Andrew Davidson

Andrew Davidson

Yazar
8.2/10
43 Kişi
·
96
Okunma
·
5
Beğeni
·
623
Gösterim
Adı:
Andrew Davidson
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Kanada, 1969
-Koskoca sonsuzluğun içerisinde bir günün ne değeri var ki?
-Bence her günün önemi var ,demiştim. Özelliklede ölümle burun buruna geldiğin günlerin.
"Harika bir his bu, öyle değil ama! Canlı canlı gömülüyorsun. Yılan benimle dalga geçmeye bayılıyordu."
Alevler yeterince sıcak olduktan sonra yanıp küle dönmeyecek şey yoktur. Ve dünya koca bir cadı kazanından baska bir şey değildir.
Hafıza ve tutkunun arasındaki o kocaman boşlukta şu anda içinde yaşadığım bu kırık dökük cümleler imparatorluğunu yaratabilmek için günlerce dünyanın ucunda nöbet tutum işte...
Tarihler boyunca savaşlar adamın birinin bir başka adamdan bir şeyler almaya çalışmasından ibaret olmuştur.Ve o şey aslında ikisine de ait değildir.
Alevler yeterince sıcak olduktan sonra yanıp küle dönmeyecek şey yoktur.
Ve Dünya koca bir cadı kazanından başka bir şey değildir.
Kitabı okuduğum tarih 2010 yılı ve hatırlıyorum çok keyif almıştım.İçeriği biraz fantastik eserlere yakın ama kurgu ve anlatım muhteşemdi.Hastanede geçen zorlu bir süreçte kendi içsel yüzleşmelerini yaşayan Zebani ile sizde kendi içsel dünyanıza döneceksiniz...
Kitabı okurken elimde görenler isminden dolayı "aman ne okuyorsun öyle" deseler de son yıllarda okuduğum en başarılı romandı.Yazarın hayal gücüne hayran kaldım. Hem çok şaşırarak hem de öğrenerek okudum. Dante-İlahi Komedya'yı okuyacağım kesinlikle.
Maceraperest okuyucuların keyif alabileceği kitaplardan. Ancak şunu belirtmeliyim ki okuduğumuz kitaplar herkeste aynı etkiyi yaratmayabilir. Bazı aksaklıklar mevcut kitapta onu da söylemeden edemeyeceğim.
Çok beğendim bir kitap olmuştu.. Kuzenim sayesinde tanıştım bu kitapla çok beğendiğini söylemişti.. Bende alıp okumuştum, Sevdiklerimin arasından yer alıyor bu arkadaş :)
Başucu kitabımı kaç kere okuduğumi bilmiyorum, her okuduğumda başka şeyler biliyorum; tarih, mitoloji, aşk, savaş, psikoloji, tutku.. Yazarın bu birikimi kaç senede yazdığını düşünüp düşünüp hayran oluyorum. Kızıl saçlı kadınımızın hayal dünyasında aralamadığınız kapı kalmayacakHele ki ona eşlik eden yanık, eski porno starının ağzından duyacağınız hikayeyi kıskanarak öneriyorum başkalarına
İlk kitap okumaya başladığım yılların eseriydi. O zamanlar bana harika gelmişti.
Kitabın kurgusunda yer yer fantastik öğeler mevcut. Yazar bilmiyorum ama sanırım Dante'den ilham almış.
Sorunlu birinin bir kaza sonucu hastanede tedavi gördüğü süreci ve bu süreçte kendi içsel yolculuğunu anlatıyor. Özellikle ben kadın karakteri hatırlıyorum. Okurun aklında kalıyor.
Dili ve anlatımı ile güzel bir romandı.
Zebani'yi okurken Dante'nin İnferno'sunu ziyaret ediyormuş hissine kapıldım. Yazarın oldukça etkilendiğini kitabı okurken hissediyorsunuz ancak çok az kitap bana bu kadar leziz geldi diyebilirim. İlk 10 kitabımı sorsalar şaşırtıcı bir şekilde Zebani'nin bunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Yeterince takdir görmediğine inanıyorum.
Daha önce okudum ve çok beğendim kitabı kaybettiğimden beri aradım burada bulduğum için çok mutluyum diyebilirim emeğiniz için teşekkür ederim efsane bir kitap
Kazalar en beklenmedik zamanda, hem de tüm şiddetiyle buluverir insanı; tıpkı aşk gibi.. Yazarın ilk romanı olduğu için ufak bir önyargıyla okumama rağmen gayet güzeldi. Çok büyük bir beklenti içerisine girmemenizi tavsiye etmekle birlikte, insanı gerçekten etkiliyor, bu yüzden okunabilir.
İlginç.. Sanırım ilk söyleyebileceğim kelime bu olurdu. Uzun süre etkisinden çıkmamıştım. Ama sevdiğimden değil de, kurgusu ve anladım tarzının farklılığından diyebilirim.. Belki tam olarak böyle bir şey beklemediğimdendir.. O zamanlar Dante'nin İlahi Komedyası hakkında yeni yeni bilgi ediniyor ve ilgi duyuyordum. Kitapta, İlahi Komedya ile ilgili bölümler beni gerçekten sarsmıştı.. Bağlamların değişimi bazen o kadar hızlı oluyor ki, anlamak için tekrar ettiğim bile oldu.. Kapak dizaynını sevmediğim az sayıda kitaptan biri. Eminim yazar bu kitabı yazarken çok eğlenmiştir. Ama ben okurken çok gerildim..

Yazarın biyografisi

Adı:
Andrew Davidson
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
Kanada, 1969

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 96 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.