Alexandra Ferentidou

Alexandra Ferentidou

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
6
Okunma
·
1
Beğeni
·
932
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
208 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
AŞK YOLCULUĞU

“Hayatta yaşanan önemli şeyler hiçbir zaman şans eseri olmaz. Bazen, yaşanması yazılmış olanların gerçekleşmesi için biraz beklemek ya da olması için çaba harcamak gerekebilir.”

“Mutluluğun yolu anı yaşamaktan geçiyor geleceği planlamaktan değil. 2Kalplerin birlik olması ne yaş, ne millet ayırt etmiyor. Sevgi sınır tanımaz, renk, ırk ayırt etmez.”

“Küçük şeylerle kolayca mutlu olabiliyor insan, mutsuzluktan mutluluğa ince kırmızı bir çizgiden geçebilirsin.”

“Not: Facebook büyüleyicidir!!! Hem çok büyük iyilik hem de çok büyük kötülük yapabilir. Kararı siz vereceksiniz!!!”
#alexandraferentidou

Selânik’in zengin iş adamlarından birinin kızı olan bayan Hristu (Flora) yıllar sonra eşi olan Alki ile ayrılma kararı alır ve boşanır. Boşlukta kalan Flora ne yapacağını bilemez ve kuzeni olan Nora ile iletişim kurarken evli ve 4 çocuklu olduğu halde mutluluğu internette aramaktadır. Nora Stefan adındaki kişi ile internette görüşüyordur. Çocuklarına ayırması gereken zamanı sabahlara kadar ona ayırıyor ve onun yanına gitmek istiyor. Flora bu duruma kızsa da o da bir bilgisayar alır ve Antalya’dan Vehbi Karakaya ile görüşmeye başlar. İki kuzen Selanik’tedir, Nora aşk için Monza’ya, Flora ise Antalya’ya gitme kararı alır ve ardından olaylar başlar.

Nora Monza’ya gittiğinde Stefan karşılamaya gelmemesi ve onun yanına gittikten sonra garip tavırlar sergilemesi yine de Nora’nın gözünü açmamıştır. Garip bir şeyler oluyordu, Stefan’ın bir iyi bir kötü davranması çelişkiliydi. Sonrasında Flora da onların yanına ziyarete gittiğinde benimle, gel güvenilir biri değil demesine rağmen Nora kalmakta ısrar eder ve bu karar ile hayatının hatasını yaptığını sonradan öğrenecektir. Stefan’ın Nora’ya yaptıkları ne kadar kötü ve iğrenç şeylerdi. Nora için çok üzüldüm, Aşk uğruna düştüğü durum içler acısıydı. Evlilik hayatında aradığı sevgiyi bulamamasından dolayı başka yerde mutluluğu araması hayatını cehenneme çevirdi…

Eserde adı geçen Beyaz Kuleyi de araştırdım. (Selanik’te bulunan ve şehrin sembollerinden sayılan kuledir. Günümüzde tarihî bir kule ve müze olarak, şehrin deniz kıyısında yer alır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde inşa edilmiştir) Kitabın kapağında Selanik yazması da dikkatimi çekmişti. Bizim dedelerde çok önceleri Selanik göçmeni olarak gelmişler Trakya’ya, büyüklerimiz anlatırlardı.

Flora’nın Türk hava yollarının uçağında gösterilen misafirperverliğe hayran kalıp övmesi güzeldi. Flora Nora gibi hüsrana uğramadı, ilk başlarda ilgisiz olan Vehbi, Flora’yı gördükten sonra farklı bir ilgi ile kendisini gösterdi. Gezdiler güzel vakit geçirdiler. Ara ara Nora’ya gizli vermiş olduğu telefon ile görüştüler. Flora ne kadar mutlu ise Nora da bir o kadar mutsuzdu. Çok fazla irtibat kuramadığı için Nora’ya da fazla bir yardımı dokunamadı. Çünkü Stefan onu Fas’a götürmüştü ve ilk başta yaşanılan güzelliklerin ardından kötü olaylar yaşandı. Nora’ya Flora kadar bende üzüldüm.

Güzel bir eserdi, bu eserden de çıkaracağımız o kadar çok ders var ki anlayana… Ben eseri sevdim, şeker tadında ve şirin bir eser olmuş. Bizlere verdiği mesajlar içinde teşekkür ederim. Bu arada yazarımızın paylaşımlarıma yanıt yazması ve Amerika’dan Türkiye’ye Çorlu’ya gelmek istemesi beni inanılmaz mutlu etti. Misafirim olmasını isterim. Okur ve yazar diyalogları çok önemli okurlar için. Yazar paylaşım ve yorumlar ile ilgili olduğunda o eser ayrı bir güzellikle okunuyor. Yazarımızın eline yüreğine sağlık diyorum. Türkiye’den selam olsun.

#alezandraferentidou #aşkyolculuğu #okudumbitti #çatıkitapları

Yazarın biyografisi

Adı:
Alexandra Ferentidou
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.