için beğenilebilecek bir öyküye sahip.

Hasret, bir alıntı ekledi.
09 Tem 2017

Hiç kimse değil, ancak kendiniz olmak , sizi bir başkası yapabilmek için gece gündüz elinden geleni ortaya koyan bir dünyada , insanın verebileceği en güç savaştır ve asla savaşmayı elden bırakmayın .

Uçabilen Kız, Victoria ForesterUçabilen Kız, Victoria Forester
zeliha kalay, bir alıntı ekledi.
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

...bazen gerçek mutluluğumuz, neyi sevdiğimiz ve neyin insanların yararına olduğu arasında bir denge kurmamızdan gelir ve buna olgunlaşmak denir...

Uçabilen Kız, Victoria Forester (Sayfa 82)Uçabilen Kız, Victoria Forester (Sayfa 82)
zeliha kalay, Uçabilen Kız'ı inceledi.
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde

gerçekten okumaya değer sizi hem şaşırtacak hemde gülümserken ağlatacak bir kitap herkese okumayı tavsiye ederim. gerçekten sevecek ve kendinizi hikayenin içinde hissedeceksiniz..
her zaman daha fazla kitap okumanız dileğiyle...

Mâsiva, bir alıntı ekledi.
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Allah beni niçin şu güvercin gibi havada uçabilen bir kuş değil de,bir kız çocuğu olarak yaratmıştı?

Kahire Saçlarımı Geri Ver, Nevâl es-SaadaviKahire Saçlarımı Geri Ver, Nevâl es-Saadavi
gül sam, bir alıntı ekledi.
16 Şub 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bütün bunların aslında benim olduğunu unuttum
Yine de son bir defa onun hayaline uzandım...

Uçabilen Kız, Victoria ForesterUçabilen Kız, Victoria Forester