O baktı ben de baktım Yanıma usulca uzandı Uzandığını görmedim, ama uzandı Dağıldı, uçuştu, bir  gülüş gibi uzandı Önce  şaşırdım Önce hiç kımıldamadım - Yalnızlık biraz azaldı -
Sayfa 47 - YKY Yayınları
Etrafında her şey silindi. Koskoca ıpıssız bir dünyada tek başında kaldı. Korkunç bir karanlığa düştü. Yuvarlanıyordu. Bıçak gibi keskin, hissedilir bir yalnızlık duydu. Ta iliklerinde duydu.
Sayfa 85 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okuyor
Reklam
Küstürmeyin insanları hayata; Sonra herşeyden vazgeçiyorlar Yaşamaktan,güzel olan herşeyden... Bir odada yalnızlığı;bir dağ başında kalmayı,bir adada mahsur kalmayı,nerede bir yalnızlık varsa onu istiyorlar. Küstürmeyin işte bazı insanları
Nazım Hikmet Ran
Nazım Hikmet Ran
Zamanla yaşadığı yalnızlık içinde gururu bile karakter değiştirmişti, azalacağına artmıştı.
"Yalnızlık, insanın çevresinde insan olmaması demek değildir. İnsan kendisinin önemsediği şeyleri başkalarına ulaştıramadığı ya da başkalarının olanaksız bulduğu bazı görüşlere sahip olduğu zaman kendisini yalnız hisseder."
Ölümü düşünmek yenilmek, Sevmek ölümü yenmektir.
Reklam
Yalnızlık, hastalıkların üreyebileceği en uygun ortamdır .
Sayfa 129
Hele seni böyle deli divane sevmeden Yalnızlık güzeldir diyordum
Sayfa 91 - Özgür YayınlarıKitabı okuyor
"Bizlere gereken yalnızlıktır, büyük, içsel bir yalnızlık. Kendi içine yürümek ve saatler boyu kimselere rastlamamak... İşte erişilmesi gereken şey bizler için."
Seyahat Mekânları
Bu yalnızlık, Edward Hopper'ın yağlıboya tablolannı getirdi aklıma. Hopper'ın tabloları kasvetin ta kendisini resmediyor olmasına karşın onlara bakmak karamsarlık vermiyordu insana. Aksine, tablolara bakan kişi orada kendi hüznünün yansımasını görüyor; hüznün can yakıcılığı az da olsa dinmiş oluyordu. Üzgün olduğumuzda üzgün kitaplar bize teselli veriyordu. Sarılacak ya da sevecek kimsemiz olmadığında da yalnızlık kokan servis istasyonlarına gitmemiz gerekiyor belki de.
Reklam
Bunun adı yalnızlık kapanı, bundan hiçbirimiz kaçamayız. Ben bile.
Zaten kim ayırabilir ki deniz ile üzerine yansıyanı. Ya da yağmurun yağışı ile yalnızlık birbirinden ayrılabilir mi?
160 syf.
·
Puan vermedi
·
9 saatte okudu
Tiyatro izlemeyi m? Okumayı mı? Seversiniz izlemek kadar okumakta ayri bır keyıflı hadı buyurun tiyatro kitabımızı okumaya beklıyorum sızı "Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünde öğrenim gördü. İstanbul'da 2000 yılında Jale Karabekir ile birlikte "Tiyatro Boyalı Kuş" isimli bir kadın tiyatrosu kurdu. Ferhat ile Şirin, Aşk İhanet Yalnızlık Vesaire, Dış Ses, Böyle Bir Aşk Masalı ve Bavullar adlı oyunları yazdı ve bu oyunlarda rol aldı.".
Zeynep Kaçar
Zeynep Kaçar
Yazar, eleştirmen, yönetmen, oyuncu, eğitmen Oyuncu olarak ta · tanıyoruz yazarı Çok yönlü bir yazar kendisi. Ayrıca yazarlığını yaptığı birçok tiyatro oyınunfa oynadı..
Toplu Oyunları 1- Kadın Oyunları
Toplu Oyunları 1- Kadın Oyunları
altı oyunda, erkek egemen toplumdaki kadınların, toplumsal statüleri içindeki sıkışmışlıkları, beklentilerinin önlerindeki gelenekselleşmiş engelleri aşamayışları ve töresel baskılar karşısındaki çaresizlikleri, toplumun çeşitli kesimlerinden gelen kadınların yaşam öyküleriyle anlatılıyor. Yazarın çoğu kez ince bir mizahla zenginleştirdiği bu öyküler, kadın haklarının genişletilmesi gerçeğini bir kez daha gündeme getiriyor .Maharetli zengin bir dili var
Zeynep Kaçar
Zeynep Kaçar
'ın. Kitabı okurken monologlar ve ... İroni, edebî ifadelerin farklılığı dikkat çekiyor.. olduğu bölümler, bilinç akışı tekniği olan yerler .... Bu güzel söyleşi yi izleyelim #Buyurun youtu.be/ilyaABj847k?si=...
Toplu Oyunları 1- Kadın Oyunları
Toplu Oyunları 1- Kadın OyunlarıZeynep Kaçar · Mitos-Boyut Yayınları · 20077 okunma
Ömrün beş mevsimi var Aşk, hasret, yalnızlık, vuslat ve hüzün. Sen hangi mevsimdesin... Şeyh Galib
Herkes ,yalnızlık hiyerarşisinin farklı bir derecesinde yerini alır.
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.