İlknur Kalaycı, bir alıntı ekledi.
Dün 19:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Tanrı, hiç bir çocuğu kötü olsun diye yaratmaz! Onu kötü yapan, kötü eğitimdir!..Kötü anne-baba, kötü çevre, kötü yönetim balçık gibidir, zavallı yavruları da çekip yutar.

Sefiller, Victor HugoSefiller, Victor Hugo
İlknur Kalaycı, Sefiller'i inceledi.
Dün 17:28 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sefiller çok güzel ve anlamlı bir kitap kitap bir insanın sadece kılık kıyafetiyle yargılanıp neredeyse hayatının kararması bile neden olabileceğini anlatıyor ve en iyisi bu kitabı kendiniz okuyup anlamanın çünkü ben ne kadar anlatırsan anlatayım kendi okudunuz gibi anlıyamazsınız o yüzden ben bu kitabı hepinize tavsiye ediyorum

yusuf şimşek, bir alıntı ekledi.
Dün 08:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İnsanlar, bir kişi hakkında herhangi bir yargıda bulunurlarken,başka şeylerin etkisinde kalmamalıdırlar"

Sefiller - Çocuk, Victor HugoSefiller - Çocuk, Victor Hugo
yusuf şimşek, bir alıntı ekledi.
Dün 08:18 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar niçin başkalarının sırlarını bu kadar merak ederler?oysa herkesin kendine göre büyük yada küçük bir sırrı vardır.Dedikodu yapanlar ise çoğunlukla kendi suçlarını örtmek isteyen kişilerdir.başkaları kötüyse,kendisi iyidir!

Sefiller - Çocuk, Victor HugoSefiller - Çocuk, Victor Hugo

Victor Hugo
Siz, yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz..
Biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk.
O yüzden anlaşamıyoruz..

Piyano Çalan Balerin, bir alıntı ekledi.
24 Mar 22:56

Bir insanın değeri, kitaplarına eşittir. (H.Spencer)İyi seçilmiş kitapları okumak, geçmiş yüzyılların seçkin zekalarıyla önceden düzenlenmiş bir konuşmaya katılmak gibidir. (Descartes)Bugünün gerçek üniversitesi bir kitaplıktır. (Cariyle)Kitap, imbikten süzülmüş hayattır. (Orhan Burian)Kitaplar, aklın tedavi yerleridir. (Didorus Siculus)Bir kitaplık, bir cezaevi kapatır. (Seneca)Kitaplık kurmak, tapınak yapmak kadar kutsaldır. (Victor Hugo)Kitaplığımı başkalarından aldığım kitaplarla kurdum. (Anatole France)Kitaplar yaşadıkça “geçmiş” diye birşey olmayacaktır. (Bulver Lytton)Kitaplar düşüncenin mezarlarıdır. (Longfellow)Ödünç verilmiş kitaplar ya kaybolur ya da parçalanmış olarak geri döner. (İspanyol atasözü)Milletleri ilerleten ve yükselten, zengin kitaplıklardır. (H.Flecher)Çağımızda iyi seçilmiş bir kitap koleksiyonu, gerçek bir üniversite öğrenimi demektir. (Ovidius)Okul için her şey yapabilirsiniz, eğer okulun bir kitaplığı yoksa,hiçbir şey yapmamış olursunuz.

Yıldızın Parladığı Anlar, Stefan ZweigYıldızın Parladığı Anlar, Stefan Zweig
Deliler Cumhuriyeti, 1793 Devrimi'yi inceledi.
24 Mar 18:41 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Fransız devrimi esnasındaki icsavasi anlatan eser keyifli bir okuma ve iyi bir dönem incelemesi vaadediyor. Okumakta fayda var. Zaten yazarın sihirli kalemi ile bir kere tanisirsaniz vazgeçmeniz zor olacak.