Bibliyokost = kitap kıyımı
... kitap üretim tarihi, daima yeni baştan başlanan hakiki bir bibliyokost tarihinden ayrılamaz.
736 syf.
9/10 puan verdi
·
9 günde okudu
1327 yılında İtalya'da büyük bir manastırda esrarengiz bir ölümle başlayan kitap seri ölümleri beraberinde getirir. Başta polisiye edasıyla başlayıp araştırmacı rahip William ve yardımcı çaylak Adso'nun dahil olmasıyla orta çağ Hristiyanlığı hakkında muhteşem bilgiler verir. Ardı arkası kesilmeyen ölümlerin sebebi nedir? Hristiyanlığın en büyük kütüphanesinin manastıra etkisi, olaylara dahili nedir? Arka planda dönen oyunlar, istismarlar ve dahası... Akışı çok yüksek olan bu kadar kalın olmasa bir oturuşta biritirilebilecek anlatıma sahip bir kitap. 1980 yılından günümüze gelmesi de şaşırtıcı güzellikte.
Gülün Adı
Gülün AdıUmberto Eco · Can Yayınları · 202012,7bin okunma
Reklam
736 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
12 günde okudu
İtalya'da Bologna Üniversitesi'nde profesör olan Umberto Eco aynı zamanda filozof, tarihçi, estetikçi ve belki de çağımızın en iyi orta çağ uzmanıdır. Gülün Adı romanı 1980 yılında yayımlanmış ve Eco'nun ilk romanı olma özelliğini taşımaktadır. 1327 yılında İtalya'da bir manastırda gerçekleşen seri cinayetleri ve bu cinayetler hakkındaki soruşturmalar anlatılmaktadır. Hem ortaçağ Hıristiyan dünyasını en derinlere kadar irdeleyen bir tarihsel roman olma özelliği; hem de muazzam bir ustalıkla kurgulanmış bir polisiye öykü olma özelliğini barındırmaktadır.
Gülün Adı
Gülün AdıUmberto Eco · Can Yayınları · 202012,7bin okunma
Bizler kitaplar için yaşıyoruz. Kargaşa ve yozlaşmanın egemen olduğu bir dünyada hoş bir görev bu. Umberto Eco / Gülün Adı
Uyum soluğun uzunluğunda değil,soluk alışın düzenliğindedir
Sayfa 712 - Can yayınlarıKitabı okudu
Bir romanın içine girmek,dağda gezinti yapmak gibidir.
Sayfa 712 - Can yayınlarıKitabı okudu
Reklam
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.