xyeuz'un Kapak Resmi
xyeuz tekrar paylaştı. 19 May 19:02
Melike Çetinkaya, bir alıntı ekledi.
 19 May 18:49

Ben aşktan daima kaçtım.Hiç sevmedim.Belki bir eksiğim oldu fakat rahatım.Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki eninde sonunda ödetmesidir.Şu veya bu şekilde...Fakat daima ödersiniz...Hiçbir şey olmasa,bir insanın hayatına lüzumundan fazla girersiniz ki bundan daha korkunç bir şey olamaz.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi TanpınarSaatleri Ayarlama Enstitüsü, Ahmet Hamdi Tanpınar
xyeuz, bir alıntı ekledi.
19 May 16:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

''... yaşam bir sabır oyunundan fazlasıdır...''

Babaya Mektup, Franz Kafka (Sayfa 57 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Babaya Mektup, Franz Kafka (Sayfa 57 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
19 May 16:19 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendimi bildim bileli zihinsel varlığımı ortaya koyabilmek için öylesine derin acılar çektim ki, bunun dışında hiçbir şey umrumda olmadı.

Babaya Mektup, Franz Kafka (Sayfa 39 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)Babaya Mektup, Franz Kafka (Sayfa 39 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
18 May 22:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir kere taviz verildi mi, asla çiğnenmemesi gereken unsurlar bir kere gözden çıkarıldı mı, kalbin aynası bir yerinden çizildi mi, kefareti büyük oluyor.

Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 111 - Dergah Yayınları)Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 111 - Dergah Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
18 May 22:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kısa süren hafif bir yer sarsıntısı gibi gelip geçti ölüm.
Gökyüzü yeniden maviye boyandı. Korna sesleri yeniden duyuldu.

Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 110 - Dergah Yayınları)Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 110 - Dergah Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
18 May 19:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Devrimiz makina gıcırtısının ahlak ilahilerini susturduğu devirdir.

Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 84 - Dergah Yayınları)Ya Tahammül Ya Sefer, Mustafa Kutlu (Sayfa 84 - Dergah Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
 09 May 23:39 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Uğradığı ayrımcılığın, yaşadığı haksızlığın, kırgınlığının çok ötesinde bir durumdu bu. Nedenini artık bilmediği, bilmek istemediği bir yaşama sevinci kaybı. Şenlikli dünyada herkesin anlayıp da onun anlamadığı şeyi bulup çıkaramamanın tedirginliği.

Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 71 - Kapı Yayınları)Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 71 - Kapı Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
09 May 23:37 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Elbette sorumlulukları hatırlatılmadığı sürece herkes iyi bir insandır.

Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 68 - Kapı Yayınları)Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 68 - Kapı Yayınları)
xyeuz, bir alıntı ekledi.
09 May 23:36 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Görüntüler vardı zihninde. Bunların kendiliğinde hikayeye dönüşmesini, birbirlerine gevşekçe bağlanmalarını istiyordu.

Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 63 - Kapı Yayınları)Bu Sefer Lila Olsun Saçlarım, Yıldız Ramazanoğlu (Sayfa 63 - Kapı Yayınları)