Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"Marx, sosyalizmi, bir ütopya olmaktan çıkartıp, bilim haline getirdi. Yetkin bir toplumsal düzenin düşsel seması yerine, ayakları yerde bir toplumsal ilerleme teorisi getirmiştir; toplumun değiştirilmesi için, üst sınıfın merhametine, iyi niyetine ve anlayışına sığınmak yerine, işçi sınıfınınkendi kendisini kurtarmasına ve yeni düzenin mimarı olmasına bel bağlamıştır."
370 syf.
9/10
·
Beğendi
Ruhun parmak izi
Mehmet Eroğlu yıllara yayılan bir çalışmanın sonunda yeni kitabını yayınlamış... Bilim kurgu türündeki bu kitapta bir ütopya yaratmış.. Varlıklar 1 dediğine göre bir seri olacak gibi ... Bekleyelim görelim...
Ruhun Parmak İzi / Varlıklar 1
Ruhun Parmak İzi / Varlıklar 1
8.5/10 · 5 okunma
282 syf.
10/10
·
Beğendi
·
7 günde okudu
hayalimdeki ütopya
Belki de üniversite yıllarımdan bu yana ara ara düşlediğim bir şeydi paralel evren ,eşzamanlı yaşamlar... Yani acaba diyordum aynı anda birden fazla ve farklı yaşamlarımız olsa...mesela bir hayatımızda Norveç kıyılarında balıkçı olsak bir diğerinde asker diger bir hayatta...
..üzülseniz de kendi doğrunuz için üzülün. Sonu mutsuz biten şahsi bir ütopya, dayatılan bir hakikatten daha güzeldir.
Küçük İskender
Sayfa 28 - Sel Yayıncılık
Duflo, "Bir kere, çok fazla görüş sahibi değilim," demişti. "Tek bir görüşüm var -insan her şeyin değerlendirmesini yapmalı- ve o da oldukça ısrarcı oldu­ğum bir görüş.
10bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.