Bana kalırsa insanın en iyi tanımlanması şöyle olmalı: İki ayaklı nankör bir yaratık.

Dostoyevski

Özlem, bir alıntı ekledi.
 17 saat önce · Kitabı okuyor

"Tecavüz yüzeyde hâkimiyet kurma ve saldırganlıkla ilgilidir, altında ise korku ve bundan kaynaklanan öfke yatar."

Yaratık, Stephen King (Sayfa 246 - İnkılâp Kitabevi/Sayfa6 Yayınları)Yaratık, Stephen King (Sayfa 246 - İnkılâp Kitabevi/Sayfa6 Yayınları)
Murat Ç, bir alıntı ekledi.
22 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Yeryüzündeki bütün yaratıklar arasında Şeytan’la hemen uyuşan, anlaşan tek yaratık insan idi. (...) Evet, kötülük yapma ve yayma konusunda insanla yarışabilecek yaratık yoktu."

Cengiz Han'a Küsen Bulut, Cengiz Aytmatov (Sayfa 93 - Ötüken, Aytmatov Klasikleri, 29.Basım)Cengiz Han'a Küsen Bulut, Cengiz Aytmatov (Sayfa 93 - Ötüken, Aytmatov Klasikleri, 29.Basım)
OKUNMUŞ KÜTÜPHANE, bir alıntı ekledi.
Dün 12:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Recep-Şaban-Ramazan
Ya üç aylardan olan Recep ayına nasıl operasyon yaptılar? El cevap: Recep İvedik. Recep deyince artık aklımıza hayvan ve insan karışımı, görgüsüz bir yaratık geliyor. Hadislerde geçen mübarek üç aylara Yeşilçam yoluyla operasyon çektiler

Kuşatma, Mustafa Güldağı (Sayfa 263)Kuşatma, Mustafa Güldağı (Sayfa 263)
Nesrin Korkmaz, bir alıntı ekledi.
 Dün 11:30 · Kitabı okuyor

Hz. Lut
Çürük yürekli olanların Allah yolundaki hizmetleri de çürüktür. İşte gör, insan denilen yaratık nasıl nankör bir varlıkmış.

Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 123)Allah'ın Gazapları (4 Cilt), Ragıp Şevki Yeşim (Sayfa 123)
Hüzünlü Palyaço, bir alıntı ekledi.
Dün 03:41

Seni adi yaratık!
''Seni adi yaratık!' dedim; "Salt Lake'den birçok yere, Saint Petersburg'a, oradan da buralara kadar sizi takip ettim ve her seferinde elimden kurtuldunuz. En sonunda, peşinizden koşturmam bir son buldu. Ya sen ya da ben yarın sabahın ilk ışıklarını göremeyeceğiz.' Ben konuşurken korkudan iyice büzüldüğünü ve yüzündeki ifadeden, benim deli olduğumu düşündüğünü görebiliyordum. İntikam saati gelmişti. Şakaklarımda beliren damarlar kuvvetle atıyordu. Birdenbire burnum kanamaya başladı. Eğer burnum kanamasaydı, öldürücü bir kalp krizi geçireceğim muhakkaktı.

Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)Sherlock Holmes Tüm Hikayeleri, Arthur Conan Doyle (Epub)

Hayatımda hiçbir zaman Atatürk'ün yaptığı iyi işler olduğu kadar kötü işleri de var diyen insanı ciddiye almadım.Aynı insan babası öldüğünde biri gelip ya baban iyi adamdı ama yanlış yaptığı işlerde vardı dese o adama nasıl tepki gösterir ? Ama bu yüzsüz yaratık aynısını Atatürk'e yapar.Çünkü baskasına saygı göstermez kendisi saygı bekler.Aynı şekilde Atatürk'e tapıyorlar diyenleri de ciddiye almadım.Bunlar acınası yaratıklardır,hangi insanı gördün sen Atatürk'ün kabrine mum dikip dua eden he yobaz kardeşim ? hangi insan Atatürk'ün heykelinin karşısında namaz kıldı ?

Burçin Korkmaz, bir alıntı ekledi.
Dün 00:10 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bazı hallerde üstün bir yaratık tarafından yönetilmek istiyor insan.

Zar Adam, Luke Rhinehart (Sayfa 412)Zar Adam, Luke Rhinehart (Sayfa 412)
A. Levent IŞIK, bir alıntı ekledi.
Dün 00:02 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her yaratık gibi biz de sürekli düşleriz. Başka her şeyle ilişki halinde kim olduğumuz fikrini düşleriz. Diğer zihinler bizimle aynı görüşü paylaştığında düşümüze gerçek adı vermeye cüret ederiz. Bilgiyi nasıl kullandığımıza bağlı olarak kişisel düşümüzün kurbanları ya da sorumlu efendileri olabiliriz...

Yaşam ve Ölüm, Don Miguel RuizYaşam ve Ölüm, Don Miguel Ruiz
Vincenzo Mizar, bir alıntı ekledi.
22 May 23:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kendi keyfi için doymak bilmez azmiyle, sonsuzun cazibesince hep kendi sınırlarının ötesine çekilen insan. Bu yaratık sonsuza olan kibirli aşkıyla bütün fani olanlara sırtını döner.

Kötülük Üzerine Bir Deneme, Terry EagletonKötülük Üzerine Bir Deneme, Terry Eagleton