Ah Muhsin Ünlü Onur Ünlü

Yazar 8,3/10 · 264 Oy · 1 kitap · 881 okunma ·  787 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

787 okur beğendi.
264 puanlama · 236 alıntı
0 haber · 32.914 gösterim
881 okur kitaplarını okudu.
456 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
17 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ah Muhsin Ünlü'ün Biyografisi

Ah Muhsin Ünlü, 1973 yılında İzmit'te doğdu. Altı yaşından itibaren yirmi üç yıl boyunca öğrenci olarak yaşadı. Öğrencilikle ilişiğinin kesilmesinin ardından fotoroman yönetmenliği, düğün müzisyenliği ve ticarî yazarlık yaptı.

22 Haziran 1993 günü akşamı, saat altıya çeyrek kala başladığı şiir çalışmalarına, 4 Eylül 1998 sabahı on biri yirmi geçe son verdi.

Kendisi tekrar şiire başlamak için uygun koşulların oluşmasını ummak istiyor.

Ah Muhsin Ünlü'ün Kitapları Kitap Ekle

8,3/ 10  (264 Oy) ·  881 Okunma
Dilemma, bir alıntı ekledi.
13 Şub 2015

Eğer bi kadın “seni özledim” diyorsa ”bende özledim” denmez. Çünkü “de” ayrı yazılır. Bi öğrenemediniz.

Ah Muhsin ÜnlüAh Muhsin Ünlü
Ferah, bir alıntı ekledi.
01 Eyl 2015

''Şiirden anlayan bir kadını öyle alelade bir şekilde sevemezsiniz.''

Ah Muhsin ÜnlüAh Muhsin Ünlü
Ferah, bir alıntı ekledi.
14 Nis 2015

''...boşversene biz aşık olmayalım birbirimize
konsere gidelim biz, maça gidip küfür edelim.
uçurtma uçuralım ya da kumsalda uzanıp deli gibi içelim.
gece de yıldızlara bakalım mesela.
bisiklette gezerken yağmur yağsın, sırılsıklam olalım.
benimle kek yap, balık tutalım, sonra tekrar denize atalım
boşver aşık olmayalım biz.
aşk korkutucu
beraber eğlenelim en iyisi
ama hep benimle uyu...''

Ah Muhsin ÜnlüAh Muhsin Ünlü
Ferah, bir alıntı ekledi.
13 May 2015

''Çocuğuna otomobil değil bir şarkı, bir şiir bırak. Aşağı mahallede gördüm arabalar eskiyor..”

Ah Muhsin ÜnlüAh Muhsin Ünlü
İbrahim Korhan, bir alıntı ekledi.
12 Eyl 2014

"Sen beni öpersen belki de aşkımız pratik karşılık bulur.
Ne ikna edici bir intihar girişimidir şimdi göz göze gelmek."

Gidiyorum Bu, Ah Muhsin ÜnlüGidiyorum Bu, Ah Muhsin Ünlü
Ferah, bir alıntı ekledi.
13 Eyl 2015

''Daha kaç yıl yaşarım, kimlerle tanışırım kimleri unuturum bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var benimle ağlayan insanları asla unutamam.''

Ah Muhsin ÜnlüAh Muhsin Ünlü
Bütün Alıntıları Göster

Ah Muhsin Ünlü kitap incelemeleri

Şimal, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
 12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Onur Ünlü.. nam-ı diğer Ah Muhsin Ünlü.
Sözlüklere Onur Ünlü kafası diye bir başlık eklettiren adam..siyah beyaz filmi dışında tüm filmlerini izleyip Leyla ile Mecnun ve ben de özledim dizilerinin ve bitmesine çok üzüldüğüm Beş kardeş dizisinin babası.. samanyolu izleyenler bilir hakkını helal et ve Hızır-Salih li Beşinci Boyut dizilerinde de emeği vardır senaryo vs de.. İtirazım Var filmini izledikten sonra tek tek tüm filmlerini izledim ve şimdi de şiir kitabını bitirdim..doğru bildiğini öyle bir çarpıyor ki insanların yüzüne yüzüne.. kimi ''ne diyo bu'' derken kimi de ''helaalll'' diyip baştacı ediyor.. ben de kendi adıma Maşallah diyorum.. Ölümle hesaplaşmış kanser olmuş yenmiş vs.. Okadar belli ki yaptığı filmlerden dizilerden.. çok iş yapmaz filmlerim diyor.. zaten doğruyu söyleyeni kim sevmiş ki ezelden..
gelelim kitaba.. kelime ve harflerle dans.. tek kelimeyle.. genişletilmiş baskısını okumak da iyiydi..hele de Alper den 700 lira borç aldım ve Rasulullah ile aramızdaki farklar şiiri o kadar samimi ki.. kimse bilemeyecek sanırım bu adamın dinle arasındaki meseleleri.. kedi ve at takıntısını.. etkilendiğim yerlerden alıntı yaptım ama daha anlamadığım çok yer vardı sanırım.. o kafaya sahip olmak kolay değil..lübabeyim lübabesin demiş mesela bir yerde kim bu lübabe diye araştırdım ne demek istediğini..fotoğrafı vel asr ile açıkla derdi babam diyor mesela.. gayri ihtiyari vel asr ı okurken buluyorsunuz kendinizi..asra yemin olsun ki insanlar hüsrandadır ancak iman edip salih amellerde bulunanlar,birbirine hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden başka.. fotoğrafa bakıp uçup giden yılların düşündürdükleri..diyorum ya garip adam bu onur ünlü..kafasında onca şeyi Rar yapmış da bunu yazmış gibi ..
ara ara okumak lazım.. ince ama şok etkisi yapan bir kitap anlayacağınız..iyi okumalar diliyorum..herkesin kendi birikimine göre illaki çok şey anlatacaktır yazılanlar..

Mrs. Mysterious, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
04 Şub 21:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Duydum ki birileri öldü demiş;yazın şimdi kral geri döndüüü :D :D şaka şaka ben geldim diyecektim tek.Sözlendim de geldim,20 yaşıma geçip de geldim.Tamam tamam kafanızı çok şişirmeyeceğim söz veriyorum.Sonra bana vay efendim incelemeyle alakasız şeyler yazıyorsun,biraz da kitaptan bahset neyin diyeceksiniz.Neyse özlemişim ben de inceleme yazmayı zaten.Hemen başlıyorum.Biraz Tuccovari olacaksa da şimdiden özür dileyerek biraz nesquik kırt kırt,biraz süt lık lık.He şimdi tamammm.

Eğer linç yemeyeceksem şu sitede Onur Ünlü'nün filmlerinin haricinde kendisiyle ilk tanışmam oluyor aha da bu kitap.Amma ve lakin o kadar çok sosyal medyada görmüştüm ki..Kitabı okumadan Resulullah'la benim aramdaki farklar şiirini ezbere bilmeme,çoğu gece yatmadan önce kendi sesinden dinlememe ne demeli peki? Konudan biraz sapmış gibi olacağım fakat inceleme yaparken hisler ve yaşadıklarıma da değindiğimi göz önünde bulundurursanız yaşadığım olayı anlatmak isterim.Bir gün kardeşime kendi sesinden o şiiri dinletmiştim ben.Kardeşim 14 yaşında.Pek şiirle edebiyatla arasını düzeltemedim ben onun o da o gün sıkılmadan şiiri dinledi.Yüzüme baktı ve şöyle dedi:"Abla annesi ölürken çok canı yanmış baksana.." Yanmış ablacım demiştim,yanmayan yürekten çıkmazdı o şiir.Yürek yanacak ki koru kalemden akacak.Akmış işte Onur Ünlü'de de.İnsan kaybetmekten en çok korktuğu şeyleri kaybedince özgürleştigine ben hep inandım.Bu kitap da böyle bir kitaptı İşte.Özgür..İçinden ne geliyorsa o..Fazlası yok,eksiği yok,tam olarak o..Şiirlerdeki farklı eserlere alıntılar Onur Ünlünün birikimine waooow dedirtti.Edebiyata olan meyilini az buçuk filmleri izlediyseniz bilirsiniz zaten.Popüler kültürü yerdigimi her defasında söylüyorum.Lakin Onur Ünlü zannımca popüler kültürün yarattığı insanların cok ötesinde.Farklı,özgün,özgür..Ben onun gibi adamlar için hep şey diyorum kafamı patlatsam yazamam ben bunları.Hayır hayır bunu ben demedim Mehmet demişti..Belki de onun gibi insanlar o kadar acı çekmiştir ki gerçekten kafaları artık sınırını aşmıştır diyorum.Ne biliyim ben de ne dediğimi bilmiyorum.Şiirleri kapalı,ben Allak bullak..Okuyun vesselam,güzel adamdır kendisi,hoştur..

Ahmet Asaf, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
 19 Oca 16:21 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Manası çok derin şiirlerle karşılaştım!! sanırım ondan pek anlayamadım yada şiirden beklentilerimiz farkli.mısralarin arasında hiç alakası olmayan absürt kelimeler, mısralar.. Üslubu hiç alışık olmadığım bir tarz.. Bence Onur Ünlü yönetmenliğe devam etsin..

insan_okur, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Leyla ile Mecnun'un yönetmeni olan Onur Ünlü'nün ( Ah Muhsin Ünlü ) adından merak ederek aldığım kitabı beğenerek okudum. Son derece kapalı ve modern tarzda serbest olan şiirlerden oluşuyor. Bazı cümleleri, bazı şiirleri anlamayabilirsiniz. Gerçekten kelimelerle çok oynamış. Hatta öyle kelimeler kullanmış ki, bazılarının harflerini yuvarlamış, bazılarının hecesini kesmiş okurken siz kelimeyi normal okuyorsunuz ama tekrar bakıtığınızda kelime yuvarlanmış yada harfi eksik fark etmiyorsunuz kelimenin anlamına göre.

İsmi gibi Ah'lar ile başlayan mısralar var bol bol. Hüzün dolu, mesaj dolu süper şiirler. Kudüs, savaş, 90'lar, siyaset, aşk konularında yazılmış şiirler. Dini konularda yazdığı şiirler var çoook beğendim. -" Resullullah ile Benim Aramdaki Farklar"- şiiri beni benden aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=Bp-DFYaGaCc kendi sesinden dinlemek isterseniz buyrun.
Ah O Gemide Bende Olsam şiiri de ayrı bir muazzam. Kısacası okunması gereken bir eser. Son derece zeka ürünü, kapalı bir üslup... Sakin kafa ile tekrarlayarak ve satır satır düşünerek okunması gereken bir eser. İtiraf etmeliyim ki ilk kez bu kadar farklı bir üslup ile karşılaştım. Bazı şiirleri sıkıcı olabilir ama genele vurduğumuzda bunu kapatacak güzellikte. Beğendim sizlere de tavsiye ederim.

Engin ÖZTÜRK, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
16 Haz 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Bu kitaba şairin sosyal medyada paylaşılan bir kaç dizesini okuduktan sonra merak sardım. Şiirler şairin özgünlüğünü ortaya koyuyor. Mutlak surette sevebilirsiniz gibi iddialı birşey söyleyemem. Ama kendi iç dunyanizdan, hayatın icinden birşey bulabileceğinizi düşünüyorum. Aynı zamanda şair farklı kumaşıni çok güzel ortaya koymuş. Edebi şiirlerin katı, belirli bir kalipta olması gerektiği ön yargısında olanlar için iyi bir ilaç. Şair şiirlerindeki üslupla bize şunu anlatmak istiyor genel anlamda; şiir yazarken sıkılan, ilham bekleyen ve kendini belirlediği bir duyguya sokmaya çalışan şiir severlere sesleniyor. Çıkın böyle gereksiz kalıplardan diyor. Yüreğinizden ne duyuyorsaniz ve nasıl söylemek istiyorsanız öyle bağırın diyor. Şiirdeki üslup anlamında farklı bir damak lezzeti tatmak isteyenlere, alelade ve hayatın içinden kelimelerle güzel ve farklı bir bakış açısı yaratacak şiir okumak isteyenlere tavsiye edebilirim.

Elif Gökçen Güher, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Zihin açıcı bir kitap.Yazarı bağımlılık yapabiliyor.Her bir mısrası başlı başına bir şiir olabilecek kadar niteliklidir ayrıca.

''Artık seni bir çiçeğin yerine kopartmak istiyorum sevgilim.''

Sümeyye Ev, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
11 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Güldürürken düşündüren kısmını at 'düşündürürken güldüren' kısmı bu kitabın özeti.

Şiirkolik, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
20 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hatırlat da haziran sonlarında çocukluğumu yakalım.
Sen beni öpersen belki de ben fransiz olurum... dedi şair onur yani ah muhsin ünlü yani onur ünlü şiirlerini seviniz okuyunuz.

Gökhan Dede, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
23 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Son derece kült ve alışılmışın dışında bir eser. Şiire ilginiz varsa mutlaka okunulması ve kütüphanenizde bulunması gerekiyor. "Resulullahla Benim Aramdaki Farklar" şiirini ise mutlaka Beyti Engin'in yaşamasından (okumasından değil, seslendirirken adeta yaşıyor) dinlemelisiniz.

özlem, Gidiyorum Bu'yu inceledi.
26 Mar 00:08 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ah Muhsin Ünlü veya Onur Ünlü... Bir şair olarak görmekten fazlasıyla mutlu olduğum dönemimiz kişiliklerinden biri. Kendisiyle tanışma fırsatı bulduğumda daha fazla hayranı olduğum biri oldu. Bu kitabını da imzalatıp hatıralarım arasına koymak nasip oldu bu yıl. Şiirleri okurken onun kafasını anlayabiliyorsunuz ve ben cidden bu adamın kafasına(düşünme yapısı) hayranım. Dönemler içinde çok nadir böyle kafa yapısına sahip şair ve yazarlar çıkar ve ben Onur Ünlü'nün de böyle biri olduğunu düşünüyorum. Şiirleri ile sevdiğim biri olarak kalacağı kesin. Lakin ekranlarda onu görmek de çok güzel.

Bütün İncelemeleri Göster