İ.dem, The Originals Anlatılmamış Hikaye - Yükseliş'i inceledi.
16 Ara 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Vampir günlükleri dizisinden doğan the originals dizisinin kitabı olmasına karşılık diziyle kitap arasında karakterler haricinde benzerlik bulunmaması bence çok doğru bir seçim olmuş. Diziyi bir süre izliyip sıkılıp bırakmama rağmen kitabını okumak daha sürükleyici oldu. Köken vampirlerin şimdiki zamanda olan hikayesi değilde geçmişinin anlatılması hoş olmuş.

Zübeyde akkoyun, Vampir Günlükleri 1.Kitap'ı inceledi.
15 Kas 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öfke ve intikam için gözünuz Artemıste olsun önce kitap okunmalı bence çünkü fılmın kurgusuyla aynı olmuyor o zamanda kitap sıkıcı geliyor önce kitap okunursa daha zevkli olur bence...

Pol Gara, Vampir Günlükleri'ni inceledi.
 01 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

L. J. Smith'in Vampir Günlükleri Serisinde olaylar, kitaplarda ve kitapların ilham kaynağı olduğu The Vampire Diaries tv dizisinde farklı gelişiyor. Bir kitabın ya da kitap serisinin sinema filmi ya da tv dizisine çekildiği durumlarda çoğunlukla kitapları beğenirim ama, bu seride dizi ayrı güzel, kitaplar ayrı :) Dizi o kadar tuttu ki, dizinin içinde bazı bölümlerde oynayan karakterlerden bazılarıyla 'The Originals' adlı yeni bir tv serisi çekildi ve dizi dört sezonu bitirdi bile... :)

Hakan or, Vampir Günlükleri 1.Kitap'ı inceledi.
20 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitapta aradığınız herşeyi bulabilirsiniz diye düşünüyorum aşk intikam nefret iyilik.. acaba gerçek aşk dedikleri kitapta anlatılan aşk mı yoksa daha güzelleri de var mı...

Gülce ERİŞMİŞ, bir alıntı ekledi.
27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Vals, ayaklarını hareket ettirmekten ibaret değildir," dedi ona bakmadan. "Dönüşlerine bir zarafet katmalı, eşinle aynı heyecanı hissedip bir bütün olmalısın. Bunların tecrübeli bir dansçı olmanla bir ilgisi yok. Bana bu zevki tattırdığın için teşekkür ederim."

Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 450)Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 450)
Gülce ERİŞMİŞ, bir alıntı ekledi.
25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dünya'ya bir amaç uğruna dönmüşse bu amaç kadın ve kızları kölelikten kurtarmaktı.

Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 267)Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 267)
Gülce ERİŞMİŞ, bir alıntı ekledi.
 25 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu sırada kız arkadaşların gizli ve sessiz lisanını konuşuyorlardı. Kalkık bir kaş, ufacık bir baş hareketi, bir kaş çatış, omuz silkişler ve iç çekmeler. Damon bunu bilmiyordu ama biraz önce suçlanmış, yargılanmış, beraat etmiş ve görevine yeniden atanmıştı. Tabii gerektiğinde yine gözaltına alınması şartıyla.

Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 137)Vampir Günlükleri 4. Kitap, L. J. Smith (Sayfa 137)
Gülce ERİŞMİŞ, bir alıntı ekledi.
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Elena patlamak üzereydi. "Stefan'la ilgili bütün anılarım benden çalınsaydı," dedi soğuk bir sesle, "onu gördüğüm anda ona yine aşık olurdum. Ve Stafan'ın benimle ilgili bütün anıları silinmişse, ne aradığını bilmeden bütün dünyayı dolaşarak bir şey arar."

Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 461)Vampir Günlükleri 3.Kitap, L. J. Smith (Sayfa 461)