Taassup Üzerine
"Bilinende sınır vardır, bilinmeyende sınır yoktur. İnsan aklı anlaşılmazlığın engin okyanusunda barınacak bir ada sağlar. Her kuşağa düşen iş, bu okyanustaki adaya biraz daha toprak katarak büyütmektir."

|T.H. Huxley|(İnsan... Yanılabilme ihtimalini unutmamalı. Bilginin kölesi ve taassup sahibi olmamanın yapı taşı budur.)

Başak, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okudu

Bu dünya geçicidir. Bunu unutmamalı. Mezarlıklar bu nedenle gözümüzün önünde bulunmalı.

Günlük, Oğuz Atay (Sayfa 92 - İletişim Yayınları)Günlük, Oğuz Atay (Sayfa 92 - İletişim Yayınları)
Taha, bir alıntı ekledi.
18 May 18:16 · Kitabı okuyor · Beğendi

Oruç, şiire inen, bir metafizik, bir lirizmdir. Oruç, dirilmiş ruhun lirizmidir. En çok riyazet geçiren, çile dolduran şairlerin daha üstün şairler olduğunu unutmamalı, Mevlânâ, Yunus, Fuzûlî, Şeyh Galip gibi. Bu şairler, şairden daha fazla bir şeydirler.

Samanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç (Sayfa 82 - Diriliş Yayınları)Samanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç (Sayfa 82 - Diriliş Yayınları)
Arzu Beyaz, bir alıntı ekledi.
10 May 23:01

" Insan unutmamalı ki hayat denen seyrüsefer sırasında kimilerinin saçlarını okşayan yel, bazılarına feci bir kasırga olur, her şey geminin büyüklüğüne ve yelkenlerinin sağlamlığına bağlıdır."

Mağara, José Saramago (Sayfa 107 - Kırmızı kedi yayınları)Mağara, José Saramago (Sayfa 107 - Kırmızı kedi yayınları)
Beyza Taşci, bir alıntı ekledi.
10 May 00:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Fakat şunu da unutmamalı ki millî bir kahraman yetiştirdiği halde onları unutan bir millet, hayvan sürüsünden biraz farklı bir yığındır. Ergeç başkaları tarafından güdülmeye mahkumdur."

Türk Tarihinde Meseleler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 175 - Ötüken Neşriyat)Türk Tarihinde Meseleler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 175 - Ötüken Neşriyat)
Étranger, bir alıntı ekledi.
06 May 20:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

.. Tanrı'yı unutmamalı, Tanrı barışı emreder.

İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 36)İnsan Neyle Yaşar, Lev Nikolayeviç Tolstoy (Sayfa 36)
Muammer, bir alıntı ekledi.
06 May 14:49 · Kitabı okudu

Rum Ortodokslarının ruhani lideri Bartholomeos, 2014 yılında,Ayasofya yeniden cami olursa,mezhep farkı gözetmeksizin tüm Hristiyan dünyasının büyük bir tepki vereceğini açıklamıştı.Fener Rum Patriği'nin sözlerinden, Hristiyan âleminin vereceği tepkinin işaretlerini görmek mümkün. Sapkın örgütlerin, Kutsal Emanetler'in bizim kontrolümüzden çıkması için ellerinden geleni yapacakları ihtimalini unutmamalı.Kesinlikle uyanık olmalıyız.

Ayasofya'nın Gizli Tarihi, Erhan Altunay (Sayfa 243)Ayasofya'nın Gizli Tarihi, Erhan Altunay (Sayfa 243)

Köşe Yazılarından/Dücane Cündioğlu
Sevmeyi değil, sevilmeyi önemsemeli. Sevildiysek eğer, sevebileceğimizi unutmamalı. Sevgisizlik, sevmeyi bilmemekten değil, sevilmeyi bilmemekten neşet eder. Alacaklı gibi değil, borçlu gibi sevmeli o hâlde! Ne kadar seversen sev borcunu ödeyemezsin. Sevilmenin şükrü eda edilmez çünkü. Karşılıksız sevgi olmaz! Sevgi varsa, işin içinde sevmekten çok sevilmek vardır...