Brigitte Peskine

Brigitte Peskine

Yazar
7.0/10
7 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
748
Gösterim
Adı:
Brigitte Peskine
Unvan:
Yazar
Doğum:
Fransa, 1951
Düş kırıklığım, beklentilerim kadar büyüktü. Sonunda kafesimden çıktığımı sanıyordum. Uçmamı engellemek için kanatlarımı kırpacaklarını nereden bilebilirdim ?
Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu kitap. Anlatım çok kötü. Bir konu anlatırken bir sonraki cümlede hoop başka bir konuya geçiliyor. Bu da nerden çıktı, ben mi anlamadım deyip cümleyi baştan aldığım çok oldu. Bütün bunlara rağmen azimle kitabı bitirdim. Ama ne yazık ki tavsiye edemiyorum.
İlk kitabın devamı niteliğin de çıkan kitap da serüvene ikinci dünya savaşın da devam ediyor. İlk kitap kadar çok akıcı olmasa da ama yine de okunur güzel bir kitap. Kitap da rebecca'nın hayatı ön planda. Arada yahudilerin yaşadıkları neler ile karşılaştıklarına da yer veriyor.
#kitapyorum

Yine harika bir dönem kitabı daha. Kitap da ispanya'dan sürgün istanbul'a gelmiş bir yahudi ailesinin öyküsü anlatılıyor. Kitap da bütün kardeşlerine de yer verilse de hikaye ana karakter Rebecca'nın ağzından anlatılmak da. Töreler sadece bizim ırkımız da var diye bilirdim bizden daha katısı da varmış. Kitabın ilk başları çok akıcı olmasa da sonrasın da oldukça sürükleyici bir kitap. Kitaba başlamadan önce yahudilerin çektiklerini okuyacağımı düşünüyordum fakat kitap da hayallerini gerçekleştiremeyen ve cinsiyeti sebebiyle bastırılmış bir kadının hayatını anlatıyor. Sıra kitabın devamın da.

Yazarın biyografisi

Adı:
Brigitte Peskine
Unvan:
Yazar
Doğum:
Fransa, 1951

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.