Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Türkiyelilik yaklaşımının temelinde iyi niyetlileri hariç tutarsak, Türklüğü Türkiye'de yaşayan etnik gruplardan birisi olarak gören bir azınlık ırkçılığı yaklaşımı vardır. Oysa, Türkler Anadolu'daki etnik gruplardan birisi değildir. Hâkim kültürü üreten millettir. Etnik grup ise bir ülkede hâkim kültürden farklı bir kültürü taşıyan gruptur.
Ben biliyorum onları merak etme!
Ümit Özdağ 'ın Kahramanmaraş -Gaziantep otoyolunda Suriyeli bir tarikatın merkez oluşturduğunu biliyorum... Bu şimdi başlamadı... Yıllar öncesine dayanan bir inşaat çalışması var orada... Bizim köylü camcı iş bakmaya gitmişti... Elini öptüreceklerdi garibana... Para sağlam...
İstihbarat, milli güvenlik politikasının temel parçasıdır ve onun doğru kullanıldığında düşmanın diğer hatlara ulaşmasını engelleyecek ilk savunma hattı olduğu sürekli akılda tutulmalıdır.
Kavimler göçü tarihte hangi sonuçları doğurmuş ise Suriyeli sığınmacıların geri dönmemesi durumunda Türkiye için de o kadar ağır sonuçlar ortaya çıkacaktır.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."
Ümit Özdağ
Sayfa 45 - Mustafa Kemal Atatürk
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.